| danamarin a întrebat:

prietena mea are menstruatie neregulata si ea spune ca nu poate ramane insarcinata daca face sex neprotejat in penultima zi de menstruatie, iar eu mereu o contrazic. are ea dreptate sau eu am?

Răspuns Câştigător
| ramkat a răspuns:

Inca ceva: e adevarat ca spermatozoizi raman in viata pana la 3 zile dar in cazul menstruatiei sunt eliminati. Nu urca pana in uter unde are loc ovulatia. Si da, nu e bine absolut de loc sa o faci pe stop!

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ea se ia după metoda calendarului şi crede că este una eficientă. Este total greşit.Atât metoda calendarului, cât şi metoda coitului întrerupt este ineficientă. Folosiţi întotdeauna prezervativ, nu te lua după ea!
Baftă!

| R_8074 a răspuns:

Tu ai dreptate pentru ca sunt sanse sa ramai insarcinata oricand, poti sa fi si pe ciclu.

| cLeILa a răspuns:

Tu ai dreptate,asta nu conteaza doar daca ea pilula de a doua zi atunci nu poate ramane,dar daca nu ea,poate ramane insarcinata,la orice contact sexual neprotejat lichidul seminal se elimina in vagin,, ai inteles ce ziceam, acesta continand spermatozoizi ramane insarcinata.plzz funditzzzaa

| ramkat a răspuns:

Amandoua. Normanl, in prima si ultima zi de menstruatie nu e bine sa o faci neprotejat. Dar daca are menstruatia neregulata, s-ar putea sa ramana cu...surprize. deci e remiza intre voilaughing

| QueenofLove a răspuns:

Daca are menstruatie neregulata poate ramane insarcinata pentru ca nu este stabila data de ovulatie. sper ca ti-am fost de folosbig grin

| deutSa a răspuns:

Daca intretineti relatii sexuale in timpul ciclului, nu sunt sanse sa ramana insarcinata, dar sunt sanse sa faca vreo infectie daca o faceti fara prezervativ!

| alexandra200011 a răspuns:

Eu cred ca u ai dreptate

| madalina15 a răspuns:

Nu exista posibilitatea sa nu ramai insarcinata asta depinde e organismul ficarei fete eu recomand pilula de a doua zi sau peliculele contraceptive mult succes