| Stefi17 a întrebat:

Nu stiu daca e prea potrivita categoria dar in fine. Voi ce ati face daca ati avea un vecin care e mai mare decat voi cu 2 ani si v-ar place de el dar inainte v-ati certat cu el si nu va mai vorbiti? Cum l-ati fi bagat in seama?

2 răspunsuri:
| MNQ a răspuns:

As fi intrat in vorba cu el, abordand un subiect comun, de exemplu: "ce mai faci? cum te descurci cu caldura?" (stand in acelasi bloc, intrebarea e chiar potrivita). Nu este asa greu, iti trebuie putin curaj si imaginatie!

| Stefi17 explică (pentru MNQ):

Pai noi stam la casa unu la mana si doi la mana nu e atat de usor cand el asculta manele si prietenelor mele nu le place si il injura pe facebook