| anonim_4396 a întrebat:

oare sunt insarcinata? ultimul contact sexual a fost acum 4-5 luni (a fost neprotejat, dar nu a ejaculat in mine), si am obs ca de atunci incepeam sa ma ingras mai usor, dar nu am bagat de seama, am zis ca nu e posibil daca am si menstruatie. Faza e ca acum parca mi se pare ca a inceput sa-mi creasca burta mai tare, si m am ingrasat un pic. Adica nu sunt o persoana grasa, la 170 am 58 kg, dar eram mai slaba inainte. Am tinut diete peste diete dar slabesc peste tot in afara de abdomen, si nu pot sa spun ca e vorba chiar de grasime, pentru ca atunci cand pun mana imi simt burta tare, si inainte nu era asa lata si in fata, nu stiu cum sa explic, plus ca mai am plus ca mai am cateodata si starile astea de oboseala, somnolenta, dureri de cap, spate etc. menstrutia mi a venit normal, adica tine 3-4 zile ca de obicei.dar m am speriat si cand am vazut emisiunea aia de pe Discovery "I didn t know i was pregnant" si sunt unele care cica nu stiau pana in 7-8 luni ca sunt insarcinate..ca aici de exemplu: http://www.youtube.com/watch?v=agMcO99qTrU..scuze ca am scris asa mult..nush ce sa cred.

6 răspunsuri:
| Diavolulestefemeie a răspuns:

Uite un sfat bun:Cupara un test de sarcina raised eyebrows Ca sa fi sigurahappy

| neutrino a răspuns:

Daca nu-ti doreai burtica faceai sex protejat.

| Geeeorgyyy a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa cumperi un test de sarcina pana nu e prea tarziu.
E posibil sa fi insarcinata fara sa-ti dai seama, dar totusi cumpara-ti un test de sarcina.Noi nu suntem medici si nu stim sigur ce ti se intampla.Asa ca du-te la farmacie si cumpara-ti un test de sarcina.
Bafta.

| dariaelena a răspuns:

Si de ce nu ti'ai facut un test de sarcina? du'te la farmacie si i'ati un test, pentru ca din ce spui e posibil sa fi gravida.

| mona a răspuns:

Poate un test de sarcina te va lamuri mai bine

| nicolas25ianis a răspuns:

Se vedea burta mare pana acum