| RoxAnana a întrebat:

Problema sta in felul urmator:cun o fata de 1 an si ceva si ne intalneam des.pana cand intr-o zi venit cu fostul sau prieten si l-am cun si eu... timp in care el se dadea la mine si i-am zis ca am prieten... apoi dupa vreo 2 saptamani m-am despartit de iubitul meu si baiatul asta incearca sa ma cucereasca numai ca nu pot spune ca il plac (ca il cun de o saptamana-de fapt stiu doar cum il cheama-) si el deja m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.si dupa ce ca nu stiu ce sa zic (si i-am explicat chestia asta) a zis ca vrea sa ma sarute ca de rasp mai ast el (daca sa fiu cu el sau nu) si e chestia ca intr-o seara fosta lui ne-a vazut si el mi-a zis ca e destul de geloasa (nu stiu cine s-a despartit de cine) dar e chestia ca fata asta nu mai vrea sa vorbeasca deloc cu mine si acum faceti-ma si pe mine sa inteleg,,, eu nu i-am furat iubitul de ce oare se comporta asa cu mine cand eu nu am facut nimic cu tipul respectiv :nu ne-am sarutat nu am facut nimic (doar o mica imbratisare). Ce sa mai cred? De ce se comporta asa cu mine? O fi ea geloasa dar de tipul asta isi cam bate joc adica e cam increzuta si (el) mi-a zis ca din cauza asta s-au si despartit. Ce mai pot sa cred sau sa fac? va rog chiar am nevoie de niste raspunsuri:X plss dau fundita:*

2 răspunsuri:
| heroforyou a răspuns:

Pai in primul rand gandeste-te bine ce vrei tu de la el si apoi vb cu amandoi si explica-le pe rand cum sta treaba
prietena ta cred ca inca il mai iubeste daca sta cu ochii pe voi.
bafta
papa

| ElenaDianaLiana a răspuns:

Prietena ta se comporta asa cu tine pentru ca are impresia ca esti sau vrei sa fii cu el. iar daca ea e increzuta cu el si sta cu ochi pe voi inseamna ca-l mai place si asta e felul ei de a se comporta din pacate(iar baiatul s-a saturat si cauta altceva)iar ea inca il mai place. tu daca esti buna prietena cu ea si nu vrei sa fii cu el ca sa nu o ranesti trebuie sa-i explici ca nu ai nicio treaba cu el.si trebuie sa-i explici si lui ca nu vrei sa ai dea face ce el. daca nu iti pasa de fata aia poti sa te combini ce baiatul daca te place si il placi.Bafta!