| anonimaa a întrebat:

Buna prieteni...de ceva timp cred ca simt ceva pentru un baiat de la mine din scoala. nu a mai contat ca e cu un an mai mic, ca are prietena de 1 an, chiar nimic.
ieri prietenii mei au vrut sa il faca sa vorbeasca cu mine si l'au luat si l'au pus in fata mea. eu...ca sa nu ma balbai sau ceva am inceput sa rad ca o nebuna in timp ce el s-a inrosit tot a mormait ceva pe acolo dupa care a plecat.era sa cada pe scari [de emotii cica] si toti au inceput sa rada mai putin eu care... alergam catre clasa suparata pe atitudinea mea copilaroasa care m'a facut de ras in fata lui. acum eu vad ca mereu se uita la mine si chestii ba chiar si'a pus un coleg sa ma intrebe daca imi place de el. straight face
eu ce sa inteleg? ma place sau doar testeaza terenu?
funda
xoxooooooo

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

De ce te bagi in relatia lui? Vorbeste cu el si vezi ce simte, daca te place, inseamna ca nu ai facut tu nimic si ca el te-a ales, pentru ca pana la urma nu tu i-ai pus pe prietenii tai sa-l cheme, nu? Dar daca nu te place si poate doar ti s-a parut ca s-a inrosit, atunci lasa-l in pace, pentru ca are o relatie de 1 an si crede-ma ca 1 an nu e putina vreme. happy
xoxo

| cosmin21 a răspuns:

Daca s-a inrosit inseamna ca simte ceva, il atragi

| JelLy_3370 a răspuns:

Probabil te place ce sa zic o data ce zici ca sa inrosit si s`a impiedicat pe scari si acum ca se uita la tine csi cu colegu` lui.ce sa spun \daca te mai intreaba si nu vrei sa spui direct ca`l palci poti sa o iei pe aratura dar sa-l faci sa inteleaga c a simti ceva pentru el, din pct meu de vedere e bine sa vb cu el, succes:*

| Adicteddd a răspuns:

E este mai la inceput nu are cum sa testeze terenul si cand este mai mic te indragosresti mereu de cineva si eu cred ca asta a facut si el in acele clipe sa insoris si aa placat si ar trebui sa le multumesti prietenilor tai ca sunt prietenia adevarati te-a ajutata la nevoie chiar cand aveai nevoie s ate impinga cineva d ela spate si asta au facut si ei in acele momente sa emotionat cand te-a vazut si a plecat de emoti era sa se imipedice ca asa se intampla cand ai emoti si parerea mea este ca ar trebui sa ii faci ochi dulci si dac el se uita la tine din c e in ce mai insistent inseamna ca ii place d etn sper ca ai inteles ce am vrut sa spun :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

aleeeeeeooooooooo, de ce vrei sa strici prietenia altora? nu e frumos, i-a fost rusine de rusinea ta din cauza asta s-a inrosit

| nassy2nice a răspuns:

Pai din moment ce a reactionat asa, singur si-a distrus zidul de aparare! Dupa mine e destule de vizibil ca te place intr-un fel. Daca a trimis si un prieten(asta o spun din propria experientabig grin) o poate face din doua motive:1.Te place 2. Observa ca te porti altfel in preajma lui. Daca ai ziua de nastere curand, poti sa-l inviti undeva(daca te lasa si parinti)dar uite o strategie:
Ca sa nu te banuiasca parinti(si EL bineinteles)mai invita pe vreo inca 2-3 persoane;
Invita-i undeva unde poti sa stai langa el(la film, la o cafenea nu foarte aglomerata etc.);
Iar aici depinde de tine daca reusesti sa te porti natural cu el;

Daca nu vrei sa stie trebuie doar sa fii naturala!happy
Nassy pentru tine!

| SunShine_5120 a răspuns:

Eu zic ca te place din moment ce s-a inrosit si si-a pus un prieten sa te intrebe daca-l placi.Incearca sa te apropii tot mai mult de el si asa iti vei da seama daca te place sau nu...si incearca sa nu mai faci gesturi copilaroase gen sa vina in fata ta si tu sa incepi sa razi, in felu' asta va crede ca nu-l placi si ca tu doar vrei sa-ti bati joc de el.Arata-i cum esti tu de fapt. Funda?batting eyelashes