| ArianaArii02 a întrebat:

Pun din nou intrebarea pentru ca nu am primit raspunsuri convingatoare. Cum poti atrage atentia unui baiat? Suntem la aceeasi scoala si na' mai trage si el cu ochiul la mine ^_^ dar nu stiu ce sa cred.El e tot timpul cu colegii lui si nu pot sa vorbesc cu el + ca mi-e foarte rusine asa ca nu vreau raspunsuri gen " du-te si vorbeste cu el /baga-te si tu in seama/cauta un moment cand nu e cu prietenii lui /etc ". I-am zambit,ma uitam la el, si cred ca asta i-a atras macar putin de tot atentia pentru ca pana acum nici macar nu se uita catre mine. Acum am vazut ca se uita. Ce sa cred?
Vreau multe raspunsuri, sfaturi :*
Celui mai lung si bun raspuns ii dau fundita big grin

5 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Deci baiatul te simpatizeaza, iar tot ce trebuie sa faci, este sa il saluti, doar atat, cand treci pe langa el sau in orice moment, poate ca nu din prima, dar dupa mai multe saluturi, el va veni la tine, daca nu o va face, inseamna ca e timid, sau pur si simplu nu e atras de tine

| Voidwithin a răspuns:

Comunicare e vitala pentru a-l cunoaste cu adevarat.
Initiaza o conversatie sub pretextul : Ce parere ai despre X subiect?
Ce vrei tu sa faci cu zambitul imi suna a telapatie happy.

| Tinna666 a răspuns:

Uhh,am trecut si eu prin asta...
Un baiat din clasa alaturata se tot uita dupa mine.si el statea mereu cu colegii pe hol in fata clasei in pauze, cum de altfel o faceam si eu, si mereu il surprindeam uitandu-se la mine.cand treceam pe langa el mereu ii zambeam, dar foarte subtil, si el mereu se uite dupa mine..si tot asa am continuat mult timp fara sa ne spune macar un cuvant.la un moment dat ei ii ceruse nr meu de telefon unei colege de la mine din clasa cu care fusese el coleg in generala. fata m-a sunat sa ma intrebe si eu i-am spus sa nu il dea...am mai continuat cu priviri inca ceva vreme, incepuse sa imi zambeasca si el mereu cand ma vedea.la noi in liceu pe 14 februarie se amplaseaza o urna in care fiecare poate pune un biletel pentru oricine din liceu(scriai biletelul si pentru cine e si din ce clasa e).ei bine, printre alte biletele primisem unul semnat cu numele lui laughing mi-am dat seama ca nu era scris de el ci de colegii lui.in fine, noi tot nu ne vorbeam. dupa 2 zile l-am cautat pe facebook(eu nu am fb asa ca intrasem de pe al surorii mele) si i-am scris "sa stii ca nu musc"
Initial nu si-a dat seama cine sunt dar dupa ce a realizat cu cine sta de vorba am inceput sa povestim, la liceu mereu ne zambeam, ne salutam si ne scoteam limba..incepusem sa virbim zilnic pe fb si intr-o dimineata mi-a spus ca vine la mine sa ma vada.eu am crezut ca face misto si i-am zis sa vine, i-am zis unde stau si in 20 min m-am trezit cu el la mine la bloc laughing si de aici nu iti mai povestesc love struck kiss
Ideea e ca poti face si tu acelasi lucru, sa intri in vorba cu el pe fb sau cand mai treci pe langa el pur si simplu sa il saluti, sa ii zambesti si sa pleci mai departe kiss

| Tinna666 a răspuns:

Scuza greselile.m-am grabit happy

| ArianaArii02 explică:

Mai multe raspunsuri, va rog :*