| anonim_4396 a întrebat:

Bună! O întrebare pentru fete. De ce e sexul atât de banal? Am 30 și nu am reușit până acum să ajung la orgasm și mi se pare frustrant. Voi cum ați reușit? Cel mai mult urăsc sfaturile de genu: "poți să te bucuri de un act și fără oragasm, există plăcere și așa." Nu! Nu pentru mine. E enervant ca partenerul meu să se bucure mereu de fiecare act. Nu simt absolut nimic. Cum ați trecut peste asta?

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca nu esti cadatorita nu te poti bucura de sex nici daca ajungi la orgasm, psntru ca posrludiul e untotdeauna ratat din cauza mustrarilor de constiinta.

| Violleta2022 a răspuns:

De orgasmul femeii este responsabil doar barbatul, ca vaginal nu te poti autosatisface, iar daca ala de acasa nu stie, nu are cu ce, sau nu are chef sa invete tehnici ca sa te satisfaca, atunci este timpul sa-ti cauti alt barbat capabil sau sa-ti cumperi un vibrator.

| AnonimSoul a răspuns (pentru Violleta2022):

Sincer, nu e cel mai bun raspuns al tau. Sexul, inseamna si comunicare, tu ca femeie ar trebui sa stii cel mai bine ca nu toate femeile ajung la climax usor. @anonim_4396 - incearca sa te deschizi partenerului tau. nu ai avut niciodata orgasm? Ai incercat-o cu doar un partener sau cu mai multi? Ai incercat sa te masturbezi si nu ai ajuns la orgasm?

| Madaxo97 a răspuns:

Buna. Nici nu stiu cum sa încep. Eu mereu am crezut si încă cred ca totul pleacă de la creier, dacă nu esti excitata mental, dacă nu ai starea aia de "super horny", nu cred ca poți ajunge la orgasm. Si da, consider ca trebuie sa te bucuri de sex si dacă nu ai orgasm, dacă totul decurge frumos si amândoi va dați interesul, dar din anumite motive nu ajunge femeia la orgasm nu înseamnă ca e sex prost, banal. Poate nu ești tu o ființă mai sexuala, nu il consideri așa important sexul.
De asemenea există un procentaj de femei in lume care oricât s-ar strădui bărbatul lor, oricât de dotat ar fi, ele nu pot ajunge la orgasm, poate tu faci parte din acele femei, cine știe. Nu ar strica sa mergi la un terapeut si la un ginecolog sa ii spui de aceste probleme, așa poți afla daca problema ta e de natura fizică sau psihologică.
Sau ar mai fi varianta ca pur si simplu nu ai întâlnit bărbatul potrivit, care sa te satisfacă. Ai dat numai de bărbati cu care nu ai fost compatibilă sexual. Singură poți ajunge la orgasm prin masturbare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să spui că ai 30 de ani și niciodată nu ai avut orgasm e problema la bărbatul cu care faci sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Okay Aurel, ceream sfatul la femei happy Merci

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multe femei fac orgasme.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu ca bărbat nu știi când femeia se preface totuși. De asta voiam strict părerea femeilor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Să fi sigură că așa este cum spui tu.

| Robert2526 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa iti raspund direct, chiar daca ai sters intrebarea. Doar un mic procent din femei pot avea orgasm doar prin penetrare vaginala, nicidecum sa ai tu o problema. Pur si simplu nu esti norocoasa

| fata357 a răspuns:

Preludiu lung, in care poți să îl pui sa îți facă oral, sa îți bage un deget-doua, iar tu sa fii relaxata și să nu te stresezi că nu ajungi la orgasm, că mai rău îți induci in creier asta și chiar că nu vei avea. Ideea e că sa nu faceti sex o perioada scurtă și gata, sa te ajute și pe tine cu mana/limba.

| ayanaaaa a răspuns:

Heyy, incearca inainte de penetrare niste foreplay ca sa te uzi mai tare, iar in timpul sexului propriu zis sa iti freci clitorisul. De asemenea sfarcurile sunt puncte sensibile, iar daca tu sau partenerul stiti cum sa va jucati cu ele sunt sanse foarte mari sa ajungi la orgasm. Also poti incerca alte pozitii decat ce ai incercat pana acum, poate penisul partenerului nu atinge punctele sensibile ale vaginului in timpul penetrarii in pozitiile pe care le-ati incercat