| Denisaaaaaaaaaaa33333 a întrebat:

Pot face baie in a 4 zi de menstruatie? ( ma refer la baie in apa sarata sau piscina?) De obicei dureaza cam 4-5 zile

5 răspunsuri:
| TommasoCompanella a răspuns:

Nu-i nici o problema in a face baie cand esti pe stop...mai rau e sa stai asa! Igiena e foarte importanta, mai ales in cazul acesta. Dar daca ai un flux mai abundent pentru e evita neplacerile, poti astepta pana seara, cand de obicei la majoritatea fetelor se mai reduce (poate nu-i si cazul tau). Eu cred ca nu se poate intampla nimic, stai fara grija, numai ca se recomanda ca temperatura apei sa nu fie prea fierbinte ori prea rece.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
De preferabil ar fi dupa 5 zile.

| geohandmade a răspuns:

Nu este nici o problema. pentru asta s-au inventat ob-urile. Trebuie doar sa ai o igiena mai atenta.

| Eviix a răspuns:

Da poti.

| Lina1993 a răspuns:

Sigur ca poti. Ai grija sa porti un o.b daca mergi la piscina. Si pe viitor tine minte, igiena este foarte importanta, mai ales cand esti pe stop. Spala-te in fiecare zi