| Night a întrebat:

prietenul meu este plecat de o luna si ceva in alta tara.vineri pleaca si sora lui care este in clasa cu mine si pentru ca stie ca ne iubim mi-a dat o idee...sa-i scriu o scrisoare si sa i-o duca ea, pentru ca stie ca s-ar bucura.Acum nu stiu ce sa fac sa i-o scriu sau nu, ma gandesc sa fie un gest asa simbolic pentru el care sa ii arate cat de mult il apreciez.Noi oricum vb mult la telefon. Dar nu as vrea ca altii sa ii citeasca scrisoarea de la mine mai ales ca el mai are o sora acolo pe la care merge destul de des.sora lui care merge acum mi-a promis ca nu o va deschide, ca nu o intereseaza pe ea.ar putea sa si citeasca altii, dar parca mi-e jena, nu prea vreau sa le-o dea. voi ce ziceti, un sfat?! funda.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Scrie-i.
Lipeste-o bine,inclusiv cu banda adeziva si stai calma,e doar o scrisoare, sa vezi ce bucurie o sa-i faci!
Pune-ti inima pe hartie, draga mea si nu te teme de nimic!

1 răspuns:
| Nicolas3463 a răspuns:

Daca e ceva simplu si dragut,gen "imi e dor de tine, etc."poti sa o trimiti, daca e ceva putin mai "intim" mai bine sa nu stie si altcineva.