| bunny_6472 a întrebat:

prietena mea de clasa iubeste un baiat vu care a fost impreuna acum cateva luni insa s-au despartit. ea inca il place dar el de la despartire a fost cu mai multe. sufera si plange dupa el iar el o jigneste si o face in toate felurile. i-am spus sa il uite pentru ca plange degeaba dar nu vrea sa asculte. ce ar trbuis sa-i zic ca sa uite de el? nu pot sa o mai va dca plange in fiecare zi mai ales ca o prietena dea ei a fost cu baiatul acela. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ѕოiℓε01 a răspuns:

Mi se pare absurd sa plangi dupa cineva care te batjocoreste! Spune-i ca nu are rost sa planga pentru acel baiat. El o jigneste pentru ca vede ca sufera dupa el si vrea sa o faca si mai tare sa sufere. Are o arma pe care nu o foleoseste : INDIFERENTA doare cel mai tare. daca ea iar arata indiferenta nu ar mai face asa. Pana la urma nu merita sa planga. Mai tarziu cand timpul o sa rezolve totul o sa realizeze ca a plans pentru un NIMENI. MAi sunt ogroaza de baieti pe lumea asta.nu e el ultimul. Spune-i ca o sa gaseasca jumatatea, o sa isi gaseasca baiatul care o va respecta, o va iubi, nu o va jigni si cu siguranta nu o va face sa sufere.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Prietena ta face o mare greseala.Cu cat plange si sufera mai mult cu atat fostul ei o va jigni si isi va bate joc de ea.Ea a devenit pentru el obiectul lui de amuzament, hopa mitica al lui.In afara faptului ca il face sa se simta cel mai grozav dintre toti-si sigur nu e asa, din moment ce e atat de cainos-ea se desconsidera singura in ochii tuturor.Valoarea ei scade in fata celorlalti cu cat plange mai mult.Sa mearga acasa,sa planga,sa urle,sa se tavaleasca pe jos,ok.Dar de maine,sa rada,sa fie complet indiferenta la prezenta lui,ba chiar sa-l si ironizeze si,chiar daca e de fatada,sa caute un prieten, un alt baiat cu care sa se afiseze. Dragostea doare, doare cumplit dar suferinta ne face mai puternici.Va doresc si tie si ei tot binele si sa fiti iubite! Pup!

| mgtow a răspuns:

Daca nu intelege prin bun simt si ai incercat sa-i explici ca nu merita sa sufere dupa un nesimtit las-o impace ca ea indura si va trece peste asta. Acum capata durere si mai tarziu va fi mai puternica si nu va mai pune atata suflet o sa aiba grija ea.

Răspuns utilizator avertizat
| uranus1995bz a răspuns:

Deutza in primul rand eu m-as numi un ajutator in chestii din astea, zi sa adauge id uranus1995bz si 50% o s-o pot ajuta nu promit,dar poate o sa pot, as ai zice sa ii prezinti alt baiat sa o incurajezi sa o faci sa rada, mai zic o data zi sa adauge uranus1995bz id messwinking