| Cr7adi a întrebat:

prietena me s-a desparit de mine azi fiindca ea a crezut ca nu e destul de buna pentru mine, si a crezut ca eu sufar in relatia lor, de cateva ori i-am reprosat din prostia mea lucruri, legate de gelozie, si altele, si astfel ea a ajuns la concluzia ca e mai bine sa se desparta de mine, decat "sa sufar " in relatie. Eu o inteleg pe ea ca am facut-o sa se simta prost, si chiar crede ca nu e buna pentru mine, cand de fapt tot ce i-am reprosat a fost din prostie.Maine a acceptat sa ne vedem, ma iubeste enorm si eu la fel, ce credeti va dori sa ne impacam dupa cateva discutii. Eu am 18 ani si ea 16. pareri va rog din suflet

9 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Aici tu ai gresit. Nu am ce sa iti zic, decat ca trebuie sa iti repari greseala si sa vorbesti cu ea, dar si sa iti schimbi comportamentul!

| RAY a răspuns:

Eu cred ca sunteti tineri si prea luati viata in serios asta cred,in loc sa va distrati in cluburi,sa curvaresti tu te milogesti de una, esti un beta man,un provider, pana da de un alfa va sta cu tine din plictiseala desigur,ce iubire nu o cunoastem noi astia adulti da voi copii fiti seriosi sunt jocurii atat, vise, iluzi, tu esti si gelos dai dovada de slabiciune, neincredre in ea

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Va iubiti "enorm", dar va despartiti fara motiv?
Si eu, care ziceam ca nu stiu ce e dragostea... Si azi-noapte cred ca eram indragostit.
Nu stiu ce fel de persoane sunteti voi, dar eu in locul tau, daca i-as fi reprosat prea multe (sunt genul), mi-as cere scuze si i-as spune sa nu ma ia in seama in acele momente, + ca de la discutia asta as fi si eu mai atent cand dau drumul la gura, iar ea, ar fi normal sa-si ascunda gelozia, si sa inteleaga ca aveti o relatie sincera, si ca va potriviti.
Eu crizele de gelozie nu le suport, povestea mea ar fi fost altfel, fara impacari, si fara sa-mi dea ea papucii laughing

| Doub a răspuns:

"si a crezut ca eu sufar in relatia lor"- Mai există şi un al treilea personaj?

| gemeni6226 a răspuns:

Sunteti inca prea tineri la varsta asta e normal sa intervina neintelegeri dar intrebarea nu e daca ea vrea sa se impace, intrebarea e daca tu o iubesti indeajuns sa vrei sa te impaci cu ea.
Daca o iubesti atunci trebuie sa-i zici in mod clar te iubesc vreau sa ma impac.
Daca te iubeste se va impaca in mod sigur daca ii spui asa.Iar daca nici atunci atunci nu te iubeste si atunci las-o cauta alta.

| AirănMeidăn a răspuns:

normal ca o sa vrea
toata chestia asta a fost ca sa vada cat de mult tii tu la ea si sa-si hraneasca ego-ul vazand cat de dornic esti tu sa va impacati

| SergiuBoss11 a răspuns:

Te poti gandi si ca a inventat aceasta scuze pentru a se desparti de tine din cauza ca si-a gasit pe altul.(nu zic ca e asa, dar sunt multe situatii de genul)
Ii poti spune ca suferi de o infinitate de ori mai mult fara ea.Numai in prezenta ei esti fericit cu adevarat, fiindca o iubesti.

| altrix a răspuns:

Linisteste-te si linisteste-o si pe ea. Asta nu e motiv de despartire, asta e o prostie pe care o bagati voi in seama.
Treci cu vederea ultimele zile rele si reveniti-va. Astea-s prostii. Normal ca o sa va impacati.

| FloriFloricaa a răspuns:

Păi eu cred că da, însă ceva e necurat aici, are ea alte motive, sunt față și n-as spune unui băiat pe care-l iubesc că nusunt destul de bună pentru el.