| beAuTY_6320 a întrebat:

o intrebare am am facut acum cateva zile un test de sarcina iesind negativ mentruatia a intarzia pot fi s-au nu insarcinat desi mi-au aparut cosuri asa cat de cat pe fata? rasp urgent:* funda

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca sa te bazezi pe el, testul de sarcina trebuie facut la momentul potrivit. Adica la minim 21 de zile de la ultimul contact sexual sau la minim 7 zile de intarziere a menstrei, daca il faci din urina de dimineata sau cu 3 zile mai tarziu dacail faci din urina de peste zi. Intotdeauna un test negativ (facut la data corecta) trebuie repetat dupa inca 3-4 zile in aceleasi conditii si apoi trebuie urmat de un consult ginecologic.