| anonim_4396 a întrebat:

Pana la ce varsta se dezvolta o fata? Eu am citit undeva ca pana la 16 ani dar nu imi mai amintesc. Am 15 ani, si nu am sanii asa dezvoltati ca unele fete de varsta measad Mai am timp sa ma dezvolt?
Sincer... nu as vrea sa raman asa...

11 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

Daca este vorba despre sani... nu e varsta. si lasa ce spun altii... depinde de ce mananci.
stiu femei romance care nu aveau sani si cand au mers in tari precum grecia si Spania au facut sani mai mari decat si-au imaginat. si asta fara operatii.

| pinky159 a răspuns:

Bunabig hug
Nu iti fa grij cum arati, mai ai timp de dezvoltat nu te ingrijoraoh go on, te dezvolti pana la 18 ani poate ca si 20! Nu o sa ramai cum esti, si eu am crezut ca fetele se dezvoalta pana la 16 ani dar am vorbit cu un medic si a spuc ca pana pe la vreo 18-20 ani:*
Deci nu iti fa griji unele se dezvolta mai repede decat altele:*
Bafta>big grin

| Alecsandra95 a răspuns:

Fetele se dezvolta pana in jurul varstei de 6 ani si apoi mai este o faza de dezvoltare de la :s 18 pana pe la 20, 21. happy
Deci, stai linistita! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scumpo..eu am 14 ani si port la sutien 36..mai avem timp o gramada.p.s. mi-a spus cineva, dar nu-s sigur.ca daca porti sutien cu burete ti se maresc sanii.dar nu-s sigur.

| Optik a răspuns:

Salutare! Eu stiam ceva ca fetele se dezvolta pana la 18 ani, dar nu iti face griji in privinta sanilor tai, majoritatea baietilor nu se uita la marimea sanilor daca te iubesc cu adevarat! Dar nu trebuie sa iti faci griji deloc pentru ca ei au sa mai creasca ( sunt sigur de asta)! Mult succes in continuare si bafta in dragoste!

| crazy_girl a răspuns:

Stai linistita ca corpul unei fete se dezvolta pana pe la 17-18 ani.Si chiar daca nu o sa ajungi sa ai sanii mari ca alte fete nu iti fa griji, depinde de metabolismul fiecaruia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele se dezvolta chiar de la 13 ani.

| Ozdogan a răspuns:

Buna Aly happy
Nu-ti face griji. Fetele se dezvolta si cresc in inaltime pana la 18 ani.Mai ai timp sa-ti rotunjesti "valorile" sa le zic asa laughing:ma refer la sani si fund.
Nu ramai asa!:* Dar daca sanii tai nu mai cresc stiu un truc pentru a creea o "iluzie" cum ca sanii ar fi mai mari decat par:poarta volanase la tricouri/bluze/maieuri.:*si i-ati un sutien cu brete pentru "a-i mari".:* Bafta! Si stai linistita!laughing :*

| Mara2000mm a răspuns:

Eu zic sa nu-ti faci griji fiecare se dezvolta in felul ei! Eu de exemplu am 13 ani si port 70 la sutien iar o colega de-a mea poarta 35!

| Oana92 a răspuns:

Categoric mai ai timp sa te dezvolti, esti abia la inceput. Sanii tai isi vor modifica forma, structura si marimea si dupa inceperea vietii sexuale sau dupa o sarcina, asa ca stai linistita...

| τττ a răspuns:

Draga aly_1922, nu dispera! Fiecare persoana se dezvolta... unii mai repede, altii mai incet.Verisoara mea mai mica, Lorena are 11 ani jumate si nu are sani deloc laughing.Eu am 13ani si port sutien de la 11 ani(nu glumesc).Nu trebuie sa te sperii, cum am mai spus.O sa te dezvolti cam pana la 18-20 ani.Numai bine!