| catzelushdeplush a întrebat:

Problema mea este putin mai complicata. Sunt cu iubitul meu de mai bine de o jumatate de an dar fosta lui iubita o panarama si jumatate il tot dispera. Il suna si nu ii da pace ne face la amandoi viata imposibila. El o incercat si i-a explicat cu frumosul dar nu a inteles, apoi a vrut sa-i dea o bataie dar nu l-am lasat deoarece am considerat ca nu ii solutia. A vorbit si mama lui cu ea dar tot nu intelege, tot il suna si ne face viata imposibila si de fiecare data eu ma enervez pe iubitul meu desi stiu ca el nu are nicio vina. Ce pot sa fac? Vreo metoda? Va rog...Multumesc anticipat! FUNDA

7 răspunsuri:
| IngeriiSuntCool a răspuns:

Pai da, o bataie merita, IGNOR pe mess si... vb cu mama celei fete si ceao baby! Si gta, cam asa a scapat un amic de al meu... Sper ca te-am ajutat. thumbs upwinking

Pai simplu, Dai tu o bataie lu' aia, daca poti. Si zi lu iubitu' tau sa vina cu tine

| superdorex a răspuns:

Indiferenta doare mai tare sa stii! Sa nu ii mai raspunda la nici o provocare va ramane dezamagita cand va vedea asta, ca daca ii raspundeti la provocari ii dati satisfactie de aceea ea nu se astampara! Asa ca lasat-o sa vb singura! Multa bafta!

| PatyKan a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare. Sunt de acord cu tine, cu bataia nu rezolva nimic. Cel mai bine e sa nu ii mai raspunda, ca se va plictisi ea la un moment dat daca nu ii mai da importanta [blocheaza nr, ignor pe mess.]
Si nu ai de ce sa te certi cu prietenul tau ca nu e el vinovat [chiar avea de gand sa o bata?! thinking ]
Bafta! happy

| Anee0 a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa va schimbati amandoi numarul de telefon? presupun ca nu l-ar mai suna...sau te-ai gandit, poate are vr-un motivhappy

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Pai si faptul ca ii raspunde la telefon desemneaza ca ii cam place...nu ti se pare? Nu-mi spune ca el este sarmanul persecutat, stiu ca asa iti place sa crezi, dar deschide ochii mai larg, nu are NICIUN MOTIV pentru care sa ii raspunda si totusi, o face. Curios, nu?

| love_6120 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa isi schimbe numarul de telefon.sa rupeti orice legatura cu ea si poate rezolvati problema.Imi pare rau de voi.nu mi-ar placea sa fiu in situatia ta.
Sper sa rezolvati problema:*