| Mioara_Tarusi_1989 a întrebat:

Buna, pot sa fiu gravida daca prietenul meu nu s-a terminat in mine. Nu am simptome nimic schimbat doar ca ciclul nu mi-a venit de o luna.

2 răspunsuri:
| OMFGConrad a răspuns:

Mai multe detalii...mai multe detalii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a se putea formula un raspuns catusi de cat obiectiv si corect sunt necesare cateva date si informatii strict obligatorii de cunoscut. Printre acestea ar fi : data de incepera a ultimelor minim 3-4 menstruatii. De asemenea este foarte important de stiut daca ciclurile tale menstruale sunt REGULATE sau NEREGULATE. Trebuie precizata care este data exacta in care au fost intretinute contactele neprotejate? Daca a ajuns sperma in vagin, si daca da cand, in care zile a ciclului menstrual (data producerii lor). In lipsa acestor informatii se pot emite doar pareri, presupuneri si supozitii cu totul subiective care pot fi corecte sau complet gresite/eronate. Sanatate!