| LeeJiEun a întrebat:

Plac un baiat din liceu si de ceva timp am inceput sa vorbim pe facebook. Imi spune dese ori ca abia asteapta sa ma vada si sa nu ma dau la alti baieti (pare ca spune din gluma) laughing,ma suna... Intrebarea mea e... oare el ma place? nu da vreun semn ca m-ar place,vorbeste normal cu mine,nu flirteaza,doar asta e,ca ma suna, imi spune ca vrea sa ma vada bla bla.
Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a-ti da seama cu adevarat ce doreste, ai putea lansa ideea/invitatia de a va intalni pentru a va plimba in doi. In functie de raspunsul primit si in cazul in care acesta este de accept, compotamentul lui ulterior te va edifica pe deplin daca te place cu adevarat sau doar flirteaza pur si simplu pentru a se afla in treaba.Nu ai nimic de pierdut, chiar daca refuza intalnirea.Consider ca ai avea doar de castigat, parerea mea.

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu va mai agitati din orice lozinca spusa de noi barbatii, lucrul asta ne enerveaza la culme. te intrebi daca te place? daca te placea te invita in oras, asa ar face un baiat care te place punct.

| SkyPilot a răspuns:

Ai destule semne. Pare ca spune in gluma, dar e cat se poate de serios happy
Daca iti place baiatul, fa-l sa te invite happy Spune-i ca te plictisesti in casa si ca ai vrea sa iesi un pic. Daca te refuza stii cum stai, macar nu iti mai pierzi timpul cu el. Daca accepta, iti va fi usor sa il determini sa faca pasii urmatori pana la o relatie.

| SasNetRomania a răspuns:

Curvar de pe facebou? fi sigura ca asa se poarta cu inca 10-20 fete...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E evident ca te place...

| NameHarris a răspuns:

laughing) Astea nu-s de ajuns sa-ti dai seama ca te placehappy

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cum adica nu iti da semne? Faptul ca zice ca abia asteapta sa te vada, sa nu te dai la alti baieti, nu se numeste flirt? Cam ce altceva ai vrea sa faca, avand in vedere ca vorbiti doar pe FB si la telefon? Doar nu te astepti sa-ti jure iubire vesnica de pe acum...

| Lucitu a răspuns:

Nu da vreun semn :O? Mie mi se pare ca astea sunt semne ca te place, nu cred ca as vorbi asa cu cineva care mi-ar fi doar prietena :? Go for it.