| ioanaz a întrebat:

Numele meu este Ioana si am 20 de ani iar prietenul meu are 35. De cand ne-am cunoscut a existat o atractie pe care nu am mai simtit-o niciodata. Oare va merge relatia? Deocamdata ne intelegem foarte bine. Suntem impreuna de 5 luni. Precizez faptul ca nu a fost casatorit niciodata!

15 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu are nimeni de unde sa stie daca va merge sau nu. Tu iubesti, tu iti asumi raspunderile!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca vrei parerea mea sincera la inceput va merge, dar mai tarziu nu. El e trecut prin viata, stie sa te invarta, are experienta pe care tu nu o ai si profita din plin.Mai tarziu tu fiind tanara, frumoasa, el mai in varsta, va deveni gelos, vor incepe tachinarile, certurile si viata ta va deveni un calvar.Am intalnit multe cazuri de acest fel care au degenerat in amenintari si chiar in batai.Decizia e a ta, dar iti sugerezi sa te gandesti foarte bine sa nu regreti mai tarziu.

| theodoraafi a răspuns:

Poate un tipm o sa fiti fericiti, dar consider ca diferenta de varsta e destul de mare. gandeste-te, cu timpul nu o sa iti mai placa. pentru ca totusi ai 20 de ani, el 35... tu o sa vrei sa te casatoresti sa ai copii(poate nu acum, poate peste 5-6 ani) cand el deja nu mai poate, sau eventual la varsta aia ar deveni buniclaughing

| angella1972 a răspuns:

Draga ioana, sunt sigura ca prietenul tau de 35 de ani stie sa-ti fie si iubit, si frate mai mare, si protector la nevoie, si relatia voastra va merge bine daca va iubiti.nu te gandi ce zice lumea, tu vei avea foarte multe de invatat din experienta lui de viata, iar el se va simti vesnic tanar alaturi de tine.si eu am avut un iubit mai mare cu 12 ani si l-am parasit pentru ca parintii mei nu erau de acord cu relatia noastra. dar era un baiat minunat, si acum, dupa mult, mult timp inca mai regret ca l-am facut sa sufere.cat despre mine, inca il mai visez, si as da 10 ani din viata sa dau timpul inapoi.

| dya_4589 a răspuns:

Si eu am aproape 20... si am fost o perioada cu un tip care mai are putin si face 35, dar nu a mers.
E ciudat, nu a fost casatorit, esti sigura? Bine, daca mie mi-a mers rau asta nu inseamna ca si tie o sa-ti mearga la fel. Gandeste-te insa ca peste cativa ani el o sa imbatraneasca, poate acum arata bine, dar peste cativa ani nu-ti garantez (eu una nu m-am gandit la asta, insa acum am inceput sa ma mai "trezesc la realitate").
Sper sa-ti mearga mai bine tie!

| dya_4589 a răspuns:

P. S: daca vrei sa facem schimb de experiente, cauta-ma pe privat!

| sandulache a răspuns:

Eu zic asa poate sa aiba si o mie de ani dar trebuie sa stai foare atenta ca el a fost trecut prin viata, sfatul meu e sa il lasi si sa iti cauti un alt baiat macar sa aiba 25 dar nu 35, lasa-l ca nu sti ce are in cap, dar unde gasiti toate persoanele aste asa de batrine cu cap de maimuta isi pun mintea cu fete de 20, lasa-l si cautai altul si zi sa-si caute o mamauie pe anui lui, tu esti tanara si ai viata in ainte, dar el el cal batrin, dar parinti tai ce au zis de acesta relatie sau nu stiu ca stai cu un cal batran mai mare ca tine cu 15 ani, fa ce vrei dar saftul meu lasa-l.

| mariutza a răspuns:

Nu cred ca diferenta de varsta conteaza...important e sa va iubiti...si intre parintii mei sunt 11 ani diferenta happy

| razvan1988 a răspuns:

Relatia va merge pana la casatorie, dar dupa vor aparea problemele (tu tanara dornica de distractie, el batran ce cauta o nevasta care sa stea acasa toata ziua si sa-i gateasca, sa-i faca un copil, doi trei...). Acum depinde ce cauti tu de la viata.

| chupachups1234 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar din cate stiu eu pe TPU nu sunt acceptate intrebari de genul '' Ma voi casatori cu X?''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt ghicitoare, nu pot sa-ti spun daca va merge dar diferenta de varsta n-are nici o legatura cu dragostea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da va merge 10-20 de ani. 10 ani mai bine.relatia.nu casatoria.casatoria nu va merge. parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu cred deoarece varsta isi va spune cuvantul la un moment dat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Constantaproca ai mare dreptate...deja este foarte gelos. Eu sunt fotomodel, si el arata foarte bine. Cine il vede mai mult de 27 de ani nu`i da. Dar este foarte gelos. Si pe strada cand se uita baieti dupa mine sau in club el este foarte posesiv. Si am incercat sa vorbesc cu el. Se enerveaza pe moment dar pe urma ii trece. Chiar am discutat azi cu el, daca mai continua nu mai are rost sa continuam, cu toate ca tin la el. Dar mai bine acum decat mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau sunt alexandra
si eu sunt cu o persoana mai mare decat mine cu 14 ani, si sincer cand ne-am cuplat ma gandeam mai mult la relatia sexualahappy, si nu a fost chiar asa cum m-am gandit, acum este bine deocamdata, dar eu zic fio ce_o fi om trai si om vededeahappy, nu te gandi la varsta ca nu conteaza, gandeste-te daca esti fericita cu el? pup