| MartinGinaTeodora a întrebat:

Bună! O sa povestesc puțin situația mea. Nu știu cum sa fac sa fie bine pentru toți. Sunt într-o relație de 8 luni doar ca nu ma mai înțeleg cu el. El e un copil răsfățat ei trebuie sa ii fac tot mâncare, curățenie și ma bruscheaza. As vrea sa ma despart de el ca nu ma asculta nu îl interesează părerea mea și ce zic eu. Eu stau la familia lui de 5 luni. Cum sa fac asta fără sa rănesc pe el sau pe familia lui.

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Valeleleu esti carpa de sters pe jos a familiei lui, i-ați bagajele iute și fugi altfel ajungi SCLAVA

| ania a răspuns:

E o mare greseala sa te muti cu oricine fara casatorie sexul fara casatorie nu e binecuvantat niciodata de Creator, nu iese bine pana la urma
Cine tolereaza lipsa de resoect isi asigura un viitor nefericit.

| Violleta2022 a răspuns:

II scrii o scrisoare in care-i epxlici tot ce te deranjeaza, iti faci bagajele si pleci.
oricum viitor alaturi de un asemenea barbat nu exista, deci cu cat pleci mai repede, cu atat va fi mai bine pentru tine.

| AliGab a răspuns:

Pleci pur si simplu, nu ranesti pe nimeni odata ce te bruscheaza. Nu ai nicio datorie fata de nimeni, nu sunteti casatoriti si nici nu aveti copii. Iti faci bagajele si ai plecat, fara explicatii si fara atentionari.

| Miruna333 a răspuns:

El te trateaza ca pe menajera lui neplatita si tu nu vrei sa nu il doara? E un copil. Pleaca cat mai repede. Nu o sa il doara ca oricum nu te-a respectat

| Madaxo97 a răspuns:

Dar el se gândește vreun pic când te rănește pe tine? Asta e cea mai mare grija a ta? Sa nu rănești pe el sau familia lui? Tu pleacă, ce te mai interesează de un om ca el care nu îți oferă decât nefericire, lasă-l să stea cu maică-sa, nu are nevoie de încă o mama, tu ai vrut să îi fi soție, nu mamă. Au trecut doar 8 luni, scapă cât mai poți, nu te-ai atașat prea mult.
Te desparți de el si gata, îți iei lucrurile si pleci, ce, nu ai unde sa te duci? Mergi la părinți tăi. Nu trebuie să te intereseze de sentimentele lor.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc doar să pleci. Nu ai viitor lângă asemenea individ.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă e răsfățat, te bruschează și nu ține cont de părerile tale înseamnă că nu ai o relație sănătoasă cu el.

| NataLee a răspuns:

Sfatul meu, despartă-te deel. Sunt o groaza de băieți maturi i jurul tau

| 3243F6 a răspuns:

Ce vad eu din astea este ca voi spuneti tuturor problemele astea dar nu cui trebuie. Spune-i lui! Spune-i lui ca te bruscheaza ca nu te asculta, ca nu il intereseaza parerea ta si ce zici tu si ca asta te deranjeaza prea tare ca sa mai ramai cu el avand in vedere ca in timpul asta tu ii faci de mancare, curatenie si-i arati iubire.
Eu ce pot sa zic este ca nu inteleg cum de ai ajuns in asa relatie toxica. Fugiti de asa relatii!

| adi0722 a răspuns:

Daca te trateaza ca un sclav nu mai sta pleaca sunt destule persoane care vor o relatie serioasa ( si eu caut dar nu gasesc )