| Just a kid a întrebat:

"prima dragoste nu se uita niciodata"asa e? voi inca va mai amintiti de prima pers iubita? mai tineti la ea macar putin?

24 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, normal ca prima dragoste nu se uita niciodata.
Sigur ca mai tin la el, ba chiar il iubesc pe zice trece tot mai mult, pentru.ca inca suntem impreuna; ne stim de 3 ani jumate si suntem impreuna de 2 ani.NE iubim foarte mult, cel putin eu il iubesc incredibil de mult!
Si cred ca daca ne-am desparti nu l-as uita niciodata, chiar daca pe parcursul vietii voi mai intalni alti baieti si voi avea alte relatii, el va ocupa mereu un loc special in inima mea, totusi mi-as dori sa fie el si prima mea dragoste dar si ultima.

| Bacemi a răspuns:

Inca imi amintesc de prima iubire insa a fost ceva superficial. Mi-a placut, ei i-a placut de mine si atat. A fost ceva scurt dar foarte intens. De atunci nu am trait ceva mai frumos in orice relatie am mai fost implicat. Imi aduc aminte multe detalii si privesc oarecum nostalgic acele vremuri dar nu mai e cazul iubirii. Poate insa daca as intalni fata respectiva s-ar reaprinde scanteia. Nu pot sti cu siguranta.

| nobody_9468 a răspuns:

De abia a iesit de pe messbatting eyelashes. Ieri l-am vazut pe geamhee hee. E vecinul meubig grin.
Cum sa-l uit? Sunt ceea ce sunt datorita lui si el stie astahappy. El mi-a aratat ca viata contine si momente grele, negre, nu numai puf roz! Tin la el, normal! Insa doar ca la un prieten, daca vreau ma pot impaca cu el, e dispus oricand pentru mine, insa nu vreau euwinking.
A fost atat de frumos la inceput, eram atat de naiva pe'atunci, incat credeam ca tot ce zboara se manancahee hee. A fost o poveste{de fapt, inca mai este} interesantahee hee. De abia se mutase langa mine, o vara impreuna, iar cand a inceput scoala ne-am cuplat si peste o saptamana au aflat parintii mei{de la altu' care ne vazutse impreuna si de ciuda ca nu eram cu el, m-a parat tataluilaughing caci il cunostea si ii era un fel de amichee hee}. O luna am stat separati, dupa care iar ne-am impacat, o luna impreuna, el incepuse sa ma preseze cu "sexu' ", oricum nu faceam nimic{naiva naiva, dar pana la un punct} si chiar atunci aflase mama, imi citise jurnalullaughing. Vhai... iarasi scandal, ne-am despartit iarstraight face.
Peste vreo 2 luni vine la scoala{la niste fufe, care acum imi sunt surorilaughing} si m-a bagat si pe mine in seama, mi-a cerut numarul de tel' si pana la urma stiu ca totul s-a terminat dandu-i o palma zdravanahee hee. Ok, in tot timpul asta a mai incercat sa se impace cu mine...eu nu!
La un moment dat ii zic prietenei mele ca daca eu vreau ma impac cu el numai ca sa ma razbun.Asa am facut, il convinsesem ca eram crazy dupa el, pana la urma spunandu-i ca a fost doar un pariu cu o fatastraight face. A vazut si el ce inseamna cand cineva isi bate joc de sentimentele talehappy.
Acum suntem amici, prieteni, cu toate ca el vrea mai multhappy.

Bafta. Sper ca nu te-am plictisit cu lunga mea poveste de amorhee hee.

| Emeraude a răspuns:

Cu siguranta nu, tipul a fost un misogin prefacut.Era genul de baiat avid de atentie, care credea ca totul i se cuvine fara sa miste un deget si avea o situatie financiara care ii permitea asta. Nu pot sa zic ca a fost dragoste, dar mi-a facut curte de prin clasa a VIIIa, iar intr-a IXa m-a bulversat total, cerandu-mi sa fim impreuna. Nu am vrut, dar colegele mi-au spus ca incercarea moarte n-are (mai tarziu am aflat ca ele il placeau laughing ) si intr-o saptamana eram impreuna. Am continuat asa vreo luna, timp in care imi dadea tot felul de atentii, imi spunea cat de mult ma iubeste, imi povestea secretele lui (sau asa credeam eu), a stiut cum sa faca sa ma indragostesc de el, chiar daca la inceput mi se parea un tip care cauta doar sa ajunga in patul fetelor care ii cadeau cu tronc. Intr-un final si-a batut joc de mine, am aflat ca mai era impreuna cu 2 fete si ne mintea pe toate trei la fel de frumos. Cu una dintre ele i-a mers, in sensul ca a ajuns in patul ei si apoi a parasit-o. Eu si cu cealalta se pare ca am fost mai desteptehee hee. Intre timp a fost exmatriculat din scoala pentru comportamentul agresiv fata chiar si de cadrele didactice si a ajuns pe undeva prin Spania, din cate am inteles facea trafic de droguri, probabil deja a ajuns unde-i era locul, la inchisoare...
Asta e, fetelor nu va lasati pacalite, aveti grija cu cine va incurcati!

| aKylie a răspuns (pentru Emeraude):

Depinde si daca a fost dragoste, din cate citesc aici, la voi nu a fost. Daca ar fi fost o dragoste puternica si pentru o perioada lunga de timp, cu momente frumoase, atunci da, prima dragoste nu se uita niciodata. happy

| VodkaCoca a răspuns:

Buna, eu cred ca prima dragoste nu se uita niciodata!

Cand aveam aproape 15 ani am cunoscut un baiat, ne'am despartit definitiv anul trecut in septembrie, da bine ca in total impreuna am stat 2 ani si 6 luni ca ne'am mai si certat cate 2 luni, acum am 19 ani, am incercat sa am alte relatii, dar nu pot, deoarece el m-a crescut intr'un mod (eu cand aveam 15 el avea 20) m-a facut sa vad viata si dintr'un alt punct de vedere.
Chiar daca au fost si momente naspa ma refer la faptul ca a dat in mine ii vreau tot binele din lume, in ianuarie m-am intalnit cu el intamplator pe strada in oras la mine ca el sta la aproximativ 180 de km, cand l'am vazut m'au trecut fiorii aveam ochi inlacrimati, a venit m-a luat in brate in momentul ala simteam ca plutesc, si l'am mai vazut aproximativ acum 2-3 saptamani, acceasi lucru, fiori, ma lua in brate simteam ca sunt doar eu cu el, el din septembrie de anul trecut tot incearca sa ne impacam, dar nu mai vreau ca am trecut prin prea multe cu el mi-a facut si destul rau. In fiecarea seara cu toate ca sunt 180 de km intre noi venea sa ma vada in fiecare seara imi aducea flori, mai mergeam la el in oras cate 1-2 saptamani cand puteam, venea dormea si el la mine, a fost o relatie in care m-am implicat si eu f mult si el la fel. Totusi nu cred ca cineva isi va putea uita prima dragoste oricat de nasoala ar fi fost, de exemplu eu ma lasasem cu el am stat o luna in casa ajunsesem de 4 ori la spital ca nu mancam cate 3-4 zile, dupa aia am inceput sa mai ies ca ma mai scotea tata, m-a dus odata si la discoteca se uitau toti credeau ca e prietenul meu laughing, si ma intreba lumea de el da el unde e da vai ca nu stiu ce, s'au mai ieseau discursuri cand eram mai multi prima dragoste prima fata primul baiat cu care ai facut-o ecc.

| julieta a răspuns:

Cam asa e, nu se uita prima dragoste! eu sunt impreuna cu prima mea dragoste si in momentul de fata, pot doar sa-ti spun ca orice as face si cum mi-as ocupa timpul gandul imi este tot la el big grin, dragostea asta ce face din noi

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Adevarul e ca prima dragoste nu se uita niciodata. Bine, acum depinde si cat de mult a durat acea relatie, cat de mult v-ati implicat in relatie, cat de mult ati comunicat, cat de mult v-ati iubit si acum depinde si cat de bine v-ati simtit impreuna. Bineinteles, daca nu v-ati simtit bine cu acea persoana, amintirile nu sunt tocmai placute si de aceea o sa le uitati repede dar cand amintirile sunt frumoase atunci e normal ca prima dragoste nu se uita niciodata. Acum nu stiu in care masura nu se uita dar eu cred ca persoana o poti uita dar amintirile rama si trezesc in suflet emotii. Eu iti spun din propria experienta: prima mea iubire si relatie sa zic asa a durat o luna si dupa aceea ne-am despartit ramanand prieteni. Vreo 4 luni dupa despartire imi venea mereu dorul de el, mi-era dor sa ma stranga in brate, sa ma sarute, dar apoi nu ma mai interesat de el si l-am uitat. Am ramas doar cu clipele frumoase petrecute impreuna, pe cele mai putin frumoase am preferat sa le dau uitarii, crezand ca e mai bine asa. Deci "prima iubire nu se uita niciodata"!

| cristina a răspuns:

Da imi aduc aminte...foarte frumos. sper sa continue totul.:X

| StropiDeDor a răspuns:

Da.nu se uita.eu nu l-am uitat si plus de asta, va avea pentru totdeauna un loc aparte in inima mea.si eu in a lui, pentru ca si eu am fost prima lui dragoste. dar timpurile se schimba, oamenii se schimba si fiecare e pe drumul lui!

| NinaY a răspuns:

Da.imi aduc aminte, si da, inca mai iubesc acea persoana... E adevarata zicala sau ce e asta.
te pup! fundita?

| anonim_9938 a răspuns:

Inca traiesc prima dragoste... cred in noi si nu vreau sa se sfarseasca vreo data sad

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Buna. Da asa se spune, si la mine chiar functioneaza [ sper si in continuare blushing ]. Da imi amintesc de prima persoana iubita smug n-am mai vazut-o de 2 luni sad si nu o sa-l mai vad niciodata crying, el s-a mutat la alt liceu din mijlocul semestrului intai sad nu am unde sa-l mai vad deoarece nu stiu daca ma placea si el straight face. Da, mai tin la el love struck dar mai sunt si alti baieti la mine in clasa [ care ma plac ]. Dar pe el nu o sa-l uit niciodata chiar daca as vrea [ nu vreau ] sad

| Ea_7898 a răspuns:

Pfooooaaaaaaaai...laughing
La mine e cam complicathappy

Pai prima mea dragoste a fost cum 1 an si jumatate...

In fine a mers bine, dar pana la urma ne-am despartitbig grin
De atunci nu am mai prea vorbit vreo 7-8 luni...eu eram taaaaare suparatalaughing
Dar acum de cateva saptamani el tot ma abordeaza si vrea sa fim iar impreuna ca spune el, nu m-a uitat ca am fost prima lui iubirelove struck...big grin
dEci.la mine prima iubire se uita( adica nu mai sunt indragostita de el si nu simt nici o atractie fizica.), dar la el nu.laughing

La noi e si greau pentru ca ne vedem de vreo 4 ori pe saptamana ca facem parte din aceeasi trupa de dans si mai nou se pare ca o sa fiu partenera luilaughing si mai mult. la anul o sa fiu in acelasi liceu cu ellaughing

Si dupa cum spune el.Nu o sa ma lase in pace nici dupa ce o sa se insoare!laughing

La tine cum e?smug

| T30D0RA a răspuns:

Eu inca mai traiesc prima dragoste, au trecut 3 ani. :X

| bluestar a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata; mereu o repet. nu pentru ca vreau, ci pentru ca el apare tot timpul in gandul meu in cele mai neasteptate momente. si imi rascoleste cenusa sufletului incercand sa aprinda iar si iar flacara de odinioara. da; mai tin la el- secvential. am avut multe "momentele noastre", doar de noi stiute. si mi-e dor sa-l mai vad. e plecat din tara; probabil ne vom revedea in vacanta.
ii doresc numai bine.

| dewix a răspuns:

Eu oricat as vrea sa o uit, nu pot. Mereu apare el, se baga in vorba cu mine si imi aduce aminte de acele vremuri. E ciudat, pentru ca vrea sa se impace cu mine, eu nu mai vreau, dar totusi inca mai tin foarte mult la el. Si de fiecare data cand vorbesc cu el simt un gol in stomac...Si cand vad ca se da la alte fete imi vine sa il bat.
Si cred ca toti isi vor aduce aminte de amintirile astea cu bucurie, tristete sau nostalgie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Prima mea dragoste a fost un baiat cu un an mai mic ca decat mine si asta s-a intamplat in 2008! Am fost cu el un an fara 16 zile dar ne-am certat de foarte multe ori si ne-am si despartit de foarte multe ori(spre fericirea mea aceste despartiri nu durau mai mult de o saptamana). M-a inselat de foarte multe ori dar l-am iertat mereu pentru ca tin la el foarte mult! Acum ne-am despartit definitiv! Nu mai sunt cu el din martie, dar insa de cand l-am cunoscut am simtit ca are ceva special si am inceput sa tin la el! Apoi de cand am fost impreuna am inceput sa tin la el mult m ai mult decat as fi crezut eu! Si asta ti-o pot dovedi prin faptul ca tin inca la el! El este cu o alta fata acum, dar nu ma bag intre ei chiar daca inca mai tin la el, si chiar daca el a recunoscut ca stie ca mai tin la el si ca face o greseala ca e cu acea fata, dar mi-a spus sa-l las in pace sa faca acea greseala ca o sa vada el mai incolo cat de grava e greseala! Dar eu sunt cu gandul impacata si bucuroasa ca el si-a dat seama ca greseste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai prima dragoste a fost bunica s mama. daca te referi la prima dragoste prieten, nu imi mai amintesc ca pana acum am avut 77777 de prieteni pentru a fi ca restul. da, primul prieten l-am avut la 4 ani si inca mi-l mai amintesc si acum. il cheama vâjuhappy

| Andruta a răspuns:

Nu neaparat! mai ales daca prima persoana pe care ai iubit`o nu te-a iubit si si-a batut jock de tine... nu vrei sa mai auzi de ea/el

| smiley11231 a răspuns:

Da, mai tin la ''prima dragoste''. imi este cvhiar un prieten bun. suntem in aceeasi clasa. deci logic.
si mi-o aduc aminte cu multa placere happy

| vr6 a răspuns:

Asa este, eu inca imi mai amintesc prima dragoste.primul sarut toate sunt de neuitat, si inca mai tin la ea, poate nu chiar ca la o iubita dar mai simt ceva pentr ea

| justafreak a răspuns:

"Prima dragoste" cu siguranta nu o voi uita niciodata. Chiar daca dupa o anumita vreme sentimentele incep sa dispara, persoana respectiva nu este uitata niciodata.

| andreea_9137 a răspuns:

Astae adevarat. eu m-am combinat cu un baiat, doar din dorinta de a avea si eu prieten, pentru ca nu mai avusesem vreo unul. Dupa ceva timp am inceput sa tin lael, avand 12 ani, parintii nu ma lasau sa am un prieten, si eram si la scoli diferite, si el era de dupa masa si eu dimineata, dar dupa ceva timp el venea la mine la scoala si stateam impreuna.Am ajuns sa-l iubesc mult, dar dupa un timp el mi-a dat papucii.Eram extrem de suparata... vreo 2 luni am fost despartiti... iar eu, ( prea proasta pe atunci) m-am crestat, scriin-du-mi numele lui pe mana, ehh dupa ce ne-am impacat, a fost cea mai frumoasa perioada de atunci. Si a venit vara si venea mereu la mine pe strada si pierdeam zile intregi, impreuna. iar in toamna iar sa desprtit de mine( este un an jumate de cand ne-am combinat prima oara si din cate am numarat eu, ne-am certat si impacat de 16 ori) el are 15 ani si eu 13. faza e ca nu-i atat de frumos, in fine eu inca mai tin la el, poate nu ca la inceput, dar acel sentiment nu cred ca v-a disparea usor, dar cand mai apare inca un baiat in viata ta, pentru ceva timp uiti de prima dragoste big grin