| ScapaMaDeEa a întrebat:

Parintii mei nu imi accepta iubitul deoarece tatal lui lucreaza pe TIR. Au destui bani, dar in conceptia alor mei daca lucrezi pe TIR faci foamea. laughing Voi ce credeti?

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Parintii tai gresesc... judeca prea aspru si se cred superiori si asta nu e bine

| plasticsmile a răspuns:

Asta este un moft de-al lor, daca tu consideri ca baiatul merita orice efort din partea ta poti trece peste ce iti spun parintii iar cand ei vor realiza ca tu chiar il iubesti pe acest baiat vor trece peste aceasta idee ca cei care lucreaza pe tir nu fac bani...stiu si eu ca fac bani laughing)sunt chiar bine platiti dar ma rog

| Wihox a răspuns:

Da-i incolo happy nu iti pot spune ai tai cu cine sa fi ca doar nu suntem arabi.

| ScapaMaDeEa explică (pentru Wihox):

Nu au dat niciodata in mine pentru ca am fost mereu fiica perfecta dar in general sunt violenti si nu ma lasa sa cresc, imi e foarte frica, nu exista comunicare, nu exista nimic! sad

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi credem ca parintii tai sunt niste snobi

| Cristiann25 a răspuns:

Ai niste parinti tarani.

| Raiiiisa a răspuns:

Daca pe viitor vei avea un iubit putred de bogat, care sa-i multumeasca pe parintii tai si acesta va vedea interesul lor si al iubitei lui, stai linistita ca vei ramane repede cu ochii in soare.
Parintii tai nu isi dau seama ca ei nu trebuie sa aiba un ginere neaparat cu portofelul plin, ci unul care sa le iubeasca si sa le faca fiica fericita.
Degeaba ai bani si iubire din parti.
Asta nu inteleg oamenii.

| Hαppiηеss a răspuns:

Ce sa cred ca ai niste parinti cu o mentalitate invechita care vor pentru fata lor un baiat cu bani care sa o intretina! Ar trebuii sa te impui si tu putin ca maine poimaine o sa te marite obligat fortat cu un nea mitica de la tara care are 500 de oi 100 de capre si 50 de vaci plus nu stiu cate hectare de pamant laughing ce conteaza daca are bani!

| Xenia16 a răspuns:

Este doar parerea lor, fiecare om cu meseria lui, explica-le alor tai care este situatia ca faci bani daca lucrezi pe tir

| anamimanonim a răspuns:

Roaga-te cu mine, ca si parintii mei sunt la fel. Inca nu am un iubit, dar mi-e frica sa am din vina lor. Bine, acuma sunt si mica, dar ii cunosc, ei n-o sa se schimbe niciodata! Roaga-te sa le inchida Dumnezeu gura cu un lacat si sa piarda cheia macar pentru jumatate de an!

| AndFoc a răspuns:

Buna. Pai ai tai unde lucreaza? Ma rog. Din punctul meu de vedere sunt putin cam materealisti, desi fac asta pentru binele tau ( insa nu ai precizat cati ani ai). E cam aiurea sa fii asa ca parintii tai, adica mi se pare ca sunt putin cam prea cu nasu pe sus, sa nu uitam, nu cred ca ei au avut din totdeauna bani, au plecat si ei de jos. Iar sa fii sofer de tir nu e injositor si nici nu faci foamea, poate doar periculos. Incearca sa le explici asta, statutul social nu conteaza atat de mult, desi pentru unii vezi Doamne care au bani, cum sa ma uit eu la o femeie de servici sau instalator etc! Multa bafta cu ei kiss. Fundita?

| Cosminakyty a răspuns:

Frate sunt nebuni la caplaughing) pai ca pozitie sociala aveti de fac atatea pretentii? ar trebui sa le zici in felul urmator de ce sa aleg unul care are o pozitie sociala buna si sa ma jigneasca si sa ma faca de ras de fata cu toata lumea sa nu mai zic ca poate sa si ta bata decat unul care lucreaza la tir sau ma rog parinti care ma respecta si se comporta frumos cu mine...bafta oricum...

| ScapaMaDeEa explică (pentru Cosminakyty):

Da, suntem pozitionati destul de sus ca ierarhie sociala, DAR, tatal meu a plecat fooooaaaarte de jos, lucru pe care nu vad a-l recunoaste! sad