| sSMILEverydaYy a întrebat:

Nu stiu cum sa va intreb ca sa ma intelegeti dar ceea ce vreau sa stiti este ca vreau un raspuns urgent.
O fata este obligata sa-i puna mana in pantaloni baiatului?
Eu sunt cu el de 4 luni si mi-a cerut asta si cand o fac ma simt super naspa! Inca nu mi-am inceput viata sexuala desi am 19 ani si nu prea stiu asa multe.

Răspuns Câştigător
| Marius_7427 a răspuns:

Pai nu esti obligata stii cum e baiatul incearca dar la 19 ani zic ca poti lua si tu o hotarare pentru tine adica ii spui ca te deranjeaza lucrul ala si mii se pare normal ca daca nu iti place sa nu faci lucrul ala. Acuma depinde si ce vrei tu si de ce vrea el daca vrei o relatie de lunga durata si el poate vrea doar sa ajunga la sex. Depinde de cum va intelege-ti si de cum va respectati si incercati sa vorbiti. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca isi doreste sa mergeti mai departe cat de curand. Oricum, trebuia sa refuzi din prima!

Daca nu iti face placere, spune-i ca vrei s-o luati mai usor!

| zizibela a răspuns:

Pisicuzadaca ii baga si el mana in pantaloni si ea lui, mai are un pic si ajunge la sex orallaughing da iti spun din proprie experienta ca daca a pus-o sa ii bage mana in panaloni urmatorul pas e sexul! desii daca el ar vrea asta el ar trebui sa insiste cu chestii de genul: sarutai lungi si pasionale inclusiv pe gat si mai jos, chestia cu "bagat mana in pantaloni" si tot tacamul!

| bOse a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i ca nu esti inca pregatita si ca nu iti place.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Nu trebuie sa faci neaparat asta! Daca tie nu iti place refuzal, ca doar pana la urma ar trebui sa te placa pentru ceea ce esti nu? Iar daca el te respecta o sa respecte si decizia ta, ar trebui sa stai de vorba cu el in sensu asta daca se supara e pierderea lui, opinia mea, bafta.

| sdfgsdf a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui si lui asta, daca te simti naspa nu o fa si nu ii prea vad rostul! happy

| mygirl_the_best a răspuns:

Eu cred ca el vrea doar sa ajungeti la sex dar el trebuie sati bage mana in pantaloni nu tu

| adrianaa a răspuns:

Dar tu dc nu vrei? nu muscahee hee
nu trebuie sa stii, toate se invata
important e ca cel de langa tine sa aiba rabdare si sa fie un finutz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunica'i ce simnti. Cum te simnti. si ce vreii tu. momentan de la relatie. nu te poate obliga. si daca te iubeste si te respecta. te intelege ca nu esti pregatita si te asteapta. >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei nu o fa...nu esti obligata sa faci ceea ce iti cere el...

| ÐianaOnlyMusic a răspuns:

Sigur ca nu esti obigata sa faci asa ceva. Ii poti spune ca nu esti pregatita pentru asta si daca nu este de acord te poti despartzi de el bineintzeles... dar ar trebui sai spui in asa fel incat sa nu inteleaga gresit si dupa aia sa va certatzi.big grin

| bella87 a răspuns:

Nu esti obligata sa faci ceva ce nu doresti sau nu iti place, el bineinteles cred ca doreste sex, daca tu nu esti pregatita nu e nici o problema, iar daca te gandesti sa-ti incepi viata sexuala informeaza-te, pentru binele tau.