| DODO2111111 a întrebat:

Prietenul meu are un orgoliu cat se poate de mare, cat familia lui la un loc, nici atat. Ne am despartit pentru ca el voia sa fiu a lui si l am refuzat...inafara de asta. M a sunat sa mi spuna ca vrea sa uite de mine. El zice ca vrea sa uite de mine. Ma evita cat de poate de mult.Adica, acum nu vreau sa fiu prea copilaroasa cu ce o sa incep, dar de cate ori imi dezactivez contu de fb intra la fiecare jumatate de ora pe whatsapp si ma controleaza. L am bgat in seama. dar ma evita foarte mult. Unde stie ca sunt eu nu vine deloc. El spune ca nu vrea sa ma vada...ce sa cred. Eu una cred ca tine la mine...dar problema la el este ca vreau sa fiu a lui. Plus ca imi tot zicea la inceputul relatiei ca renunta la toate pentru mine. Ce sa cred? Si sa fac?! Sa l mai caut? Sa insist?

7 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Daca un baiat tine la tine si e destul de matur sa priceapa faptul ca tu nu esti pregatita sa faci acest pas, te asteapta. bineinteles nu o eternitate, dar asteapta pana cand te vei simti pregatita si sigura ca vrei sa faci acest pas cu el.
din atitudinea lui eu inteleg ca statea cu tine numai pentru sex, din moment ce v-ati despratit ca tu l-ai refuzat. ori din cauza faptului ca e orgolios, faptul ca l-ai refuzat i-a ranit orgoliul. ar trebui sa discuti cu el sa ii explici ca nu te simti pregatita, ca vrei sa mai astepti si sa il intrebi daca e dispus sa faca asta ( sa te astepte) fara sa insiste si sa bata apropouri.

| Aasdfghj a răspuns:

Nu-i logic ce vrea? e atat de greu sa-ti dai seama ca vrea doar sex? Asteapta sa cedezi tu si sa accepti "sa fii a lui". Iar daca tu faci asta o sa fii cea mai fraieralaughing o sa-ti dea papucii cand se plictiseste de tine. Nu-l mai cauta, uita-l.

| neutrino a răspuns:

Nu mai insista, nu-l mai cauta.

| Radu284 a răspuns:

"Prietenul meu are un orgoliu cat se poate de mare, cat familia lui la un loc, nici atat."

Pai normal ca nu poate avea "nici atat" orgoliu cat toata familia lui la un loc, deoarece familia lui il include si pe el, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul este mult prea posesiv, crede ca are drepturi asupra ta si isi mai si inchipuie ca tu te vei intoarce si il vei ruga sa faca tot ce vrea el cu tine. De vazut vrea clar sa te vada, insa in conditiile lui - el comanda si tu executi. Parerea mea este ca nu te respecta si o relatie cu el ar fi plina de probleme. Poate te ia si la bataie! Eu mi-as face un cont nou de fb pe care el nu-l stie, as face in asa fel incat sa nu il mai vad o perioada foarte lunga si l-as lasa in plata Domnului.

| AndreyBorona a răspuns:

Lasa-l in bafta lui!

| PinkIceCream5 a răspuns:

Hei,in primul rând ești fata,ești frumoasa ca oricare alta fata. fiecare in felul ei, nu are rost sa te agiti pentru unul ca el care din păcate te vrea in patul sau... Un băiat care intr-adevăr te Iubește nu se va despărți niciodata de tine pentru ca nu accepti sa fi al lui,el vrea sa o facă pe indiferentu' ca tu sa vi la el sa ii cazi in brate si in pat după ce te va aburi cu vrajeli. Dăruiește-te băiatului care îți va demonstra ca te merita, prin fapte nu vorbe goale. Nu insista, nu il caută... El vrea doar corpul tau nu si inima, gândește-te ca intr-o zi va veni un băiat care va vrea mai întâi inima apoi corpu' si nu te va presa cu asta, o seara buna!