| Love3 a întrebat:

Prietena mea s-a decis sa o faca dupa 2 luni de relatie. Ea are 15 ani [ e virgina; tipul are 19 si nu este] si el nu vrea sa foloseasca un prezervativ... vreun sfat pentru ei?love struck Ca sa stiu ce sa ii zic...

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Rau face prietena ta,isi incepe viata sexuala mult prea devreme si va regreta.
Nu am de gand sa-ti tin o mica prelegere despre care ar fi pericolele care o pandesc, ajunge doar sa stie ca-si pune in primejdie viitoarea conditie de femeie si mama.
Sa nu se grabeasca, are numai de pierdut.

10 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Mai bine ar folosi, daca ea vrea prezervativ si el nu, ea o sa aiba un fel de frica in timpul actului si o sa ramana cu o senzatie naspa dupa. Ideea principala e ca daca nu sunt uniti la treaba asta nu or sa aiba parte de sex adevarat deci sa nu faca pana nu e fericita de idee.

| Raul1510 a răspuns:

Si prietena ta. esti tu nu?laughing

| Love3 explică (pentru Raul1510):

Nuwinkingwinking Prietena mea este Criswinking daca erai atent vedeai ca am mai pus o intrebare tot pentru eawinking Si in al 2-lea rand, eu nu sunt in situatia ei, am un iubit de mult...

| JustDoIt456 a răspuns:

E clar ce isi doreste el de la ea. Maturizativa copii.

| Love3 explică (pentru JustDoIt456):

...tristoh go on * maturizati-vabatting eyelashes

| Didyi21 a răspuns:

Ii poti spune prietenei tale sa mai astepte.
15 ani nu e mult, sa nu se grabeasca. Are tot timpul din lume.
Cat despre respectivul, cred ca la urma urmei fiecare baiat vrea sa o faca fara prezervativ, am auzit k e mai intens sentimentul de placere.
Totusi, prietena ta nu trebuie sa fie de acord cu asta! Poate sa apara o sarcina nedorita, sau o boala cu transmitere sexuala.
La 15 ani nu este nici o varsta potrivita pentru a lua anticonceptionale, iar ele nu protejeaza de boli.
Deci, mai bine sa mai astepte.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Brody a răspuns:

Sa ia un anti conceptional si sa nu-si dea drumul in ea. Dupa cum vad eu varstele, tipul nu-i intreg la cap, 15 ani si cu 7 care ti-i mai adauga=joco di mano

| geobyxxx a răspuns:

Pai ar fi: acum totul depinde de el, daca are experienta. daca nu e mai bine sa incerce cu un prezevativ.cu toate ca nu mai are nici un farmec pentru el.dar merge.

| 0312199524 a răspuns:

Iti spun sinker k tot ce zic ceilalti prieteni de mai jos.nu are nikio legatura cu tineretul din ziua de azi! mai ales cel din Bucurestiwinking eu am 16 ani si un prieten de 24 cu care am o relatie foarte frumoasa de un an de zile.l` am cunoscut foarte bine inainte sa ma dezvirgineze, sthiam k nu are nikio boala si am facut` o fara prezervativ! nu am ramas niciodata gravida pentru ca el nu si` a dat drumul in mine! sa fie sigura prietena tha daca el are ceva sau nu si mai ales sa nu isi dea drumu` in eawinking sper ca ti` am fost de ajutor!

| super12345 a răspuns:

Spunii sa ii daie una in cap el inca invata si cind o sa aiba copii a so lasa singura chiar baiatul acela e bolnav la cap