| anonim_4396 a întrebat:

numa pe mine ma doare pielita aia mai roz de la penis sau asa e la toti?(am 15 ani) stiu ca e o intrebare prosteasca dar na.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca este vorba de pielita fina care acopera glandul (capul) si durerea sau disconfortul provocat de atingerea acestuiai apare doar in cazul in care penisul este in stare erecta (sculata), nu poate fi considerata ca fiind ceva normal si mai ales daca durerea dispare in momentul in care penisul reintra in starea flasca.S-ar putea datora intinderii excesive a acelei pielite datorate erectiei si sa dispara cu timpul. Dar daca durerea/disconfortul la atingere persista si este resimtita permanent si in stare flasca, este cazul sa te prezinti la o consultatie medicala prima data la medicul de familie. Multa sanatate.

1 răspuns:
| cila1995 a răspuns:

Nu cred că e bine să te doară cel mai bine e să te adresezi la un urolog. Poate fi vreo infecție.