| anonim_4396 a întrebat:

numele meu este Diana, am 16 ani.si sunt virgina, prietenul meu imi zice sa imi incep viata sexuala impreuna cu acesta pentru ca daca sunt virgina el va tine mult mai mult la mine, dar mie imi este teama ca apoi ma va parasii, ci nu ma va iubii in continuare.Asta este adevarul asa va fi, ma va iubi mai mult sau ma va lasa pentru o alta fata, senzatii noi?

13 răspunsuri:
| doarofata a răspuns:

Sincer eu nu cred ca te va iubi mai mult. dar nici nu sunt sigura ca te va parasi. Dar pentru binele tau nu cred ca este bine sa iti incepi viata sexuala cu acest baiat care iti face astfel te promisiuni.Iti poate dovedi cat de mult te iubeste asteptandu-te pentru cand o sa fii tu pregatita si mai ales cand o sa iti doresti tu asta.
Vorbeste cu el si spune-i ca nu esti pregatita, daca te paraseste inseamna ca nu a tinut niciodata cu adevarat la tine.Bafta!

| →s ♥ ą← a răspuns:

Nu fa greseala asta.esti mult prea mica si mai tarziu vei avea probleme de sanatate. si daca te va astepta sa mai cresti prietenul tau iti da dovedi ca te iubeste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea exact in situatia ta am fost si eu, dar eu nu am cedat in fata lui dar regret foarte tare pentru ca pana la urma ne-am despartit tocmai din cauza ca nu am vrut sa-mi incep viata sexuala cu el desi ma iubea si ma dorea foarte tare(si eu pe el).
Deci pune in balanta ce ar fi mai dureros sa te lase din cauza ca nu cedezi sau sa-ti para rau toata viata si sa te intrebi cum o fac eu de vreo 10 ani in coace :cum ar fi fost daca?! Daca simti ca te iubeste atunci nu are rost sa te incapatanezi, chiar daca nu e scris sa fiti impreuna toata viata.Stai linistita ca in ziua de azi nu se mai pune asa mare accent ca sa fi virgina pentru cel cu care te mariti.Lasa-te dusa de val... dar tu stii cel mai bine daca merita si nu e doar un scop de-al lui...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. Asa cum ai spus tu, acest pas poate sa va apropie si mai mult, dar poate sa va si separe. Depinde de cat timp sunteti impreuna si felul in care v-ati inteles in acest timp.
Daca va intelegeti bine atunci el nu are de ce sa te lase pentru alta fata, el nu cauta doar placere, ci te iubeste si doreste sa treceti in relatia voastra la un alt nivel.
Poti face pasul asta doar daca tu esti pregatita, nu trebuie sa te convinga nimeni, doar tu hotarasti pentru tine.
Parerea mea e ca daca nu doreste sa mai astepte, nu te iubeste indeajuns.
Sa fi iubita!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Depinde cati ani are, de cand sunteti impreuna, cum se comporta cu tine de obicei...

Fara detalii nu pot sa-ti spun ca esti prea mica pentru sex deocamdata!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mai dă-ne detalii.
Oricum, dacă simţi că te iubeşte nu văd de ce nu ai face asta. Ai 16 ani nu 12.
Pe mine, într-adevăr, sexul cu o fată mă apropie foarte mult de ea însă există destui care se folosesc de acest aspect doar ca să obţină "o tură". Din cauza lor şi cei ca mine avem de suferit.
Oricum, dacă accepţi ai 50% şanse să vă apropie mai mult şi 50% şanse să te părăsească. Cu cât îl amâni mai mult, cu atât şansa să te părăsească oricum creşte până când chiar te părăseşte.
Oricât de mare ar fi flacăra iubirii la un bărbat, dacă-i tărăgănezi nevoile fiziologice, el se simte nedorit şi pleacă. La urma urmei, fete sunt destule!
Cântăreşte bine situaţia.
P. S.: Foarte bun şi răspunsul anonim!

| Yang a răspuns:

Eu zic sa faci asa iti dai tie una peste cap si una ii dai prietenului tau acolo unde doare mai tare.Amandoi sunteti copii si ganditi ca atare esti pregatita de viata sexuala mai exact sa faci dragoste in momentul in care o simti nu din obligatie nu din alte motive si daca el te grabeste nu e pentru tine, daca o faci ca vai de mine te paraseste tu esti vinovata mai asteapta daca e sa te lase te va lasa oricum nu asa tii o persoana langa tine

| Octavutzu a răspuns:

Cred ca ar fi greu sa te lase pentru o alta fata.Sti Prima nu se uita niciodata si e greu sa mai gasesti fete virgine la aceasta varsta. Nu cred ca o sa te paraseasca ci din contra sentimentele lui pentru tine pot deveni mai puternice.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici una din variante nu e adevarata. te va iubi la fel de mult cat te iubeste si acum. Daca e sa te paraseasca, te va parasi oricum, daca te iubeste, te va iubi la fel de mult. Nici un baiat nu-si modifica cu adevarat sentimentele dupa sex, e doar o iluzie care tine cateva luni si apoi totul revine exact in punctul in care era.

| marsy a răspuns:

Nu te culca cu el. Totul va decurge mai rau! Tu te vei gindi mereu sa nu te paraseasca sau daca te iubeste mai mult! Pn binele tau. nu te darui lui! Mai asteapta.

| ma cheama cum ma cheama a răspuns:

Servus:* eu cred ca iubirea e una singura nu ca te iubeste mai mult sau mai putin.asta nu este adevarat...nu ceda, odata ce iti incepi viata sexuala nu mai are nici un farmec.

| zorialbi a răspuns:

Draga Diana, si eu te sfatuiesc sa mai astepti si sa nu cedezi propunerilor lui. Nu ai nici o garantie ca nu se va plictisi si te va parasi pentru alta fata. Si apoi vei suferi mai rau. Mai bine spune-i ca o dovada de iubire si respect din partea lui ar fi sa te astepte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vad ca fiecare are o alta opinie. Parerea mea este: sa faci tu cum simti ca ar fi mai bine, daca te simti pregatita fa-o, daca nu, atunci spune-i sa te mai astepte. Cum au zis si ceilaltzi, fara prea multe detalii, nu-ti poti da cu parerea decat la modul general.
Deci raspunsul se afla tot la tine!winking