| anonimusss_3610 a întrebat:

Buna numele meu este daniela si as avea si eu o intrebare pentru voi.Sunt insarcinata in 2 luni, am 17 ani si sunt cu iubitul de 1 an, mi-e frica de avort si nici nu m-as arunca asa mult sa il fac.Problema este ca familia lui este bucuroasa si asteapta cu sufletul la gura sa nasc, insa el nu a vrut copilul prima data, apoi vazand ca eu mil doresc si familia lui e bucuroasa a spus "da" sa il tinem.Totusi oare ce sa fac sa il tin sau sa fac avort? El ma iubeste si mi-a aratat de multe ori, sora lui cum de a auzit vestea a si inceput sa se uite dupa hainute si patut jucarii, etc.va rog mult dati-mi un sfat

12 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

Nu cred ca e necesar sa faci avort, mai ales daca toti au acceptat asta, dar si u trebuie sa fii pregatita pentru asa ceva, bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Ofiintă a răspuns:

Nashpa faza esti prea tanara pentru asa ceva si nu-ti fie frica de avort o gramada de femei fac acest lucru si doctorii se pricep dupa atatea interventii atata sa nu apara chestii cum ar fi daca iti omori copilul prin avort nu mai poti face alta este very naspa dar numa atunci ar trebui sa -ti ti copilul ...nare rost vei regreta la 17 ani ar trebui sa-ti faci scoala mai intai o cariera nu sa devi mama vei avea timp si pentru acest lucru pentru ac nu ee bine sa ti un copil asa de tanara si prietenul tau de fiecare data cand va veti certa iti va reprosa acest lucru inca nu-s ti daca sa ramai cu acest prieten poate o sa-ti apara un alt tip in viata ta eu zic sa nu risti vei vedea ca iti va prinde mai bine in viata

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Pai... daca familia lui si chiar inclusiv si el este de acord. da dc nu? pana la orma mergi pe 18 ani, esti majora...oh go on

| ßέßέ a răspuns:

Pai si familia ta ce spune? Eu zic sa pastrezi copilul chiar daca ai o varsta destul de frageda. Un avort presupune multe si e o chestie mult prea grava. Vorba aceea, ai facut o greseala, acum suporta si consecintele. Ai grija! happy

| Nicoleta a răspuns:

Daca l-ai facut, atunci pastreaza-l, mai ales ca ai parte de sprijin.
http://www.youtube.com/watch?v=leumw0aUEB8

| Teenhelper2010 a răspuns:

Depinde foarte mult de ceea ce vrei sa realizezi in viata si cat de mult doresti sa ajungi departe pe fortele proprii. Un copil obstacoleaza cariera sau in unele cazuri o intarzie. Nu depinde de cei din jurul tau acest raspuns ci numai de tine si de ambitiia ta pentru viitorul ce-l oferi acestui copil. Nu este o gravitate avortul dar poate aduce uneori complicatii pentru sarcinile viitoare si totusi sarcina actuala poate fi stabila peste 4 luni fiind prima sarcina.
Raspunsul il gasesti in tine depinzand de scopul tau in viata ta!

| anonimusss_3610 explică:

''bebe''mama nu accepta... spune ca sunt prea mica

| zuzub a răspuns:

Nu merita sa avortezi pentru nimic in lume.Si daca el nu vrea copilul si daca il vrea, tu tot trebuie sa il pastrezi, pentru ca pana la urma e un suflet nevinovat...

| veronica_4974 a răspuns:

Sfatul meu e sa dai nastere copilului.Multe si-ar dori sa aiba un copil si nu reusesc. iar daca nu vreti sa-l tineti il dati in adoptie.

| karynutza_9167 a răspuns:

Eu iti zic sa faci avorte pentru ca dupa aia daca te desparti de iubitul tau o sa ramai cu un copil sau poate mai rau o sa ti-l ia

| davidct a răspuns:

Daca ti-a placut shaorma acum mergi mai departe, esti prea firava pentru un avort.