| anonimaa a întrebat:

Buna prieteni. sunt pe cale sa ma combin cu un baiat pe care l'am asteptat luni si la care visez de cand il cunosc insa am temerile mele. daca se plictiseste de mine? daca nu'i place cum sarut? daca...:-

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca nu ii place de tine, o sa iti zica. O sa suferi si o sa treci peste. Drama e ca incerci sa ii faci lui pe plac schimbandu-te pe tine si asta e cu adevarat trist

| Monica a răspuns:

Fara ''daca'' si ''poate''. Din moment ce simte ceva pentru tine, nu o sa se plictiseasca -nicidecum- de tine! Cu sarutul veti exersa.laughingO sa-i placa. Nu-ti fa probleme.Gandeste pozitiv.
Nu rezolvi nimic daca ai temerile acestea. Nu-si au rostul, pur si simplu!
O sa fie bine >big grin

| Georgiana21 a răspuns:

Trebuie să ai încredere în tine. Să ai încredere în tot ceea ce faci. Să nu se vadă îndoiala sau teama în tine.
Dacă tu te gândeşti non-stop că el se va sătura de tine, ai să ajungi să crezi că se întâmplă întradevăr acest lucru, chiar dacă nu e aşa.
Nu există tematici pentru a săruta excelent.Fiecare sărută cum simte.
Să ştii că dacă îţi "ocupi" timpul reflectând la problema sărutului (întrebându-te dacă o să-i placă, dacă nu) înseamnă că în interiorul tău există teama de a nu fi respinsă. Şi nu e bine.Trebuie să te relaxezi.
Acum, mai existp câteva tipuri de săruturi cu care poţi începe-
Sărutul eschimoşilor-tipul de sărut ce constă în frecarea nasului de cel al partenerului
Sărutul fluture-atingerea genelor tale cu ale lui
Sărutul omidă-atingerea sprâncenelor.

| ßέßέ a răspuns:

Nu mai pune si tu raul in fata cu "daca...". Ai visat la chestia asta, lasa lucrurile sa decurga normal. Fii tu insuti, nu incerca sa il impresionezi sau alte chestii. Daca te place, te place asa cum esti. ai grija :*

| andrei a răspuns:

Daca vrezi asta poate ar trebui sa nu fi cu el

| ilincamariusbogdan a răspuns:

Da nu-i dai totul de prima data nu se va plictisi de tine...inventeaza chestii noi, evita plicitseala in relatie. Sigur ii va placea cum saruti...pana la urma va veti potrivi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste nu o sa se plictiseasca de tine iar cu sarutul veti exersa voi.Totul va fi bine.=) Noroc!

| miamiha a răspuns:

Nu te mai gandi daca, daca, daca. Cel mai impotant este sa nu iti faci planuri si sa lasi lucrurile sa decurga normal. Bucura-te de el si de ceea ce iti ofera pentru ca nu ai de ce sa te temi.

| sexybomba a răspuns:

Nar trebui sa ai temeri orice rel incepe si se si gata dar bucurate de ea cat ai sanselove struckparerea mea este ca ar fi bine sa te conbini cu el si sa faci intr-un fel sai acorzi atentie dar nu prea multa sa nu se plictiseasca si in leg cu sarutu lasa-l pe el sa decida daca ii place