| amOre) a întrebat:

Buna prieteni!
de ceva timp nu am dat nici o intrebare)
acum insa simt ca am nevoie citusi de cit de citeva sfaturi din partea voastra.
nu eram indragostita de mult timp, pina mai zilele trecute cind mi-am dat seama ca plac un baiat.suntem din acelasi liceu si participind la un concurs din scoala l'am observat" mai indeaproape)
Problema este ca el are prietena. iar eu nu stiu cum sa procedez
privirile care mi le ofera mi'ar da de inteles ca e ceva reciproc... si faptele la fel.nu se comporta cu mine ca si cu o oarecare fata)se simte ca e ceva mai mult
Nu sunt genul de fata care ar desparte un cuplu intentionat...in cazul meu doar de el depinde tot...[
Credeti macar ca ar putea fi posibil ca el sa o poata lasa pe prietena pentru mine?
sau ma sfatuiti sa uit de el?
poate ceva sfaturi voi fetele cum as face sa se indrg cu adevarat de mine?
please help me((

4 răspunsuri:
| madia a răspuns:

Pune-te in locul prietenei lui...cum e?! Nu e cinstit fata de ea.
Si daca se va desparti de prietena lui, poate cand va fi cu tine se va uita dupa alte fete, la fel cum face acum.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se spune ca in razboi si in dragoste este permis orice.
Nu cred chiar asa, deoarece ar fi prea egoist sa nu tii seama deloc de ceilalti.
In locul tau as discuta cu cealalta fata, sa vezi ce are de spus.

| amOre) explică:

Ioandelasal>>

nici pe aproape... nu am nici o legatura cu ea, nu ne cunoastem deloc + ca nu am curajul si tupeul }{

| anonimaa a răspuns:

O poate lasa doar ca trebuie sa petreceti ceva timp impreuna caci asta va va ajuta sa va cunoasteti mai bine...este esential sa vorbiti pe messenger si tu sa fi o fata naturala si daca ai spus ca se purta mai frumos cu tine decat cu celelalte fete e clar ca te-ai facut remarcata si ca ai sanse totul este sa crezi in tine si sa ii dai de inteles ce ganduri ai:*:* fi draguta, de treaba, daca il vezi ca se uita la tine fa-i cu ochiul (baietilor le place), zambeste frumos, mergi dreapta dar nici cu un bat in fund, nu te machia strident (bleax!) si nu-ti fie rusine cu cea ce esti; sa nu uiti ca increderea de sine mareste sansele in viata iar daca tu vei privi aceasta situatie in mod pozitiv 100% totul va fi ok doar asteapta
sigur vei reusi si sper atunci cand veti forma un cuplu sa ne scrii si sa ne spui cum iti merge cu noul tau iubit si sa-mi zici ca ti-am fost de ajutor
iti tin pumnii miruna/moby (fundita?)