| musicfan a întrebat:

prietenul meu si'a dat seama ca mi-e frica sa fac dragoste cu el, si mi-a zis : uite, daca tie frica sa faci dragoste cu mine, ne despartim. Faza e ca stam impreuna de 3 saptamani si eu am 14 ani iar el 17. Chiar tzin la el, dar in ultimul timp am senzatzia ca ma foloseste, el a mai stat cu fete doar ca sa le f***. multe persoane imi zic ca chiar se cvede ca el tine la mine, dar eu nu stiu ce sa fac. Help me love struck

Răspuns Câştigător
| ciufulixx a răspuns:

Heyhappy si eu ma 14 ani iar pr mau 18 ani si nu mi-a cerut sa ma culc cu eltongue ba chiar din contra am vb si mi-a zis ca nu e kk ca o fata la varsta asta sa nu mai fie virgina si am2 suntem de acord cu astahappy eu zic sa il uiti sa te desp de el pentru ca doar vrea sa se culce cu tine.si apoi o sa te lase si tu o sa suferi si mai mult pentru ca o data ce fata isi da virginitatea se ataseaza mai tare de respectivulwinking deci eu zic sa-l lasi chiar daca acum spui ca e imposibil dar ai sa vezi ca o sa-l uiti ca timpu.multa bafta si sper ca te-am ajutat:*

29 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Evident vrea sa scape repede de tine. Mi se pare foarte corect si normal sa va despartiti. Multumeste lui Dumnezeu ca ai aceasta sansa si fugi ed el cat vezi cu ochii.

| Libelle a răspuns:

Si ce te face sa crezi ca nu esti una din ele? de ce ai crede ca esti mai speciala tu?
Ai 14 ani.Si e primul prieten.Si sunt 3 saptamani doar.
Nu fi fraiera,fa diferenta. asteapta ceva mai bun,sa simti dragoste,ca-l doresti pe respectivul,nu amageala din asta
nu e de ajuns sa tii la cineva ca sa faci "dragoste", si nu e de ajuns atata timp ca s-o numesti asa.

Lasa-l sa se duca, si uita-te la asta acum
http://www.tpu.ro/......at-ptc-il/

| ignore a răspuns:

E clar ca nu te iubeste 3 sap ...ai o senzatie buna chiar te foloseste tine l tine ca sa te f**. DESPARTETE de el pana nu o sa te atasezi te el mai mult si o sa suferi mai mult.NU TE IUBESTE DELOK nici macar nu-i pasa ca ai 14 ani tea gasit mai mica sa te fraiereasca si sa te santajeze. LASAL K NU TE MERITA

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Parerea mea e ca el doar asta vrea de la tine. In primul rand nu te respecta propunandu-ti asta direct dupa doar 3 saptamani(sau mai putin?) si daca nu exista respect, nu va exista nici dragoste. Nici sa nu te gandesti ca daca o sa o faci cu el o sa ramana cu tine, pentru ca e evident dupa felul in care ti-a zis`o. Eu zic sa te desparti de el pana nu ajungi sa-l iubesti cu adevarat si sa-ti para rau ca ai facut pasul asta cu tip care nu te apreciaza.

| lolly a răspuns:

Nu iti dai seama ca vrea doar sa te foloseasca.straight faceNu tine la tine daca ti-a spus ca daca nu o faci cu el se desparte de tine.Clar te foloseste, daca nu ii dai ce vrea papa. Daca te iubea astepta, + c e o varsta foarte frageda pentru a-ti incepe viata sexuala. Funda?tongue

| Roberta a răspuns:

Tu crezi in ce zice lumea ori ce iti demonstreaza el, tu inca esti mica nu iti strica copilaria doar pentru a satistace un capriciu prietenului tau, daca ar tine la tine te-ar astepta nu ti-ar impune sa va despartiti. Deci el se foloseste, nu mai fi naiva, termina tu cu el inainte sa regreti.

| shtephie a răspuns:

1. ai 14 ani este prea devreme pentru acest pas
2. doar 3 saptamana si iti propune asta? :O
3. daca s-a desp de tine e clar ca nu te iubeste
4. chiar si u simti ca te foloseste
5. CE ROST mai are sa te gandesti la el?!

| Narcis2007 a răspuns:

rolling on the floor probabil esti blonda...

| vlaaddd a răspuns:

Si ce mai astepti? ****-te si tu cu el

| Lacoste a răspuns:

Ti-ai raspuns singura la intrebare.

| Change a răspuns:

Doamne,cat de naiva esti.desparte-te de el. Vorbesc foarte serios.Cum poti sqa accepti sa fi folosita in halul asta.
Mai fata ai atat de mult timp si pentru asta dar serios esti prea mica(si daca o faci este dintr-un motiv gresit).
Nu vezi ca doar asta vrea de la tine. Odata ce obtine ceea ce vrea iti va da "papucii" sau te va folosi in continuare.
Ii sti reputatia si inca mai crezi in basme cum ca se poate schimba(se poate schimba dar se pare ca nu vrea).]
Te duce de nas daca tu crezi ca el tine la tine.Pai daca ar tine la tine te-ar mai presiona in legatura cu acest lucru? Te-ar mai ameninta cu despartirea?
Ce este in neregula cu tine?
Crede-ma am dreptatebig grinESPARTE-TE DE EL si arata-i ca nu esti chiar atat de naiva cum te crede el.
Fa ceea ce trebuie daca vrei sa-ti fie bine si daca vrei sa-ti oastrezi demnitatea.

| TheSearcher a răspuns:

=| ala nu e iubit. daca iubesti pe cineva nu te astepti sa faca sex cu tine mai ales daca vezi ca este minor -.-". lasa'l naibii de pervers si cauta unul care sa te iubesca cu adevarat nu sa puna motivul sexului intre voi ca relatia sa reziste.

| n3bunatica a răspuns:

Sincer daca dupa 3 saptamani iti cere sa te culci cu el si tu avand doar 14 ani.nu tine la tine mai ales ca te ameninta ca se desparte de tine pentru ca nu te culci cu el. daca chiar tine la tine ar trebuie sa stie sa te "astepte" si sa aiba rabdare cu tine.Cel mai bine ar fi sa te desparti de el daca tu nu esti pregatita sa faci acest pas si mai ales cu el.

| Fashion a răspuns:

Eu zic sa va despartiti daca el asa vrea! si tu la 14 ani inca mai ai multe de invatat despre dragostea adevarata.Eu zic sa nu te arunci in bratele primului care iti propune asta pentru ca mai sunt baieti.Acum esti tu indragostita si nu gandesti limpede, dar eu zic sa va despartiti daca el vrea doar sa se distreze cu tine! Mai asteapta, sunt sigura ca atunci cand vei mai creste iti vei gasi iubirea vietii tale si iti va parea ca ai facut-o prima data cu unul care doar s-a distrat pe seama ta! Sper ca te-am ajutat si te-am facut sa deschizi ochii! Take care! :* :X

| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Mie mi se pare că doar te folosește.Tu ții la el dar te-ai întrebat pe tine sau l-ai întrebat pe el dacă el ține la tine cu adevărat? Dragoste nu se face așa cu una cu două. Relația trebuie să ajungă într-un anumit punct, când emoțiile sunt la maxim, când ambii parteneri sunt de acord și se simt pregătiți psihic și emoțional.Voi sunteți împreună de 3 săptămâni.Nici măcar o lună nu aveți! Nu că țin morlă sau fac cine știe ce lecții aici dar sincer, o iubire adevărată nu se bazează doar pe făcut dragoste. Părerea mea este că dacă el te-a amenințat așa și mai și sunteți de abia 3 săptămâni,doar te folosește ca mai apoi să se sature de tine, să scape cum a făcut și cu multe altele care nu și-au dat seama la timp, iar tu să rămâi să suferi.nu cred că asta îți dorești! Acum depinde de tine, eu doar mi-am spus părerea. Dacă te desparți de el înainte să cazi în plasă sau dacă rămâi în continuare cu el tu decizi, nu eu.Eu nu pot sta în calea iubirii, dacă chiar așa este...
Sper că te-am ajutat happy

| LittleandLiars a răspuns:

Daca se desparte doar pentru ca nu vrea sa se culce cu tine!straight face CLAR! Vrea doar sa se culce cu tinehappy

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Eu am 18 ani, prietena mea are 14, ne iubim foarte mult. Eu sunt virgin, ea este virgina. Eu am o varsta la care hormonii cer sex si pe langa asta sunt si virgin, totusi imi respect iubita, o iubesc si ii respect decizia de a ramane virgina pana cand decide ea. Asa este intr-o relatie fiecare se intelege reciproc. Iar daca mai ales el a avut prietene pentru sex atunci inseamna ca de la tine vrea acelasi lucru. Ai grija, ca mai apoi sa nu regreti si spune-i sa-si gaseasca una mai mare.

| curlyhair a răspuns:

Pai in primul rand nu cumva esti prea tanara?:O
Adica de-acum?
Spune-i:
Daca intr-adevar ti la mine de ce vrei sa ne despartim pentru ca imi este frica sa o facem?!

| danacatalina a răspuns:

Dal dracul, asta tia demonstrat ca nu te iubeste, la fel mi-a zis si mie daca nu mi-a sugi nu ma iubesti si eu i-am zis sugeo tu ca miai demonstrat cine esti asa ca ...parerea mea cautati altu care sa te merite

| AleAleAle1111 a răspuns:

Nu fa aceeasi greseala ca si mine.si eu m-am culcat cu el sa nu il pierd si am facut cea mai mare greseala din viata mea.si-a batut joc de minehappy. daca iti cere asta nu tine la tine doar se foloseste de tine.crede-ma am trecut prin aceeasi situatie si nimeni nu merita astahappy

| Elena_1404 a răspuns:

Pai daca el ti-a facut chestia asta inseamna ca nu a tinut la tine. Sau,mai este o chestie : poate tine la tine mult si intr-adevar vrea lucrul asta,nu se mai poate abtine, si, ca sa obtina ceea ce vrea iti zice de despartire. thinking

| Piersicutza a răspuns:

Desparte-te de el, e genul de persoana care se cupleaza cu o fata doar ca sa o f***, iar asta nu e tocmai ok. Si eu am 14 ani si nu as face acest lucru la varsta asta, doar ca sa il multumesc pe el. Avand in vedere ca nici tu nu prea esti sigura, mai bine ii dai u papucii decat sa ti-i dea elbig grin:* succes!

| anonimCelebru a răspuns:

La 14 ani e cam devreme sincer, dar asta tine de tine, eu zic sa mai astepti ca nu e ultimul baiat dp pamant, daca zici ca are 17 ani si te forteza e disperat rau, ori arati prea bine si el nu vrea sa piarda sansa, dar nu credbig grin no offense

| bogdan14_5722 a răspuns:

Baga-l in masa ca ala e fu*angiu si un pedofil

| ioana_5848 a răspuns:

Buna draga mea...
Sa sti ca intr-un fel ma doare sa vad inca o tanara indragostita care e folosita de un baiat.
E evident ca te foloseste pentru ca daca te-ar iubi cat de cat ar avea rabdare pana cand tu vei fi pregatita sa faci pasul acela.
Nu te grabi, asculta-ti inima dar pune-ti si mintea la contributie. Ai doar 14 ani, deci ai tot timpul inainte pentru a iubi si a fi iubita, desigur. Nu are rost sa te strici pentru cineva care nu te merita pentru ca mai tarziu vei regreta enorm!
Sper ca o sa iti fie de folos sfatul meu... Ai grija de tine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

What! fatalik,draga mea,scumpa meau,sigur ca el te tine doar sa te ****.vai sa nu faci greseala asta pentru ca ai sa regreti stii de ce ca ai sa gesesti un baiat care sa te merite si sa nu iti fie frica sa faci dragoste cu el... aaaaaaaaaaaa si am uitat sa iti zic ceva foarte important:nu asculta de nimeni ca el tine la tine,ca nu tine si sa stii toata viata ta daca un baiat iti zice ca daca nu te culci cu el, el se desparte de tine sigur ca vrea doar sa se culce cu tine si daca mai esti si virgina stai linistita ca te silasa dupa ce te culci cu el, eu te sfatuiesc sa astepti persoana potrivita tiebig grinbafta draga mea

| aKylie a răspuns:

Pff, daca iti zice ca va despartiti pentru ca ti-e frica sa faci dragoste cu el e CLAR ca profita de tine, tu tii la el degeaba, pentru ca a mai facut asa ceva si cu alte fete, ce te face sa crezi ca tine la tine? Daca unii spun ca se vede ca tine la tine nu inseamna ca e adevarat, omul se poate preface foarte bine, iar dupa tie o sa iti para rau. Mai are putin si face 18 ani, iar asta este ilegal, nu stiu ce ai de te incurci cu oameni din astia. Zic sa te desparti de el pentru ca nu merita, nici nu ar trebui sa te intrebi ce sa faci. Bafta.

| Iuliiiaaa a răspuns:

Deschide ochii! Te foloseste! sad Nu fa cea mai mare greseala din viata ta! (restul au zis ceilalti care te au ajutat happy

| Medemadu a răspuns:

Eu sincer nu asi fi de acord ca la o perioada asa fragila sa faci sex. mai bine mai asteapta un timp cand chiar vezi un viitor pentru relatia voastra.