| anonim_4396 a întrebat:

Oare ce parere aveti? Sunt cu o
tipa fix de un an si un pic. Eu am 22 iar ea are 19 ani. Ea e prima pentru mine si eu sunt al doilea pentru ea. Deci cumva prima mea iubite dar cu suisuri si coborasuri. Ne cam certam..imi interzice multe dar la fel o si iubesc. In vara am cunoscut o tipa la o petrecere(era si prietena mea acolo dar dormea) cumva parca mi-a placut de tipa aia,ne tot uitam ochi n ochi si spre finalul petrecerii cumva am reusit sa ne imprietenim. Dupa care prietena mea s-a trrezit, voia sa plecam homeee si din astea. Intre timp i s-a pus pata la prietena mea pe ea, mi-a si sters-o de pe conturile de socializare etc. Vreo 4 luni n am mai vazut o pe tipa aia dar la inceput m-a facut curios intreband pe prietenii ei despre ea fara sa stie pr mea. Acum de sarbatori am revazut o. Prima oara fara pr mea si i am spus ca e frumoasa etc, adoua oara am fost cu pr mea si era si ea acolo si nu i-a convenit si am tot plecat acasa. Acum o sapt m-am certat cu ea si am iesit in oras si am revazut o si... putin beat si asa mai departe am chemat o la mine. A fost de vis dar cumva adoua zi mi-a parut rau pentru ca mie mi se pare perfecta prietena mea doar atata ca ne tot certam incontinuuu cumva. Si lui tipa aia ii pare rau. Credeti ca o iubesc doar ca e prima pentru mine sau?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aia în care ești acum NU e o relație. Și nici nu o iubești cu adevărat dacă te lași sedus de prima păsărică pe care o zărești la un party...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"imi interzice multe"Presupun ca iti interzice si sa gandesti, ca altfel erai demult despartit de ea.
"Credeti ca o iubesc doar ca e prima pentru mine sau?"Cred ca prostia depaseste la unii orice limita.Asta pe langa faptul ca habar n-ai ce e iubirea.O relatie care implica doar certuri e o relatie toxica.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Cred ca prostia depaseste la unii orice limita" Nu are cum sa se intample asta avand in vedere ca prostia nu are limite, cum bine zicea Einstein laughing.

| Jonas94 a răspuns:

Salut,
În primul rând ce-ți interzice, pentru că este foarte important de precizat!
Și tu sincer, crezi că o iubești, dacă pe prima pe care ai văzut-o la party, te-ai topit?

| YouandI a răspuns:

Hey, cred că am găsit soluția problemei tale.
In primul rand tu esti la prima experiență sexuală ( adică până să îți înșeli prietena, ea a fost prima ), ești la vârsta la care multi experimentează.
In al doilea rând ai spus că ești în certuri cu prietena ta, asta îți poate îndrepta atenția către cineva nou, poate vrei sa fii mai mult apreciat decât judecat. ( In majoritatea relațiilor totul e ok până se afla și defectele și e greu sa iubești un om și cu bune și cu rele nu? )
In al treilea rând ți-ai înșelat prietena, iar asta spune multe, adică nu exista respect și nici iubire intre voi din moment ce ea "îți interzice multe".

Părerea mea este că e normal sa te simți vinovat dar în același timp te și întreb : ce simte sufletul tau? Ești fericit? Gândește-te daca merita tot efortul asta, nu sta in relații toxice și nu mai înșela, nu ești un las, fii bărbat, rezolva problemele pe care le ai și apoi fa ce te face fericit!

| Ioanafreeyourmind1995 a răspuns:

Pai daca ai fi iubit-o, ai mai fi inselat o cu alta care iti facea ochi dulci? Nu conteaza ca e prima sau a 10 a. Parerea mea e ca daca tineai la iubita ta, nu ai mai fi facut asta. Problema e ca nici tu nu stii sigur ce simti.