| yubitay a întrebat:

tongue Eu am 16 ani.si nu am avut niciodata prieten/iubit...si prietenele mele fac misto de mine pe tema asta, nu li se pare normal, si nici mie...

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Problema ta este ca faci parte dintr-un anturaj care nu stie ce inseamna normalitatea. Majoritatea fetelor au primul prieten/iubit dupa varsta ta, asa ca e perfect normal sa nu fi avut nici unul pana acum.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E alegerea ta cand vei face pasul asta si nu streasa de prietenele tale, sunt doar niste copile rasfatate care se dau experimentate!

| madalicious a răspuns:

E perfect normal chiar daca nu ai avut iubit pana acum, vei avea nu iti face griji.winking Problema este ca acum conteaza si aspectul fizic nu mai este cum era prin evul mediu.laughing

| Victoria a răspuns:

Eu am 17 ani si de asemenea nu am avut niciodata iubit. Prietenele tale sunt niste imature, nu este nimic anormal in asta, probabil nu ai gasit perechea potrivita sau ai iubit pe cineva fara sa-ti fie impartasite sentimentele. Nu-ti face griji, ai o viata intreaga inainte sa te indragostesti!

| Paris a răspuns:

Lasa tu, draguto, stai linistita. lasa-le pe ele, sa aiba gagici, sa umble cu baieti, sa se pupe pe la colturi, sa se apuce deprostii, si tu fii cuminte, asteapta-ti printul si intre timp pune burta pe carte. Un baiat va aprecia intotdeauna o femeie intligenta si care nu a umblat din floare in floare, decat vreo c**vistina care n-a stiut decat sa stea in fundul baietilor, sau in... happy Stai calma! da-i naibi de prieteni!

| madalina_8123 a răspuns:

Eu cred ca tu esti ceva mai pretentioasa la capitolul "baieti" si ca nu iti place de oricine iti iese in cale. Nu e anormal sa nu ai prieten la 16 ani. Stiu cazuri cand persoane si la 20 si ceva nu au avut nici o relatie si nici asa nu consider ca ar fi vreo problema. Tine foarte mult de principiile dupa care ai fost educata, de valorile tale. De ce sa fii cu cineva de care nu-ti place doar de dragul de a fi la fel ca prietenele tale? Poate lucrul asta te face speciala in anturajul tau si ar trebui sa nu te simti complexata. Lasa-le pe prietenele tale sa rada. Conteaza cine rade la urma.

| cocolina a răspuns:

...pai ia`ti inima in dinti si cautat`i un partenerbig grin

| Anda_5509 a răspuns:

Ffff bun commu` lui"Paris". Sunt total de acord cu ea.Asa sunt si prietenele mele. Daca un baiat le a spus"wow, ce frumoasa esti"se declara indragostite.Majoritatea fetelor umbla din floare`n floare, chiar daca au o relatie de o saptamana"teee iubesc", dupa ce se despart de unu, isi gasesc altu, la fel... ff indragostite.Nu inteleg cum poti sa spui fara sa simti.straight faceParerea mea este sa spui cuvintele astea mari cand simti tu, cand iti spune inima.Majoritata spun cu alt nume pe buze.Mda...noua moda

P. S:eu am tot 16 ani.Fii cuminte, nu intra intr un anturaj prost, unde se fumeaza, se bea, se drogheaza. Tine te de carte.Fii sigura ca o sa ti gasesti pe cineva bun, nu vreun smekerash care sta cu o fata de plictiseala sau sa demonstreze el ca e macho. DUMNEZEU DA FIECARUIA DUPA SUFLET. Pot sa ti spun ca prietenele mele, odata cu intrarea la liceu, s.au DISTRUS complet.La baluri, cluburi, baruri isi baga limba n gat cu toti necunoscutii, fumeaza, au inceput chiar sa si traga prafuri pe nas...Eu sunt singura din grup care am ramas cu picioarele pe pamant, si pentru asta ma considera o ciudata, si fac misto.Ai grija de tine, nu te lasa corupta sa faci ceea ce nu trebuie. O sa apara si un baiat care sa te iubeasca, sa se mandreasca cu tine.

Nu crezi ca un baiat prefera sa stea langa o fata cuminte, decat langa una care numai stie cati prieteni a avut?happy

| dragosh a răspuns:

F U C K that "friends"!
Mai nou la moda in zuia de azi e sa ai "gagic" de la 9ani oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita eu am 15 ani si nu am avut nici macar un prieten... nici macar sa sarut nu stiu dar lasa ca e mai bine asa nu avem de suferit de pe urma baietilorbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu iti faci un iubi.