| andreea15_1600 a întrebat:

Peste 2 saptamani este ziua de nastere a prieteului meu[suntem impreuna de aproape 8 luni] si nu stiu ce cadou sa-i facbig grin. suma este de aproximativ 150 de leithinking Help me please!big grin

6 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Daca ai zice si varsta ar fi minunat:d

| Cjay a răspuns:

150 :O:O ohoolaughing
Pai ii poti lua ceva util...in func si de caty ani arehee hee
bratara. lantisor ...mp4 laughing
orice... o cartelaughing?

| andreea15_1600 explică:

Face 17 anibig grin

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dă-ne mai multe detalii. Ok, face 17 ani dar ce muzică-i place (dacă are vreuna).
De exemplu dacă ascultă rock/metal îi poţi lua un cd cu trupa preferată (nu costă mai mult de 60 de lei). Valabil şi dacă ascultă hip-hop (deşi un cd cu o trupă underground de hip-hop este mai ieftin dar se procură foarte greu).
Practică vreun sport? Cu 150 de lei ai putea să-i iei chiar şi o rachetă de tenis decentă (dacă practică tenisul, desigur). Sau dacă practică fotbalul poţi să-i iei o minge de calitate superioară.
Sau poţi să iei un tricou cu mesaj sau să-i faci un tricou personalizat (nu costă mai mult de 50 de lei asta. În Bucureşti găseşti şi cu 30, în Cluj e 45, În Galaţi e 25, în Timişoara e 50, ăăh... în altă parte nu mai ştiu)
Sau ai putea să-i cumperi ceva de care are nevoie. De exemplu dacă studiază ceva neobişnuit la şcoală sau în timpul liber, ai putea să-i cumperi o carte de specialitate. (din păcate unele cărţi de specialitate costă mai mult de 150 de lei dar depinde foarte mult ce studiază sau dacă studiază)
În fine, ai prins ideea. Dă-ne mai multe detalii sau scrie-mi pe privat.
Salutare.

| andreea15_1600 explică:

Pai este pasionat de modelismthinking Nu asculta un anumit gen de muzica.Eu as vrea sa-i cumpar un cadou mai specialbig grin. Ai idei kongeriket?big grin

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Modelism? Fain. Navomodelism? Sau ce anume?
Oricum, bănuiesc că orice ar modela, o trusă de traforaj i-ar fi utilă. Aia costă de la 100 de lei în sus.
Sau alte ustensile necesare pentru acest hobby thinking Depinde ce modelează.
Sau... ai mai putea să cumperi ceva gata modelat (pentru asta trebuie să încerci în magazinele de artizanat) care să vă reprezinte în vreun fel.