| chocolatte a întrebat:

Oameni buni, apelez la voi pentru un sfat deoarece mereu am gasit intelegere! Am 20 de ani si imi place de un tip cu 14 ani mai mare ca mine, totul a inceput printr-o prietenie foarte stransa, nu trecea zi fara sa vb la tel de cu orele si pe mess! Am ajuns sa il cunosc destul de bine si el la fel ma cunoaste pe mine! Ieseam ca prieteni peste tot si mai toti ne-au cuplat, oricat le spuneam noi ca nu e nici o relatie intre noi nu ne credeau! La un party restrans am dansat, si ne-am apropiat mai mult ca de obicei a fost si un mic sarut! Dupa asta am stat de vb serios si ne-am hotarat sa incercam sa avem o relatie, ne intelegem bine avem incerere unul in celalat nu ne sufocam, comunicam etc dar nusj ce sa fac sa ma implic total sau nu! Cel mai frica imi e de reactia parintilor si ai mei si ai lui, au observat ca vorbim mai mult ca de obicei si momentan nu au comentat nimic dar nusj! Voi ce credeti? Are vitor o astfel de relatie, in care e o anumita diferenta de varsta? Ati mai intalnit? Multumesc pentru rasp:*

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, e destul de intalnita, dar nimeni nu iti poaye garanta nici c-o sa mearga, nici ca nu vei fi doar o trufanda (prospatura) pentru el, si dupa o vreme, fragezimea ta se va fi estumpat, si.

Grabeste-te incet, incearca-i sentimentele si seriozitatea, si apoi mai vezi tu.

| Luori a răspuns:

O data ce va iubiti nu poate interveni nimic intre voi, daca asta vreti cu adevarat. Nu iti fie frica de reactia parintilor tai, oricum ai fi o sa trebuiasca sa le explici cum sta "treaba "asta. S-ar putea sa gasesti baza si incredere in ei, sa te incurajeze si sa se bucure pentru tine. Nu renunta din cauza fricii.

Sa te gandesti la ceva foarte serios intr-o relatie, la un viitor. aceste decizii necesita timp. Nu te arunca asa decat daca esti sigura pe tine, pe sentimentele tale.
Este frumoasa pana acum relatia voastra, merita sa lupti pentru ea. Asigura`te ca el merita. Si ca un sfat. tine cat poti tu de mult ochii deschisi.

| Lorelai a răspuns:

Are viitor normal. Am mai intalnit astfel de perechi si chiar se iubeau. Stii ca in iubirea nu conteaza diferenta de varsta. Si nu te lua dupa parinti, rude sau gura lumii. Ia-te numai dupa ceea ce simti tu. Bafta:*

| emilia21 a răspuns:

Daca tu il iubesti, si el te iubeste nu vad nici o problema! sunteti maturi sa decideti ce vreti voi, si chiar nu mai conteaza diferenta de varsta. Un om mai mare ca tine, are experienta in viata si nu isi bate joc, cum fac baietii de varsta noastra, crede-ma!
Multa bafta si nu iti fie teama!

| julieta a răspuns:

Dragostea nu tine cont de varsta!

| mariutza a răspuns:

Da normal ca are un viitor...tot ce conteaza este ca va iubiti si ca aveti incredere unul in celalalat, si intre parintii mei sunt 11 ani diferenta...deci dragostea nu are varsta!

| lala_1641 a răspuns:

Da.
daca va iubiti dc nu?thinking
incearca sa vb inai cu parinti tai.
el cu ai lui si apoi sa vedeti ce iese

| shiret a răspuns:

Gandeste-te ca decizia ta va aduce consecinte bune sau rele, evident. Trateaza logic si uita-te in viitor. Daca parintii sunt de acord cu voi, totusi el e mai in varsta si dupa mai multi...multi ani cred ca va fi o mica problema. Nu stiu de cat timp sunteti impreuna, dar ar fi ok sa mai stati asa si sa vedeti unde va indreptati.

| janinuta a răspuns:

Da am mai intalnit