| anonim_4396 a întrebat:

Pt prima data este bine cu prezervativ sau fara? Cat mai mule detalii,

Răspuns Câştigător
| BetterThanDrugs a răspuns:

Bunahappy
Mereu este mai bine cu prezervativ. Dupa ce te casatoresti si vei avea o relatia chiar stabila,atunci este normal sa renunti la prezervativhappySau sa nu renunti daca nu iti doresti o sarcina, btw pentru prima data, fara prezervativ doare mai putin:*

5 răspunsuri:
| andru8700 a răspuns:

Da,prezervativul este necesar, in plus te protejaza de o sarcina ne dorita sau de o posibila boala cu trasmitere sexuala.Nu este nimic rau in a folosi prezervativul.Prietena mea cand a facut-o prima data nu a folosit prezervativul si a ramas insarcinata, nu se astepta sa ramana asa din prima data.A avortat iar acum nu mai poate face copii.Bine asta este un caz particular dar merita prevenit.

| 050DydyX050 a răspuns:

Este bine... Foarte bine pentru prima data cu un prezervativ...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foarte bine daca vrei sa ramai insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E bine ca prima data s-o faci fara prezervativ pentru ca te va durea mai putin, cu prezervativ durerea va fi dublata si cred ca nu vrei asta.