| catanaandrei a întrebat:

Buna prieteni.cum as putea sa vad oare daca prietena mea tine la mine sau isi bate joc.va rog dati-mi niste sugestii sau orice altceva cum sa-mi demonstreze ca, chiar tine la mine.va rog ajutati-ma dar fara glume sau altceva de genul asta VA ROG MULT DE TOT MULTUMESC

4 răspunsuri:
| n30x a răspuns:

Asta pretene tu o sa iti dai seama in timp daca am sti toti cum sunt ceilalti ar fi doar relatii perfecte. Iti dai seama totusi din cum se poarta cu tine, cum iti vorbeste, cat de repede i se face dor de tine, cum iti raspunde la telefon... mai multe chestii, sunt sigur ca o sa iti dai seama daca e o prefacuta sau daca chiar tine la tine. Nu prea bagai in seama toata vorbele convingete singur.

| Iuli_9028 a răspuns:

Sincer pentru asa ceva nu ai ce sa faci. dar daca tu o iubesti fa asta : spera in fiinta sincera si crede in cea iubita ~winking

| martinandu a răspuns:

Pai vezi si u cum iti vorbeste daca se uita in ochii tai cand i povestesti ceva daca pare interesata.incearca sa-ti dai seama de lucrurile astea cat nu e prea tarziu bafta funda?

| happyman a răspuns:

Cum zicea si Andrei, e chiar foarte greu sa-ti dai seama de asta, mai ales ca nu degeaba exista vorba "dragostea e oarba". Ca si exemplu negativ, un prieten de-al meu si-a dat seama abia dupa ce s-a casatorit ca tipa umbla doar dupa banii lui - au divortat cateva luni mai tarziu. Urata faza oricum.

Sunt cateva cai prin care poti sa iti dai seama daca tine sau nu la tine, si ar fi zic eu cam asa:
1) Cand sunteti in spatiu public, vezi cat de des se uita la tine si mai ales cum
2) Daca e atenta la altceva, cand ii vorbesti cat de repede reactioneaza
3) Spune-i ca ai mare nevoie de ajutorul ei cu o problema mare/grava (aici poti fi si inventiv, de preferat sa nu totusi), si ca vrei sa va vedeti si sa discutati despre asta atunci cand ea avea altceva planificat (o iesire cu fetele, cumparaturi, o seara in familie, de-astea). Ideea e nu sa ii strici ei planurile, ci sa ii vezi reactia - daca zice ca da, ca renunta la ce avea planificat pentru a te ajuta, asta e un semn bun - sa ai si raspunsul pentru "problema" ta, sa-i zici ca s-a rezolvat intr-un anume fel, vezi tu cum.