| Claudia a întrebat:

O intrebare pentru fete... daca tu ai iubii un baiat si acel baiat ar avea prietena care evident e mereu pe locu unu, inaintea ta, dar acel baiat te`ar iubi pe tine dar nu se poate despartii de ea din frica ca o sa sufere, ai accepta sa fi mereu a doua varianta? gandeste`te ca il iubesti pe respectivu...

8 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Buna. pai, cu siguranta as incerca sa ma pun in locul lui si sa il inteleg... de un lucru as fii sigura insa, nu l-as pune niciodata sa aleaga intre mine si ea pentru ca daca chiar l-as iubii nu l-as pune in postura in care sa aleaga. Insa este si evident ca nu mi-ar placea sa fiu pe locul 2 daca ma iubeste nu ma va face sa stau pe locul 2 si ar trebui sa se gandeasca la o alegere. O alegere care, repet, sa vina din partea lui nu eu sa il induc in starea aia.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu vrea sa o faca pe ea sa sufere, dar pe tine te face sa suferi, stiind ca e cu alta. Cum poate sa spuna ca te iubeste?! Stiu, esti indragostita de el, dar niciodata nu trebuie sa iti calci in picioare mandria, sa accepti sa fii a cincea roata de la caruta!
Gandeste-te putin. Daca ii pasa chiar atat de mult de cat ar suferi prietena lui, inseamna ca inca mai are sentimente pentru ea. Daca te iubeste, nu te va face sa suferi tinandu-te pe locul 2. Tine minte asta! Nu te lasa calcata in picioare, nu merita... Gandeste-te ca nu iti ofera locul pe care il meriti!
Sa se desparta de ea si doar dupa sa aiba curajul sa spuna ca te iubeste. Cere-i sa iti demonstreze iubirea despartindu-se de ea!

| RoXyyR a răspuns:

Daca l-as iubi as accepta sa fiu a 2 a dar il voi face atenta ca nu va dura la infinit acest lucru si daca ma va iubi si el cu adevarat va renunta la fata respectiva pur si simplu se va purta cu ea fara respect adica nu ii mai ofera atentie si orce fata o sa se intrebe de ce asa ca cu siguranta vei ramane tu ...asta e parerea mea

| pisicutza_7425 a răspuns:

Daca il iubesti acepti dupa parerea mea, si daca el te iubeste.Dar va trebui sa se desparta de aia chiar daca stie ca o sa sufere. sper ac te-am ajutatwinking

| chupachups1234 a răspuns:

Oricum pana la urma tot cu tine o sa ramana, deci ii da papucii acum si gata.

| Deyaaa18 a răspuns:

Categoric nu!

| Lore1000 a răspuns:

Tu esti idioata, el e fatalau, face-ti sex in 3 o sa va simtiti extraordinar!winking

| alexalexya1 a răspuns:

Am trecut si eu prin ceva asemanatorthinking daca il pui sa aleaga si nu esti tu raspunsul sau e indecis, pleaca de langa el.nu e decat suferinta daca stai asa.te cauta el daca intr`adevar tine la tine. dureros.