| A_7153 a întrebat:

Buna sad.'prietena mea cea mai buna' s-a dat la baiatul care il iubesc eu :-s ea stia ca tin ff mult la el.Il suna se intalneau si acum cateva zile mi-a zis tot ce faceau :-s si a vazut ca sufeream si ea radea de mine :-s
Acum nu stiu ce sa fac la scoala cand ne intalnim la scoala[ suntem colege de cls]sa o iau la bataie :d sau sa ma fac ca nu o vad happy
plz help
dau fundita :-s
Ps : ma simt ff najpa :-s

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa rupi prietenia cu ea, daca se poate numi asa. O prietena adevarate nu te raneste in halul asta. Dar totusi sa nu ajungeti la bataie, si eu sunt aproape cam in aceeasi situatie. Rupe orice legatura cu ea, comporta`te cu ea ca o simpla colega, si nimic mai mult. Daca incearca sa se apropie de tine respinge-o. In legatura cu baiatul, incearca sa stai tu mai mult cu el si sa o inlaturi pe "prietena ta ". Asta-i sfatul meu. Tine cont de el daca crezi ca te ajuta happy

| Happyness a răspuns:

N`o mai baga in seama si nu mai vb cu ea. o mai numesti prietena cea mai bunalaughing niciodata. s`a dovedit a fi o prietena falsa. n`o lua la bataie pur si simplu n`o mai baga in seama si evitowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plateste-i cu aceeasi moneda

| portocalăăă a răspuns:

Hi.
Cu violenta nu rezolvi nimic.Si nici daca o ignori.Trebuie ca, intr-o pauza, sa porti o discutie serioasa cu ea.Si sa-i spui ca din acel moment nu mai ai ce vorbi cu ea, deoarece ea nu'i prietena adevarata, daca s-a dat la baiatul iubit de tine.
Si dupa aceea, te-ai putea duce la el si sa-i marturisesti dragostea. S-ar putea sa te accepte si sa fiti un cuplu fericit, uitand de prietena ta!
Succes:*

| BlackScribble a răspuns:

Inteleg cum te simtihappyAr trebui sa discuti cu ea intr-un loc linistit, sa aflii mai bine ce se intampla. Daca vezi ca e nesimtita si ca rade de tine, pleci si nu mai vorbesti cu ea.Nu trebuie sa o faci de ras si pe ea sau sa ii faci rau, caci atunci devine si mai mare problema. Daca continua sa te enerveze si sa rada de tine, spune-i unui om matur sa discute cu ea si sa ii spuna ca te deranjeaza.

| candycarrie a răspuns:

Sa te prefaci ca nu o vezi, n'ai nevoie de asemenea oameni in preajma taoh go on

| Kidd ♡ a răspuns:

Buna happy Ei hai capu' sus! happy
Sincer si yoo am trecut prin asta, stiu cum este, dar totusi poti face ceva.Acea asa-zisa prietena isi batea joc de tine si tot ce trebuie sa faci este s'o ignori! Daca se baga singura cu tine in treaba nu vorbii cu ea, las-o in pace.Nu are rost sa iti pierzi timpul cu asemenea persoane.Stiu ca este grew, totusi a fost cea mai buna prietena a ta, dar pana la urma este cel mai bine pentru. tine ca ai scapat de ea.Chiar daca sunteti colege comporta-te rece cu ea, las-o sa'si vada de viata ei.
Acum incearca sa fii tare! Depinde de tine ca sa scapi de aceasta stare.Iesi in oras, nu te izola in casa! Asta e o prostie. Si in ultimul rand sa nu plangi! Nu are rost saa-ti consuni energia pentru. asa-zisa prietena.Ai grija squumpa de tine! big hug love struck

| Raluca_6071 a răspuns:

O batsi?raised eyebrows
Sii?
Ce rezolvi?raised eyebrows

Deci in primul rand incearca sa treci peste asta aratandui ei ca pur si simplu nu iti pasa.
Daca la sch va veni dupa tine sa te salute si bla bla bla. Nu o baga in seama, zii sa te lasewinking arata-i ca pur si simplu nu mai exista pentru tine.

Nu zic ca nu o poti bate devil pentru ca si mie mi s-a intamplat acelasi lucru, am batut. o, am intrat in probleme, ma rog o micaa atentionare de la idioata de diriga, iar ea inca mai vorbea cu el.
Deci eu zic sa nu mai vorbesti cu ea DELOC! Cel mai binewinking!

Sper ca te-am ajutat love struck:*
Fundita?:*

| ioneluka a răspuns:

Pai inseamna ca ai o colega/prietena extrem de "buna"!

Ar trebui sa incepi sa fii exact ca si ea!

Nu merita sa te bati cu ea!

Nu e bine sa te pui cu o proasta, ca te trage la nivelul ei si te bate cu experienta!

Arata-i ca esti mai desteapta decat ea! Stiu ca poti!

Poate asta vrea sa te faca sa suferi! Arata-i ca nu e asa!

Daca ea iti face din astea poti sa incepi si tu sa faci asa, ma gandesc ca si tu ii stii o intimitate care ar deranja-o! Ai putea sa faci exact ce iti face ea!

Gandeste-te ca nu il iubesti! Poate din partea ta vine doar simpatie(dragostea e cu totul altceva)!
Nu se merita sa stai sa plangi, dupa cineva care probabil o sa treaca prin viata ta fara sa insemne mai nimic!

Invata si creaza-ti un viitor!

Iti garantez ca o sa regrete mai tarziu. iar atunci ar fi bine sa o ierti dar sa nu o uiti!
" Iarta-ti dusmanii, dar nu uita cum ii cheama!"

P. S. Viata e prea frumoasa sa te incarci cu toate problemele!

Dai funda?big grin

Succes!

| marla a răspuns:

Rupe legatura, nu reactiona nici intr-un fel la intalnirea cu ea.

si tu inca o mai numesti prietena?

straniu.

| A_7153 explică:

Am pus-o intre " nu o mai consider prietena>:p niciodata

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Stai puţin că nu pricep.
Tu cum îl iubeai pe băiatul ăla?! Aşa... ştiai numai tu, nu?! El pariez că habar n-avea. Şi-atunci... dacă el nu ştia, ce era să facă?
Să aştepte să te duci tu? Nu! A acceptat ce s-a oferit că viaţa trebuie trăită.
Şi, dacă el a acceptat-o pe fătuca aia, înseamnă că-i place măcar o "ţâră" de ea iar pe tine nu te-a remarcat.
Mă distrează teribil când văd că unele dintre voi fetele aveţi senzaţia că băieţii sunt aşa... nişte păpuşi de pluş pe sistemul "na-ţi-o ţie dă-mi-o mie!". Nu e chiar aşa.
Dacă lui nu i-ai plăcut, nu te-a abordat. Aia l-a plăcut şi l-a şi abordat şi surpriză: şi lui i-a plăcut.
O mare parte din vină o ai tu că nu l-ai abordat la timp.
Nu stă nimeni după tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit exact acelasi lucru si mi-a zis ca din cauza mea nu poate fi cu el.Nu are rost sa te consumi pentru o persoana care nu merita.

| un copil:x a răspuns:

Ce ti-e si cu prietenii din ziua de azioh go on.Mai bine o ignori, desi eu cred ca m-as cam certa cu ea, i-as reprosa ceea ce a facut si dupa aceea as trata-o cu indiferenta:d.Nu merita sa mai vorbesti cu ea mai mult decat strictul necesar.

| Lavu a răspuns:

Si eu am patit la fel...numai ca la mine tipu nu o suporta si i'a zis si noi ne'am vazut de ale noaste[nu relatie, amicism]

faza e ca nu trebuie sa superi...las'o in pace si dupa o oftici la maximbig grin

cum?

iti gasesti unu mai frumos? sau te saruti cu tipu ala de fata cu ea?laughing

eu asa facbig grinbig grin

Răspuns utilizator avertizat