| adeea a întrebat:

problema mea este ca fostul meu prieten mi-a zis ca vrea sa ne impacam...desi el are o alta prietena.Eu inca tin la el si vreau sa ne impacam, dar mi-a zis ca se rezolva intr-o saptamana...doar ca imi este teama ca nu o sa poata sa renunte la cealalta, pe care o cunosc foarte bine si suntem oarecum prietene.Am nevoie de un sfat, help me pleasehappy Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| muffin94 a răspuns:

Cel mai bine asteapta sa vezi daca se desparte de ea happy si daca se desparte inseamna ca inca te mai iubeste si impaca-te cu el

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca inca tii la el accepta-l, dar ai grija sa nu ai de suferit pentru ca nu se stie... poate intr-o zi te va lasa si pe tine pentru alta...bafta.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca s-a terminat o data a fost cu un motiv. Faptul ca esti oarecum prietena cu actuala lui e deja aiurea, si inca un motiv sa te orientezi spre cineva mai potrivit happy Lasa ce a fost in urma si priveste inainte, e loc de mai bine.

| Linda a răspuns:

Si parerea mea este la fel: prima data sa se desparta de cea cu care este si dupa aceea hotarasti tu ce faci.

| ellene a răspuns:

"oarecum"prietene... daca nu e prietena ta, deci te poti lipsi de amicitia ei, impaca-te cu fostul. Daca, totusi, crezi ca fostul vrea sa isi bata joc de amandoua, mai bine renunta la el.

| bonny a răspuns:

Sincer baiatul asta e cam porc..adica a renuntat la o bijuterie ca tine ca sa ia alta?:))heloowww dar nu schimbi bijuteriile ca pe niste sosete crede-ma ca sunt unii multi mai buni decat ei deci GO AHEAD GIRL:)esti mai buna de atat:D

| Creatsaaaaaaa a răspuns:

Ce situatie naspasad...nu stiu de ce ar vrea sa se impace cu tine daca desi are alta prietena...nu stiu cam dificilbig grin

| whiteshadow a răspuns:

Daca te vroia cu adevarat nu-ti cerea o saptamana! Vorbea deschis cu cealalta si rezolva situatia. E o situatie ce-i convine:va are pe amandoua! Alege tu, si cantareste daca merita sau nu o alta sansa.Sinceritatea este o calitate pe care el insa se pare ca nu o are! Teama ta de a nu o lasa pe cealalta reflecta nesiguranta ta, neincrederea in el.Nu-ti pierde timpul, daca simti asta!

| betty3 a răspuns:

Da, l naibii si fai in ciuda, pentru ca odata ce v-ati despartit nu se merita sa iti legi viata cu el, gasesteti altul si nu te limita la el pentru ca de 'al de dinsul peste tot gasesti asa c bafta

| adeea explică:

Va multumesc tutoror pentru ajutorhappy aseara ne-am impacat...se pare ca i-a luat mai putin ca sa se desparta de cealalta...sunt foarte fericita acum.
Va multumesc!