| brunethaMirela a întrebat:

prietenul meu este plecat in italia.suntem de 3 luni impreuna.eu am 19 ani, el 18.
problema este ca mi se pare distant si rece fata de mine.
vorbim si foarte rar la telefon.
am aflat de la o prietena ca el i-ar fi spus verisoarei lui ca nu suntem impreuna si ca a vrut doar sa profite.
cand vorbim el imi spune mereu ca ma iubeste si sa am grija de mine.
nu stiu ce sa mai cred.eu il iubesc mult dar nu mai pot sa rezist asa.
el numai de craciun vine acasa.
ce credeti ca ar trebui sa fac?
va rog dati-mi un sfat.
multumesc

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate fi si asa, si asa. Adica, poate fi un baiat matur, grijuliu, atent. Sau poate fi, pe englezeste, un "scumbag", unul care cauta sa profite de fata, si umbla dupa fete mai mari care, fie si-au inceput viata sexuala, fie sunt disperate sa si-o inceapa. Asa, ca sa nu aiba mult de aburit pana o baga in pat.
Dar si de-ar fi asa, nu cred ca i-ar spune asa ceva verisoarei lui.

| mona a răspuns:

Pana la craciun nu mai este mult si intalnindu-te cu el iti vei da seama daca te mai vrea sau nu

| neutrino a răspuns:

Nu mai crede toate prostiile pe care ti le spune un baiat si fa-ti o relatie loco.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai mai ce naiba? 3 luni de zile nu este mare lucru, daca i-ai cedat ai gresit, asa cum scrie si December, ai devenit ca o cartela telefonica pentru el, te reincarca cu un te iubesc si te poate accesa mereu, pe viitor ai grija "sa suflii si in iaurt daca te-ai fript cu ciorba"

| December a răspuns:

Pai sigur ca el te vrea ca o varianta de rezerva la indemana. Nu te lua dupa toate vrajelile unuia de 18 aniwinking. N-are nici o dorinta de vreo relatie serioasa cu tine. Cauta mai bine pe cine de prin zonawinking.

| ionutdumitru98 a răspuns:

Asa a patit si sora mea ...si s-au despartit happy