| anonim_4396 a întrebat:

puteti sa mi dati mai multe detalii despre caracterul Lucy Heartfilia? din Fairy Tail? dar nu dati site uri
mersi mult
scuze de categorie
funda

2 răspunsuri:
| Artemis94 a răspuns:

E o fata blonda, draguta, constienta de frumusetea ei, o prietena adevarata, cu un trecut dureros din cauza ca mama ei a murit cand era mica si tatal ei fiind prea ocupat cu afacerile uita de ea (la propriu) si ea decide sa fuga de acasa. Si pe urma din intamplare de se alatura ghildei Fairy Tail happy

| edamelda a răspuns:

Lucy are ochii caprui si parul blond, care este de obicei legată de panglici de o varietate de culori într-un buchet singular pe partea dreapta a capului ei. Ea are sanii mari, si un corp curbat. Ei (presupusă) măsurători sunt Bust: cm, 91; Talie: 59 cm; Hip:. 88 cm (37in, 23 inch, 36in) [1] Aceste măsurători sunt aproximate uşor diferită mai târziu cu sanii fiind cu 2 mai puţin, şi alţii 1 cm mai puţin [3]. ştampila lui Lucy membru este situat pe partea din spate a mâna ei dreaptă şi este roz. Lucy nu poartă în mod consecvent aceeasi tinuta. Cu toate acestea, ea are intotdeauna o curea care, împreună cu păstrarea fusta ei în sus, ei deţine cheile Celestial spirtoase şi un bici, cu o dragoste în formă de inimă sfârşitul. Ea poartă, de asemenea, un fel de tocuri inalte. Ea are o resemblence izbitor cu mama ei.
Lucy este un pic de o diva care ia mândrie excepţional, în aspectul ei de calificare şi de magie. Ea este un fel inteligent, şi persoană grijulie. Ea este foarte încrezător în aspectul ei si sex-appeal, de multe ori emana o anumită cantitate de vanitate [4] În ciuda acestei atitudini superficiale, Lucy este pasionat de literatură şi este în proces de a scrie romanul ei despre aventurile ei cu Fairy Tail. În afară de interesul ei în scris şi de citit proza​​, ea ii place, de asemenea, de cumpărături şi de gătit, îi place bărbaţi ferme, iar culoarea ei preferata este albastru. [3] Ea este un membru al familiei Heartfilia, una dintre cele mai bogate familii de conglomerate şi cea mai influentă în ţara de Fiore [5]. Totuşi, din cauza relaţiei ei cu tatăl ei înstrăinat şi de moartea mamei sale, Layla Heartfilia, ea a plecat de acasă pentru a urma calea ei. [6]

Lucy este foarte bun cu Spiritele ei cereşti, şi refuză să le folosească pe post de scuturi. Ea a lupta alături de ei, şi tratează spiritele ei ca oameni, [7], în timp ce alţii le trateze ca unelte şi obiecte [8]. Ea va merge, de asemenea, la lungimi mari pentru a le da fericirea, chiar dacă acesta costă viaţa ei. Chiar daca ea este punct de vedere tehnic proprietarul de băuturi spirtoase, ea neaga ca ar fi numit ca şi în loc, se solicită prietenul lor [9].

Deşi Lucy este, în majoritatea cazurilor, laş, ea nu are nici o problemă până în picioare, pentru a lupta, ia daune, şi a alerga direct în pericol de dragul de prietenii ei şi de breaslă. Deşi ea nu are putere copleşitoare, ca şi ceilalţi din echipa sa, ea a învăţat să gândească în afara caseta pentru a lupta, şi a prins stuborness Natsu de a nu renunţa. [10]
Lucy a fost iniţial născut în familie extrem de bogată Heartfilia [11], tatăl şi mama ei au fost iniţial parte din breasla numit "un comercianţii Love & norocos", în cazul în care două îndeplinite;. Au decis să devină independent, atunci când mama lui Lucy, Layla, a devenit gravidă . Ei au ales numele ei atunci când au observat că semnul de breasla a avut litera "K" lipseşte, astfel încât să se citi "Love & Lucy", a făcut o impresie asupra lor, asa ca au decis sa numeasca fiica lor, după ce [12. ]

Lucy, atunci când ea a fost mai mic

În casa ei, Lucy păstrat o relaţie bună cu personalul în imobiliare [13] şi, probabil, mama ei, până când ea a murit atunci cand Lucy a fost în jurul vârstei de zece ani în anul X777. [14] Cu toate acestea, tatăl ei a fost extrem de obsedat cu mediul de afaceri si bani, de multe ori neglijat fiica sa, [15], rezultată în stare de funcţionare o departe de casa doar peste un an înainte de începutul de poveste. [16]
Lucy este introdus deplângând despre lipsa de magazine Magic în Hargeon. În singurul magazin în oraş, ea încearcă să obţină o reducere prin sex appeal pentru ei Duhul Nikora Ceresc, care costa 20.000 de bijuterii, dar este înfuriat atunci când preţul este redus cu numai 1000 de bijuterii. [17]

Lucy să vorbesc cu el Natsu dupa ce a cumparat alimente

Un ruckus dezvoltă în apropierea ei, curios, ea se îndreaptă spre el, auzind numele de utilizator foc Salamander Magic (care este un impostor numit Bora) [18] Atunci când îl vede, se simte repede inima ei bate, şi se mişcă încet spre. el. Acest sentiment se termină în curând atunci când Natsu Dragneel şi fericit întrerupe acţiunea, gândindu-Bora este Igneel balaurul. Ei lasă instantaneu, obtinerea atacat de către Legiunea Bora de fani de sex feminin, şi în cele din urmă se aruncat departe de ele atunci când refuză Natsu semnătura lui Bora. Lucy merge până la doi, care doreşte să le mulţumesc (oferindu-le alimente). Ea explică faptul că Bora a fost utilizarea Charm Magic ilegal, care atrage inimile oamenilor pentru utilizator; întrerupere Natsu a luat în acest sens. Ea merge mai departe să spun că ea este un Mage cauta pentru o breaslă, ceea ce explică faptul că este, de asemenea. Amintindu-şi că cei doi au fost cautati pentru cineva, ea cere ca la cine este. Ei au răspuns că este Igneel dragonul care şocurile ei, făcând-o remarcă faptul că un astfel de lucru nu va fi niciodată în oraş. Ea merge să plece, dar Natsu doreşte să-i mulţumesc prin oferirea de semnătura lui Bora, pe care ea refuză în mod dramatic. [19]

Se confruntă cu Lucy Bora

Mai târziu, pe o bancă în parc, ea citeşte despre faptele de breasla Fairy Tail în revista Sorcerer Bora atunci când deodată apare prin tufişuri, care au eavesdropped pe ea. El se oferă să o ajute să se alăture Fairy Tail, dacă ea se alătură partidului său barca mai târziu în acea noapte. Ea este de acord, pansament pentru ocazie [20] Pe barca, Bora oferă ei o băutură,. Dar ea loveşte departe, remarcând că acesta este un medicament de dormit şi că ea nu are intenţia de a deveni fata lui. Cu toate acestea, in curand se arată a fi un comerciant de sclavi şi de planurile de a vinde Lucy impreuna cu alte fete de pe barca. Goons sale deţin ei încă, el ia ei cheile Celestial spirtoase şi, aşa cum ele sunt inutile pentru el, le aruncă pe fereastră [21].

Lucy fuge cu Natsu şi fericit

Aşa cum Lucy este pe cale de a fi marcate, Natsu prăbuşit brusc prin acoperiş şi fericit ajuta Lucy scape. Aripi magice Happy purta în curând off, şi ambele au picătură în mare, în cazul în care se scufundă sub apă şi în mod miraculos Lucy găseşte cheile ei. Cu ei, ea face apel la Varsator ei Duhul Ceresc, care, după un avertisment niciodată să renunţe la tastele din nou, cheamă un val puternic care epave barca lui Bora ţărm. Varsator, cu toate acestea, capturile Lucy şi fericit, în val ei, precum şi bufeuri-le la bordul barca. De acolo, Lucy se grabeste sa ajute Natsu, dar el nu are nevoie de ajutor ca el este, de asemenea, un Mage. Utilizarea lui Fire Dragon Slayer Magic, Natsu învinge cu uşurinţă Bora si goons sale, dar el overdoes, distrugând o mare parte a portului Hargeon lui. Sosirea forţelor militare le au la bord de repede departe; Natsu apucă pe Lucy şi îi spune că, dacă ea îl urmează, ea poate alătura Fairy reziduale [22].

Prima dată, lui Lucy veni la Fairy Tail

O zi mai târziu, sau, Lucy ajunge la breaslă, în veneraţie şi mai ales şocaţi la multe personalitati variate pe care le conţine. Un scandal dezvoltă în faţa ei, a început de Natsu, şi în timpul că certa, ea îndeplineşte alti membrii, Fullbuster Gray şi Mirajane. Ea, de asemenea, comentariile pe care nici unul dintre membrii breslei acţionează normal. Scandal este în cele din urmă oprit de Fairy Tail lui stapanul breslei Makarov, înainte de a se escaladează într-una cu obiceiuri de Magic. Makarov iniţial începe să certa membrilor pentru acţiunile lor distructive, dar în curând se rupe într-un discurs inspirat despre modul în urma a Fairy Tail. Noaptea cade, şi Lucy optează pentru a avea o stampila membru în spate de mana dreapta. [23]

Lucy ajunge la Mt. Hakobe

Natsu se caută un alt loc de muncă la bordul cererea breslei, dar aude că Macao Conbolt, un membru Coada Fairy, a fost lipsă de o săptămână, şi de fiul său Romeo Makarov doreşte să-l caute; Makarov refuză. Natsu pumni bord şi lasă cu fericit. Curios, Lucy întreabă Mirajane ceea ce este în neregulă cu el, şi ea explică faptul că, probabil, Natsu vede istoria lui se întâmplă în Romeo, în trecut, părintele său adoptiv, Igneel dragon de foc, a dispărut brusc. Din curiozitate, ea decide să meargă împreună cu ei în munţi cu furie Ninge şi începe să regret venirea din cauza rece pură. Furt de pătură Natsu şi ambalaj se în ea, apoi cheamă Horologium ei Duhul Ceresc, un spirit ceas cu un compartiment care ea poate ascunde in pentru căldură [24].

Lucy ţinut captiv de Vulcan

Un Vulcan, un monstru Macao a fost supune, brusc apare şi atacă Natsu înainte de răpirea lui Lucy, deoarece plac femeile. [25] Vulcan, ia-o la pestera sa, în cazul în care se defilează în jurul valorii de ei până la Horologium dispare. Ca avansuri Vulcan, Natsu capturile şi cere să ştie unde este Macao. Vulcan aparent pare ca în cazul în care se întâmplă să-l spun, dar în loc să-l împinge pe o stâncă. Lucy, înfuriat de această, convoacă pervertit Zodia Taur spiritul [26].

Întoarcere Lucy şi Natsu cu Macao

Dar, la fel ca spiritul şi Vulcan sunt pe cale de a lupta, Natsu reapare, după ce a fost salvat de ani, şi bate din Taur, gândindu-se că este un alt monstru. Natsu apoi luptă şi învinge rapid Vulcan. Mai mult spre surprinderea lor, Vulcan este de fapt Macao, care a fost "preluat" de Magic a lui Vulcan. După ce a fost distrus în perete, Macao cade printr-o gaură în perete şi este salvat de la care se încadrează în jos de pe munte, datorită eforturilor combinate ale Natsu, fericit, Lucy şi Taur reînviat. Macao, acum înapoi, este dovedit a fi grav rănit, şi staţiunile de Natsu la extrema de ardere a unuia dintre închidere Macao răni, care îi aduce înapoi la conştiinţa. El le spune că el a fost preluat de 1/20, ceea ce face Lucy simta ca nu este meci pentru ei. Ei reveni la Magnolia, oraşul în care Fairy Tail se află, şi să aducă înapoi la Macao Romeo, fiul său. [27]
Daybreak arcEdit

Lucy vs Natsu şi fericit; 01:00

Ca Lucy este soluţionarea în casa ei nouă, ea constată că Natsu şi mulţi au invadat o neruşinare. În timp ce ea atacă, apoi cearta-l, multi ascute unghiile pe perete, distrage atentia de la ei Natsu, care peeks la scrierile ei. Ea scufundari pentru ei, menţinându-le departe de Natsu, şi solicită ca acestea să plece, sa Natsu care refuză. Renunţarea, ea oferă două o ceaşcă de ceai, şi învaţă-le despre cheile Celestial băuturi spirtoase şi contractelor, atunci când ea cheamă Plue. Plue aparent sugerează că ar trebui să formeze o echipă, la care Natsu este de acord, precum şi Lucy. Prima lor misiune este de a fura o carte, care implică un proprietar în căutarea de a angaja o servitoare blond, care face ca Lucy Natsu ei pacalit. [28]

Când ajung în oraş Shirotsume, Natsu plânge de foame şi se stinge la un restaurant cu mulţi, în timp ce Lucy le lasă să se uite în jurul oraşului. Ea se întoarce într-un costum de servitoare, lovindu-le ca ambele au însemnat doar ca o glumă. Indiferent, ei merg la casa clientului pentru a discuta despre misiune, şi sunt uimit să descopere recompensa a fost crescut de zece ori. [29]

Lucy de reacţie, atunci când ea se numeşte urâtă de Duke Everlue

Plin de zel, ei merge la casa Duke Everlue lui, în cazul în care Lucy încearcă să fie angajat, dar este respins pentru a fi prea urat pentru gustul Everlue lui [30], cu infiltrarea nu mai este o opţiune, se recurge la invazie, care vine prin acoperiş de conac. Ei încearcă să se strecoare în jurul pentru a găsi cartea, dar sunt repede găsite de cameriste Everlue lui, care sunt imediat învinşi de Natsu. [31]

Ei vin în cele din urmă într-o bibliotecă, şi după un pic de căutare, găsi cartea în care au fost angajaţi pentru a distruge, zori. Aşa cum Natsu este pe cale să-l distrugă, Lucy se smulge de pe el, exclamând că este o carte de Kemu Zeleon că ea nu a mai văzut înainte şi refuză să-i permită să-l ardă. Everlue apare în acest moment, scufundări până la podea, şi după o scurtă evaluare de propriul său geniu, convoacă Vanish Brothers pentru a face faţă cu Magii Fairy Tail. [32]

Ca acest lucru se întâmplă, Lucy citeşte cartea şi descoperă ceva în carte, care face goana ei off şi cere Natsu să cumpere ei ceva timp. [33] Ea cumva face în sistemul de canalizare conacul şi, prin utilizarea ei de vânt, ochelari de citit, descoperă secretul în carte. Everlue dintr-o data, ambuscade de prindere braţele ei şi ameninţă să le rupă excepţia cazului în care ea îi spune secretul. [34] Ea nu spune nimic, dar este eliberat atunci când fericit Everlue loveşte în faţă. [35]

Lucy şi cancerul de beat Duke Everlue

Lucy şi Everlue începe lupta lor. Lucy dezvăluie natura egoistă Everlue, atunci când acesta spune cum el a forţat Kemu Zaeleon pentru a face o carte despre el. Nu numai că, cartea conţine un secret mai mult, care s-a dovedit a nu-l merita. Cu această declaraţie, ea convoacă Cancer Duhul Ceresc. Everlue cheamă spiritul său propriu celest, Fecioara, în răspuns, dar Natsu accidental ajunge cu ea, pentru că el a apucat-o anterior. La cererea lui Lucy, el loveste Fecioara în pământ în timp ce ea si cancerul Everlue înfrângere [36].

Se vor întoarce la conacul lui Kirby şi Lucy-l dă înapoi cartea. El doreşte iniţial să-l ardă, mai mult de furie Natsu lui, şi explică de trecutul său şi de ce doreşte să scape de ea. Cu toate acestea, la fel ca el este pe cale să-l ardă, de exploziile de carte în viaţă - de scrisori se rearanja cu titlul cărţii, devenind Stimate KABY. Lucy explică faptul că Zaeleon a pus o vraja pe carte şi le-a scris fiului său, Kaby. [37], spre uimirea ei, Natsu şi fericit, apoi spun că nu pot accepta recompensa pentru că nu au făcut exact ceea ce a fost cerut. În timp ce se întorc acasă pe calea, Natsu îşi dă seama că mai devreme protectivitate lui Lucy, pe scrierile ei a fost că ea a scris o carte ea însăşi. Rusine, ea cere cu disperare pentru el să nu spun nimănui. [38]
Cântec de leagăn arcEdit

Lucy pedepseşte fericit

Acum, înapoi la breasla, Lucy caută un alt poster cerere şi în timp ce vorbesc la Mirajane, învaţă de organizare a breslelor şi de existenţa breslelor ilegale, numit Breslelor întunecate. Natsu o sperie ca ea vorbeste, apoi trece la ei se grăbească pentru a găsi un nou loc de muncă pentru ei ca el şi mulţi au ales ultima dată. Cu toate acestea, ea nu mai doreşte să lucreze cu el. Gray explică faptul că ea nu trebuie să se simtă nevoia de a echipa cu oricine, complimenteaza-o pe munca ei, care explică ea a fost într-adevăr toate Natsu. Ca şi Natsu Gray începe să certa, Asemanare flirteaza cu ea, dar fuge repede atunci când descoperă că este un Mage Duh Ceresc - apoi el se întoarce să-i spuneţi Natsu şi gri care S-Class Mage Erza Scarlet a revenit [39].

În consecinţă, ea vine cu corn mare de un demon, ea a ucis, şi după ceartă mai mulţi membri, se întoarce la Gray şi Natsu, care acţionează ca sunt fericit în conformitate cu Lucy, şi le solicită să o ajute. Deşi au ambele refuza, ea aparent nu-i aud şi frunze. Crearea acestei echipe este anuntat ca, eventual, "cea mai puternică echipă", în Fairy Tail de Mirajane [40].

Lucy după ce ea se introduce la Erza.

Lucy este solicitat de către Mirajane pentru a merge împreună cu grupul pentru a preveni Gray şi Natsu de la obtinerea intr-o lupta - pe care ea face prin pacalirea-le să creadă Erza se apropie. Când ea nu ajunge în cele din urmă, Lucy se introduce şi provocările Natsu Erza la o lupta, după misiunea, pe care ea accepta. [41]

Ei au toate bordul trenului, unde, dupa lovirea Natsu pentru a-l scuti de la rău de mişcare lui, Erza explică despre misiune. Ea a auzit membri ai breslei vorbesc despre o Magic sigilat numit Lullaby, şi Erigor numele. În timp, ea nu-mi amintesc numele, dar mai târziu ea a amintit că el a fost un membru al Dark Guild Eisenwald. Astfel de oameni ar putea fi de până la nici un bine, astfel încât misiunea de ea a fost planificat să meargă în Eisenwald si distruge-le [42].

Lucy şi echipa uita Natsu.

Cu toate acestea, ca ea părăseşte staţia de tren şi continuă să explice acest lucru, echipa îşi dau seama că au lăsat accidental Natsu pe tren. [43] se grăbesc înapoi spre staţia de tren în cazul în care Erza devine fericit de a utiliza un semnal de oprire de urgenţă maneta pentru a opri tren, şi cursa spre el pe un tren magic cu patru roţi [44]. [45] La fel cum se ajunge la tren, Natsu prăbuşit dintr-unul din geamuri tren şi terenuri cu capul inainte in Gray. [46]

După un pic de amnezie convenabil, el îi informează că el a fost atacat în tren de către un membru al breslei Eisenwald, care a avut un flaut ciudat, cu un craniu, cu trei ochi. Această descriere jogs memoria lui Lucy, de o poveste despre blestemat flautului "Lullaby", care ucide pe oricine care-l aude. [47] Cu această descoperire şocantă în mână, se grabesc spre statia de tren [48] Pe drum. Acolo, fericit mentiuni că a vrut să spună ceva Lucy, dar a uitat, si ca ei să încerce să intre în gară, în poarta Lucy Natsu -. dacă ea cauzează boala lui de mişcare a face acest lucru ca ea este considerată ca un mijloc de transport [49]

Lucy convoacă un Duh Ceresc.

În interior, ei se confruntă cu Eisenwald şi Erigor, care explică planul său de a folosi difuzoare postului de a difuza Lullaby. Distras de Erigor, Gray şi Erza nu se observa unul dintre membrii Eisenwald lui, Kageyama, atacând Lucy, dar ea este salvat, datorită Natsu [50]. Erigor apoi fuge, pentru a face Erza Natsu şi gri pentru a alerga după el în timp ce ea şi Lucy s-ar ocupa cu alţi duşmani. Folosind Magic ei, Knight, rapid Erza expedieri toate duşmanii lor, dar una pe care scapă de ea cheamă Lucy pentru a da Chase [51]. Lucy, împreună cu mulţi, pierde din vedere de el şi, eventual, reconvenes cu ceilalţi alături de o înjunghiat Kageyama [52]. doi afla ca au fost prinse într-o barieră de netrecut de vânt, care au fost pacaliti de Erigor. Doar în acest moment, multi brusc isi aminteste ceea ce el a uitat mai devreme: pentru a oferi cheia de aur a lui Lucy Duke Everlue, Fecioara, ca ea a cerut. Folosind puterile ei sapa, toate acestea printr-un tunel de evacuare;. Natsu grabeste înainte cu mulţi pentru a învinge Erigor [53]

Lucy şi Fairy Tail fugă.

Aducerea de-a lungul Kageyama vătămate, Lucy, Erza şi de călătorie Gray de-a lungul şinelor şi de a descoperi că Natsu a învins Erigor. Dar, văzând flaut şi şansa lui, Kageyama face brusc o pauza pentru a-l cu flaut în mână, în oraşul de trifoi pentru a finaliza misiunea echipei lui original de uciderea tuturor maeştrilor breslelor [54] Cu toate acestea, echipa este inutilă,. Ca o discutie PEP de la Makarov Kageyama convinge să nu folosească flaut. Ei încep o misiune pentru a celebra finalizat, dar flaut începe brusc să vorbească şi izbucneşte într-o formă demonică. [55] Acesta este repede învins de Erza, Gray şi Natsu, care, de asemenea, distruge din greşeală regulat sala de şedinţe breasla, care necesită toată Fairy Membrii coada pentru a face o evadare rapidă [56].
Galuna Insula arcEdit

Lucy află mulţi au furat o misiune de S-Class.

Lucy din nou echipă cu Natsu şi fericite pentru a merge la o misiune S-clasă, care au furat de la etajul 2. [57] În ceea ce sunt pe cale de a face drumul lor spre insula, ele se confruntă cu Gray, care a fost comandat să-i oprească, dar este orbiti de Natsu şi este forţat să se alăture. [58]

După ce au crash teren de pe insula blestemat, în care îndeplinesc locuitorii de Galuna şi să înveţe de blestem le provoace, care au aparent le-a transformat în demoni. Primarul oraşului, de asemenea, le solicită pentru a distruge luna, gândindu-se că le va elibera de blestem [59] Decizia de faptul că sarcina este imposibil., Lucy şi pe alţii să decidă pentru a investiga insula, şi se confruntă şi de a învinge un mouse-ul gigant Angelica numit, care le duce la un templu imens în cazul în care vor descoperi Deliora monstru. [60]

Lucy încearcă să oprească Sherry

După ce au aflat despre complot de a Deliora liber şi de a distruge oraşul, Lucy şi fericit du-te pentru a încerca şi salvaţi-l. [61] Lucy pregăteşte capcane simple, în faţa intrarea în sat, dar în schimb, cade în Natsu, şi după toate locul de muncă Lucy a pus în ea, cei din spatele sfârşitul incidentul sa zboare deasupra satului, pregăteşte să scadă otravă. Natsu redirecţionează otravă şi Fecioara salvează primarului de a fi lovit, dar satul este distrus. [62] În ceea ce Sherry Blendi, unul dintre oamenii din spatele sistemului, zboara de pe Angelica cu mouse-ul ei, Lucy şi apucă pe gadila mouse-ul, şi toate se prabuseste la pamant. [63]

Bate Lucy Sherry.

Atunci când atât a recupera de la toamna, ei încep să lupte una împotriva celeilalte. Cu Magic Sherry lui, ea se transformă Taur împotriva ei, cu toate acestea, Lucy în cele din urmă învaţă cum să forţeze închide uşa la lumea spiritelor Ceresc [64] Odată cu sfârşitul de desen luptă apropiat, ea îşi dă seama că ea este aproape de ocean şi Varsator citaţie. , deoarece ea va ataca atât prieten şi duşman [65] După atacul Varsator, ambele Magii sunt asomate şi ameţit. Lucy are posibilitatea de a învinge Sherry. Din păcate, Sherry porunceşte şobolan ei pentru animale de companie, Angelica, să-i răzbune înainte de leşin. Lucy este pe cale de a fi squished de Angelica, dar din fericire, Erza apare pentru a salva / aresta ei [66] Cu puţin convingătoare din Gray, Erza decide pentru a finaliza misiunea de asemenea. [67]

Lucy prins şi obligat prin Erza

După ce Lyon Bastia este învins şi Deliora se dovedeşte a fi mort, cu capul spre ei tabăra stabilit pentru săteni, dar nimeni nu este acolo. După cum se dovedeşte, sat s-au întors la normal ca, dacă cineva inversat timp. Cu primarul încă mai insistentă a distruge luna, Erza descoperă adevărul despre insulă, şi ea şi Natsu distruge luna si ridica blestemul de la Galuna Island. În realitate, fumul de eşapament de la Luna prin picurare cristalizat şi a creat un strat din cer, acoperind întreaga insulă, şi ceea ce au distrus doar nu era luna, dar stratul de cristalizat [68] [69].

Fără stratul în cer, tot ceea ce se întoarce din nou la normal, iar oamenii din sat sunt descoperite au fost demonii pentru a începe cu. Dar, datorită Lunii prin picurare, ei au pierdut amintirile lor şi au uitat că ei au fost demoni şi au crezut că au fost oameni în loc. [70] În primul S-Class Misiunea este în sfârşit peste, Erza decide să scadă recompensa, dar ia cheia de aur în cazul în care sătenii spun că a fost un semn al prieteniei lor. [71]
Phantom Lord arcEdit

"Şi m-ai bate ... de ce?"

Efectuarea de modul lor înapoi de la Galuna Insula, Lucy şi alţii descoperi că breasla lor a fost distrus de către Domnul Phantom Guild. După ce a primit pedeapsa de la maestru (Lucy obtinerea unui drog pe fund de la maestru, care a avut o privire pervers pe fata lui), gasca decide sa se prabuseasca in apartamentul lui Lucy, spre uimirea ei [72].

Mai târziu, ei vezi toate Levy McGarden, Jet şi Droy răstignit dintr-un copac cu Domnul Fantoma marca inscripţionat pe Levy. Comandantul apoi vine şi declară război împotriva Phantom Domnului [73] cu ceilalţi off lupta Phantom, Lucy rămâne în urmă să aibă grijă de prietenii ei răniţi. [74]

Lucy prins cu închisoare de apă Juvia lui

Ca Lucy este de mers pe jos înapoi de la vizita ei cu provizii alimentare, ea este întâmpinat de Juvia Lockser si Sol din 4 elemente. Ea încearcă să le lupta dupa ce a aflat că acestea sunt asociate cu Gajeel Redfox, ceea ce duce la capturarea ei (şi scăparea ei de chei ei) [75]. Lucy este vazuta mai tarziu a fi folosite ca momeală pentru a ajuta la putere Magic sigiliul de Master Makarov. [ 76] Lucy se trezeşte la sediul Phantom şi învaţă de la Phantom Domnului breasla de master, Jose Porla, că tatăl său le-a trimis pentru a recupera fiica lui. [77]

Lucy trucuri şi lovituri de maestru Jose

Lucy face scape de pretinzând să folosească baia şi lovind Jose în domeniul său privat. Ea face drum spre ieşire pentru a descoperi că ea este sus, dar oricum ea sare în jos, ştiind că Natsu ar fi acolo să o prindă. Dupa ce el a prinde, se întorc la Fairy Tail. [78]

Înapoi la Guild, Lucy se simte ca este vina ei şi explică situaţia, prietenii ei incearca sa o inveseleasca [79] În războiul cu Phantom continuă, Mirajane consideră că este mai bine pentru a ascunde Lucy sa o protejeze, asa ca pune. Lucy să doarmă şi se deghizează ca Lucy, cu Magic transformare şi de a proteja Reedus real. [80]

Lucy după ce a fost capturat şi bătut de către Gajeel

Cu toate acestea, datorită nasului dornici Gajeel lui, el găseşte reală Lucy şi forţat-o ia la sediul Phantom. [81] După ce a fost bătut şi torturat de către Gajeel, Natsu şi arată fericit până la o salveze. [82] În lupta Natsu şi Gajeel lui progresează , Lucy îşi dă seama Natsu este pe punctul de a fi învins şi ea solicită singura cheie ea a rămas (o ea a primit de la Galuna Island), Sagetator. [83] Sagetator trage săgeţile sale de la o masina care cauzează foc pentru Natsu să mănânce, astfel încât el poate reface puterea lui suficient pentru a învinge Gajeel. [84]

Lui Lucy hotărârea

După înfrângerea Phantom Domnului şi o încurajare puţin de camarazii ei răniţi (de asemenea, să fie deţinute şi eliberate de către Cavalerii Magic Consiliului), Lucy stabileşte singur spre conac Heartfilia, după fuga din casa de peste un an, pentru a se întâlni cu tatăl ei. [85] Când Lucy ajunge la conac, ea este fericit întâmpinat de către slujitorii ei vechi. Ei au imbraca intr-o rochie de fantezie si asteptati afara ca Lucy se duce la biroul tatălui ei. Lucy intră şi tatăl ei explică faptul că motivul pentru care el a trimis Phantom pentru a obţine ei a fost că soţul ei a fost decis de el. Lucy spune că nu o înţelege greşit, şi că ea a venit din nou să taie legăturile cu el, precum şi pentru a se asigura că niciodată nu ar pune în pericol sau în apropierea reziduale Fairy veni din nou. Ea este apoi văzut vizitează mormântul mamei ei ca vin alţii pentru a lua-o înapoi la Fairy Tail. Ea explica doar cat de bogat familia ei este de a prietenilor ei frati [86].
Asemanare arcEdit

Lucy ca o printesa Yanderica

Să observe Lucy îngrijorătoare peste valoarea ei mai mica de bani, Mirajane sugerează că face un lucru simplu, care acţionează într-un teatru. Ea, împreună cu restul echipei Natsu sunt doar pentru a face unele acte mici, pentru a inspira trecătorilor de a veni şi a vedea o piesă de teatru. Cu toate acestea, cu toate teatrului actorii care au plecat, Lucy şi restul echipei Natsu sunt exprimate în roluri de joc. Lucy este aruncat ca Printesa Yanderica [87]. Fericit este dat sarcina de a efectua un costum de balaur, care este în Natsu, şi ele sunt date de o săptămână la repetiţii. Arată lor este atroce, nu prea are sens şi se distruge în cele din urmă de teatru, dar, în ciuda toate acestea, ele sunt salutat ca un succes la punctul în care acestea sunt păstrate acolo pentru inca o saptamana, face trei spectacole pe zi [88].

Asemanare îmbrăţişări Lucy

La finalizarea unei misiuni de mai devreme decât era de aşteptat, gasca decide să rămână o noapte în plus la un han, înainte de plecare. Cu alte persoane angajate într-o luptă pernă intens, Lucy merge pentru o plimbare şi se întruneşte de două Magii rogue. Magii necinstiţi a pus o vraja pe ea şi sunt pe cale de a avea drumul lor până la Asemanare apare şi salvează-o de la ei. [89]

Ca semn de mulţumire pentru a găsi cheile de ei mai devreme şi pentru salvarea ei, ei merg la un bar local. Acolo, ea încearcă să afle de ce nu-i place Magii Celestial spirtoase, dar el nu vorbeşte. Ca ea-l mulţumeşte din nou şi este gata să plece, el apucă Lucy şi spune că nu are prea mult timp rămas [90] Nu doresc să se implice ei., El trece de pe aceasta ca o glumă, care primeşte o palmă pentru. [91]

Lucy şi Asemanare înainte de mormântul lui Karen.

Mai târziu, la breasla, încă supărat, Lucy află că Asemanare-au rupt cu toate prietenele lui. Ea cheamă Bunicul Crux, un expert pe Magic Duhul Ceresc, pentru a intreba despre istoria Asemanare cu un Mage spirit stelar. Bunicul Crux Lucy spune despre povestea de Asemanare şi tovarăş de fostul său, Karen Lilica, un Mage de la Pegasus Albastru Guild, care a murit în timpul unei misiuni de câţiva ani în urmă. După ce a auzit povestea scurtă de Asemanare Karen şi de la bunicul Crux, ea isi aminteste ceea ce a spus despre Asemanare lui "timpul rămas în această lume". În timp ce gândesc despre ceea ce a spus el, Gray merge pe spun ei că au părăsit Asemanare breasla. În timp ce restul grupului este în căutarea pentru Asemanare, Lucy, realizând acum adevărul despre Asemanare, merge la mormântul lui Karen şi-l găseşte acolo. Acolo, este dezvăluit faptul că Asemanare este Duhul Ceresc Leo, şi că Karen era Summoner lui. El spune că el a ucis Karen şi ca o pedeapsă, el a fost exilat în lumea oamenilor. [92]

Lucy în picioare cu ei Spiritele Celestial

Asemanare apoi spune intreaga poveste de el şi Karen. După ce a spune povestea lui Lucy, Lucy spune că nu a fost vina lui şi că ea îl va salva. [93] Atunci când ea spune că, dacă, din cauza acestui incident el va muri, ea ar schimba regula. Auzind acestea, regele spiritelor celeste apare din cealaltă lume şi spune că este o regula ca nu se poate schimba, şi că a fost Asemanare indirect responsabil de moartea lui Summoner. Lucy nu se lasa sa se intample. Ea încearcă să convingă regele nu-l omoare, şi ea, de asemenea, cheamă ei alte spirite celeste să o ajute. Văzând că Lucy ar merge atât de departe pentru un prieten, regele Duhul Ceresc decide că Asemanare ar fi scutit de soarta lui. După ce Regele convins cu privire la decizia sa de a nu termina o viata Asemanare recunoscător lui, ea a obţine cheia de a convoca Leo Celeste spirtoase [94].
Turnul de Rai arcEdit

Lucy vizate de Wally.

Asemanare permite Lucy să ia prietenii ei la o statiune. [95] După Erza devine răpit de prietenii ei vechi, Lucy şi banda (împreună cu Juvia) merge la Turnul de Rai (cu ajutorul de sens supraumană Natsu de miros), la urmaţi şi de a salva Erza din mâinile Jellal Fernandes şi de companie [96] [97]. [98] [99]

Lucy vs Vidaldus Taka şi Juvia

Împreună cu Juvia, ei se confruntă "Hawk" Vidaldus Taka, una dintre Jellal primele trei luptători şi un membru al morţii asasinarea a şefului echipei de Caucus Guild, Treime Raven. [100] În timp ce lupta, Taka foloseşte Rock său de Succubus de a transforma Juvia în sclavul său. Ca Juvia lupte Lucy, Lucy aude Juvia reală şi foloseşte Varsatorul prin Juvia. Într-un fel, împreună, ei se alăture mâinile ca atacurile Varsator şi efectua Unison Raid pentru a învinge Taka pentru totdeauna. [101]

Lucy şi Juvia devenit prieteni

După aceasta, Simon cere Gray pentru a conduce toată lumea de pe Turnul şi ea priveste de la distanta cum Natsu infrangeri Jellal şi distruge turnul. [102] [103] Ca prieteni Erza lui se lasă să se încerce a afla mai multe despre "lumea de afara", înainte de adevărat încerca de a trăi o viaţă nouă, Lucy îi vede pe ceilalţi cu de a face unele cu focuri de artificii Magic ei stelar [104].
Combaterea Festivalul arcEdit

Juvia vede încă o iubesc pe Lucy ca rival.

Când se vor întoarce la breasla, au găsit reconstrucţia completă şi Cana Alberona le prezinta în jurul. Makarov le sperie cu introducerea a doi noi membri: Juvia şi Gajeel, duşmanii lor anterioare. După soluţionarea în jos, ei stau jos pentru piesa de la AA Mirajane;. Aceasta stare de calm nu ultimul timp cât cele două Slayers Dragon provoca în curând un scandal mare [105] Deşi Lucy a fost trebuia să devină un sponsor pentru interviu în Sorcerer săptămânal Revista pentru Coada Fairy, reporterul destul de mult ignoră Lucy a lungul tot timpul, ca el se execută în mod constant în jurul valorii de la excitare, cerând membrilor breslei diferite întrebări. Nu renunta, Lucy decide sa se imbrace ca o fata iepuraş şi du-te pe scenă, în speranţa de a câştiga atenţia, doar pentru ca nu Gajeel apare alături de ei şi de toată lumea, cu surprize de performanţă cantand. El ameninţă chiar şi Lucy cu o privire pentru a forţa ei de a dansa ca el canta. [106]

Lucy încearcă să mituiască fericit

Câteva zile mai târziu, Lucy se caută cu disperare un loc de muncă să plătească chiria şi solicită Natsu şi fericit să o ajute. Spre uimirea ei, Natsu se simte prea rău şi se duce acasă la odihnă, ceea ce duce la Lucy hapsân eşarfă său şi care se încadrează la pământ. Admiţând înfrângere, Lucy se duce acasă. [107] Pe drum spre casa, ea isi da seama ca inca mai are eşarfă Natsu lui şi decide să-l spele pentru el. După ce ea se duce acasă şi se termină munca, ea decide să meargă la culcare, numai pentru a obţine o mare spaimă, atunci când ea găseşte Natsu şi fericit adormit în patul ei. Fericit explică faptul că sentimentele bolnăvicioase Natsu s-au întâmplat înainte, după ce a mâncat cu fulgere Laxus Dreyar lui. El continuă să explice despre cele mai puternice membrii din breasla, mai puternice, probabil, Gildarts fiind, şi apoi dă Lucy un pliant despre recoltare Magnolia şi domnişoara Fairy concurenţei reziduale, care se desfăşoară alături de ea, care ar rezolva toate problemele ei de bani, deoarece de premiu de bani de mare [108].

Lucy transformat în piatră.

În timpul concursului, Lucy şi alte femei (inclusiv Erza) sunt transformate în piatră de Evergreen, unul dintre Dumnezeu Thunder Tribul (garda de corp a Laxus Dreyar) [109] Mai târziu., Ea este de-încremenită, împreună cu altele, datorită Erza, şi ea este în măsură să ia parte la luptă şi iese în afara bariera Freed, care a făcut Justine [110] [111].

Salvează Asemanare Lucy

Ea întâlneşte Bickslow (alta Thunder Dumnezeu Tribe membru care a învins Gray) şi este atacat de marionete Bickslow lui, pierde, prin urmare, cheile ei. El este pe cale să o termine cu formarea baryon său atunci când Asemanare se cheamă să o salveze şi să îşi îndeplinească promisiunea de a ei. [112]

Lucy este gata să lupte alături de Asemanare

Cu unitatea lor, ei sunt capabili să învingă Bickslow. Ei au câştigat repede mâna de sus în luptă, dar Bickslow dezvăluie capacitatea sa de a doua, ochi Figura, care Bickslow utilizează pentru a transforma adversarii săi în păpuşi şi de control al acestora. Nu a putea folosi ochii lor de a lupta, ei devin lipsiţi de apărare şi sunt rapid atacat de păpuşi Bickslow lui. Dar, în final, prin unitatea lor şi de încredere, ei reuşesc să învingă Bickslow, care şocurile Gajeel ca el nu o vedea ca pe un Mage deosebit de puternică. [113] [114]

Lucy distruge Lacrima

După bătălie, Lucy se prăbuşeşte de epuizare şi de Asemanare întoarce cheile de la ei ei, declarând că el va fi mereu acolo pentru ei. De asemenea, el remarcă în glumă că era puterea iubirii lor, care le-au permis să câştige [115] Aproape de final, deşi, vrăji lui Warren informează membrii de recuperare Fairy coada de ceea ce se întâmplă. Lucy şi restul de Fairy Tail distruge apoi Sala Laxus de Thunder vraja şi de a salva oraşul. [116]

Lucy, Levy si Bisca pe Fanatsia Parade

În timpul paradei Fantasia, Lucy efectuează pe un flotor, împreună cu Cana Alberona, Levi, şi Bisca [117].
Oración Seis arcEdit

Lucy este unul dintre membrii aleşi, împreună cu Natsu, Gray şi Erza de a reprezenta Fairy Tail pentru lupta viitoare împotriva unuia dintre cele mai puternice bresle întunecate, Oración SPIM [118].

"Ai liiiiike!"

Ei merg la master al lui Bob (Blue Pegasus Guild Master) vila pentru a satisface ceilalţi membri ai Alianţei (o alianţă formată din patru bresle juridice: Zâna coada, albastru Pegasus, Lamia Scara Guild şi protecţie Guild Cait) [119] Oración Seis ştie. de acest lucru, si formeaza un contra-atac, ştergerea din membrii aliantei. [120] [121]

Lucy grija de Erza

Ca ceilalţi membri ies pentru a contracara atacuri / de salvare Wendy Marvell, care a fost capturat, Lucy decide să staţi cu Erza care a fost muscat de Cuberos, sarpe Cobra. Hibiki Laytis, care a rămas cu ea, a descoperit că ea a câştigat o reputaţie puternică în comunitate Mage datorită acţiunilor altora din jurul ei. Cu toate acestea, ea este rapid să-i spun că toate lucrurile care nu s-au făcut de ei, dar ea ştie prejudiciul a fost deja făcut [122].

Când Natsu revine după preluarea Wendy, care vindecă Erza, [123], ei vad o lumina stranie negru în depărtare. Natsu curse spre lumina, gândindu Gérard este acolo. [124] [125] După ce gândesc la ceea ce a însemnat, restul de partid îşi dă seama că Erza este plecat şi capete spre negru pilon de lumină, în timp ce Hibiki explică Lucy ceea ce Nirvana de fapt, nu [126] [127]. [128]

Gemenii se aprinde intermitent sânii lui Lucy

Ca ei fac drumul lor spre lumina, cu care se confruntă "gri" în picioare de mai sus Natsu, pe cale de a da o lovitură de finisare. Gândirea Gray a dat la întuneric, Lucy citaţie Sagetator si el trage o săgeată pentru a salva Natsu. "Gri", trece apoi să îngheţe fericit si impusca-o explozie la Lucy, care este salvat de Hibiki. Apoi le-au dau seama că acest lucru nu este gri, care apoi se transformă în toată lumea Lucy şi distrează-te [129].

"Lucy", apoi face Sagetator Hibiki trage în spate. Cu toată lumea confuz, Lucy spune Carla reală de a lua Wendy şi executaţi, apoi forţează poarta lui Sagetator închis. Celelalte "Lucy", apoi Sagetator somatii si comenzi l pentru a trage în jos Carla. Curând după aceea, Angel apare, spunând că nu este necesar şi alte "Lucy", se dovedeste a fi Gemi gemeni şi Mini, Ceresc Spirits Gemeni [130].

Lucy vs înger

Lucy stabileşte că ea trebuie să ia în înger şi ea Varsator citaţie în râul din apropiere. Angel, fiind, de asemenea, un Mage Duhul Ceresc, se deschide poarta de Scorpion Scorpion, (prietenul lui Varsator). Profitând de Lucy uitam, Angel ei atacă, spunând că Lucy nu are nici o speranţă de a învins-o dacă ea nu ştie relaţiile dintre spiritele celeste, şi încasările de a scoate pe Lucy în râu. Disperaţi, Lucy cheamă apoi cardul de ei atu, Asemanare. Angel, neperturbat, citaţia Asemanare prietenul lui Berbec. [131]

Lucy şi strigăte de Asemanare Berbec
Lucy pare acum înnebunită de durere, spunând că, chiar Asemanare nu va fi capabil să lupte. Văzând Berbec, Lucy îl întreabă de unde îngerul a primit Spiritele lui Karen, şi răspunsurile înger spunând că ea a ucis-o şi le-a luat. Nu doresc cei doi prieteni de a lupta, ea încearcă să închidă uşa Asemanare lui, dar el refuză pentru că este de datoria sa de a servi stăpânul său. Lucy, apoi înger citarea martorilor Caelum Development şi fotografiere cât şi Leo Berbec, prin stomac. Asemanare cu scuze, ambele spiritele dispărea. Lucy, supărat, solicită Îngerul drojdia de Magii Spirit cereşti şi Taur citaţie, numai să-l învins de Gemeni [132].

Lucy înfrângeri înger cu Uranometria

Lucy cere apoi că Îngerul eliberarea Berbec din contractul de ei, deoarece ea nu avea o viata buna cu proprietarul ei anterior, fie, şi aşa ea si Leul poate fi împreună. Lucy adaugă de către spunând că ea va face nimic, dar da cheile ei. Înger decide că viaţa ei ar fi de plată şi Gemenii continuă să atace. Cu toate acestea, înainte de administrarea lovitura finală, Gemenii se uită înapoi la cât de mult şi cât de mult a iubit Lucy spiritele celeste si poate nu o ucide. Înger şi-l aminteşte este pe cale de a folosi din nou, atunci când Caelum Development bătaie Hibiki deţine a gâtului lui Lucy. Aceste şocuri atât Angel şi Lucy, atât gândirea că a transformat în întuneric. În schimb, foloseşte Hibiki arhiva lui Lucy pentru a da un nou Magic, pe care el numeşte un "super" Magic. Cu aceasta, corpuri cereşti apar în jurul valorii de Lucy şi ea foloseşte Uranometria pentru a învinge Angel. După folosirea vraja, Lucy nu pare să-şi amintească ce sa întâmplat [133].

Înger, apoi se înapoi, spunând că ea nu ar fi învins şi că niciodată nu Oración Seis pierde. Înger trage Caelum Development, dar unda de energie într-un fel veers jurul Lucy şi loveşte bontul deţine Natsu pluta este. Ca Angel Falls din nou în apă, Lucy încearcă să salveze de la Natsu merge în jos râu, dar se termină pe aceeaşi plută, îndreptându-se spre o cascadă şi care se încadrează peste. [134]

Lucy, în haine ceresc din Fecioara.

Ele trezesc mai târziu, atât în ​​sus, numai să realizăm că Fecioara a fost tratarea ranilor ei de lupta cu îngerul şi-a schimbat atât ei şi hainele lui Natsu. Dintr-o data, Sherry, care a căzut în întuneric, arata si este pe cale de a ataca atât de ele atunci când apare Gray şi previne Sherry de la atacarea acestora. Lyon, de asemenea, prezinta si este dovedit a fi în viaţă şi de bine. Uşurat să văd că Lyon este viu, Sherry este eliberat din întuneric şi se întoarce la normal [135] După ce asistăm etapă Nirvana a doua, Lucy, Gray şi Natsu decide să urce pe unul din picioarele sale pentru a ajunge la turnuri de pe partea de sus. [ 136] [137]

Când Lucy şi Gray în cele din urmă ajunge în capitala de Nirvana, care îndeplinesc cu Jura şi Hoteye, care explică faptul că mult timp în urmă, Nirvana a fost creat de rasa numit Nirvit în scopul de a păcii (un fapt realizat ironic, din cauza cum e acum fiind folosit pentru rău). [138]

Lucy şi ceilalţi se confruntă la miezul nopţii.

Explicând că în timp ce Brain este controlul Nirvana, la miezul noptii prezinta până să-i omoare, arata abilitatile sale incredibile prin retezarea o clădire în jumătate. Hoteye le oferă o şansă de a scăpa, spunând că el va învinge la miezul nopţii. [139] În cele din urmă, Lucy, Gray şi Jura captură de până la creier, care este glisarea Natsu departe. Creierul dezvăluie planul său de a transforma Natsu într-un membru al Seis Oracion şi că ţinta primul său cu Nirvana, este Cait protecţie, atunci când în mod neaşteptat Natsu musca mana creierului, eliberarea sa. Lucy şi planul de la gri la atac cerebral, dar Jura intervine şi atacă fără milă, cu Brain Magic Rock său, cerând să ştie de ce el este atacat breasla lui Wendy, toată lumea surprinzător.

După înfrângerea lui Brain, Lucy şi oricine altcineva să decidă că acestea ar trebui să ajungă la partea de sus a capitalului pentru a vedea dacă există o modalitate de a închide Nirvana. Ajungând la partea de sus, ei văd că nu există controale să-l închidă. Wendy se scurge, gândindu-se de o cale de a se închide. Hoteye curând spune telepatic, restul le că el a fost învins de la miezul nopţii, spunând că la miezul noptii este situat în partea de jos a capitalului.

Lucy, Natsu şi gri sunt protejate de Jura.

După cum se execută, Natsu grabeste pentru a deschide o uşă în faţa lor, şi în timp ce Natsu se deschide uşa, Jura Neekis îşi dă seama că este o capcană şi scuturi Lucy, Gray şi Natsu cu Magic Pamantul sa dintr-o explozie uriaşă. În timp ce tratarea Jura, Lucy şi ceilalţi sunt surprins de a găsi personal creierului, Klodoa, vorbesc cu ei, care arată că acesta este al şaptelea de şase. Personalul este apoi comic lovit în jurul valorii de Natsu. Plutind în aer, arată că personalul de protecţie Cait este formată din descendenţi ai Nirvit, astfel ei sunt singurii care pot să sigileze Nirvana, şi, prin urmare, acestea trebuie să fie eliminate.

Dintr-o data, Klodoa începe să atace Natsu si gri, chiar şi reuşind să se strecoare o privire la chilotii lui Lucy înainte de a ataca ei. Klodoa apoi simte că toate cele şase au fost învinse, merge într-o panică şi arată că, atunci când toate cele şase sunt învins, creierului alta personalitate, mai sălbatic, Zero, apare. Zero apoi soseşte şi bate cu sălbăticie Natsu, Gray, Lucy, şi fericit la o pulpa, spunând că acestea nu sunt înfrânţi până când el este în imposibilitatea de a vedea un corp.

Echipa Natsu este gata să lupte din nou

Ca plan de zero este uşor oprit de restul echipei de Lumina, Sherry cuvintele lui Lucy vigoare să se ridice din nou, astfel încât ea poate distruge una din cristale Lacrima.

Lucy distruge o lacrima

Cu toate acestea, ea este drastic redus la Magic şi nu poate ataca de cristal până Gemeni vine în ajutor lui Lucy. Cu arestarea lui Angel, Lucy moşteneşte cele trei taste de aur care au fost contractate de Angel: Gemeni, Scorpion si Berbec, care a încercat Lucy să fie proprietar noua lor, de la arestarea lui Angel făcut contracte cu ei gol trei.
Edolas arcEdit

Cu Seis Oración învins, Lucy apoi se îndreaptă înapoi la zână reziduale cu tovarăşii ei şi Wendy. Ea este la fel de şocat ca Wendy atunci când un clopot tare în Magnolia clopoteii, şi este dezvăluit faptul că Gildarts Clive a revenit. Lucy spune Wendy un pic despre el, spunând că Gildarts se presupune ca este cel mai puternic în Mage Fairy Tail şi că ea niciodată nu l-au văzut înainte. Ea, apoi veghează ca el trimite Natsu în tavan cu o mână, şi a fost şocat să realizeze că el nu a putut termina Quest de 100 de ani. [140]

Îndeplineşte Lucy Mystogan

Ca Mystogan dezvăluie adevărul despre Anima atât Wendy şi Carla, ea este văzută de la breasla întrebam când ploaia se va opri şi care doresc ca ceva interesant se va întâmpla. Apoi, cand incepe suptul Anima Town Magnolia, Horologium, care a simţit că fluctuaţia în spaţiu-timp, apare şi salvează Lucy ascund de ei într-un alt spatiu pentru un timp. Lucy, apoi se găseşte numai în ceea ce este a plecat de la Magnolia şi îndeplineşte Mystogan pentru prima dată. Mystogan ei spune despre Edolas, o lume paralelă şi explică ei situaţia actuală. Apoi, îi dă o pastilă şi trimite-o la Edolas.

Lucy folosind Magic în Edolas.

Lucy, apoi merge pe cont propriu pentru a căuta prietenii ei. În Louen City-un grup de soldaţi ei confundă cu omologul său Edolas şi să încerce să o aresteze. Lucy luptă împotriva poliţiştilor şi înainte de Natsu ar putea încerca să o ajute, ea citaţie Scorpion şi explozii toate mod de soldaţi. Atunci când se reunesc, Lucy este nespus de mult la a le vedea din nou, dar devine şocat atunci când vede omologul său Edolas. Ea spune Natsu pentru a avea grijă de restul de soldaţi, dar Natsu îi spune că ea este singura care poate folosi magia, ducând-o să creadă că ea a devenit mai puternica Mage Fairy Tail. Ea apoi citaţie Berbec şi ei să scape de toate pădure.

Lucy îşi dă seama că ea este mai puternic Mage de Fairy Tail.

Lucy explică cum a ajuns în Edolas. Lucy Edolas comentarii cu privire la modul în care te mai vor să lupte împotriva Regatului, chiar dacă acestea nu se pot controla Magic lor în mod corespunzător (terestre de teren protestele Lucy, care ea poate utiliza ei). Lucy proclamă că, Fairy Tail (de curent), mai puternic Mage că ea va fi cea de a rezolva totul, la care Natsu, Carla, iar multi spun ca nu au nici o alegere, ci de a conta pe ei şi ei aplauze pe Wendy.

Lucy, Lucy şi ... Lucy?!

După sosirea în oraşul de Sycca, echipa decide să rămână pentru o noapte într-un hotel. La fel ca Lucy Edolas a fost pe cale de a descoperi corpul ei a Natsu în timp ce comentând că ea şi omologul său Land Pamant au aceeaşi cifră, Lucy acoperite imediat omologul său de până în timp ce ea face precizând că minte. Natsu, care apoi începe să râdă, Lucy face să întreb de ce, şi comentariile pe care acesta trebuie să fie pentru că el va comenta că Edolas Lucy are o valoare mai bună decât ei sau ceva. El răspunde că e din cauza celor două Lucys sunt de a lua o baie împreună, care şochează atât Lucys, atunci când dau seama. Omologul său cere apoi Lucy să cheme pe Duhul Ceresc, care poate tăia părul, pe care ea nu, şi urmăreşte schimbarea ei omologul la o coafura mai scurt.

A doua zi, Lucy devine furios cu Edolas Lucy, care a lăsat o notă spunând că ea se întoarce, pentru breasla ei. Dar această atitudine se schimbă rapid, atunci când ea găseşte o carte care povesteşte istoria de Edolas. În timp ce citiţi, ea şi notificare Natsu că un dirijabil tocmai a aterizat. Ascultarea la ideea lui de a fura Natsu aeronava, Lucy decide să lupte Armatei Regale cu Asemanare. Cu toate acestea, Fecioara a venit în locul de el aparent, deoarece el este pe o dată şi nu poate fi citat la acest moment.

Lucy prevenirea Natsu din cauza o ruckus

Aproape capturat de Armata Regală, un om cu un Magic patru roţi venit şi a salvat Lucy şi compania şi le-a luat din oraş. În timp ce merge pe vehicul, omul se prezintă ca Natsu Fireball pentru a le. Atunci când martorii breasla lor prinse în lacrima, ea deţine lacrimi Natsu înapoi, în ciuda ştiind cât de dureros este. Mai târziu, ea şi Carla face un plan de a cunoaşte modul în care acestea ar trebui să se întoarcă la normal breasla. Lucy planuri cu privire la utilizarea Gemeni să se transforme în Faust şi a citi mintea lui. Acest plan nu a fost pus în acţiune, deoarece ea este capturat de Erza Knightwalker, pus într-o celulă separată de Wendy şi Natsu şi va fi executat.

Mai târziu, Knightwalker ajunge la celula lui Lucy, pentru ao executa. Lucy, apoi încearcă să o convingă pe care Land Pamant, ea este un membru al Fairy Tail şi este o persoană bună, responsabilă că toată lumea poate conta pe. Cu toate acestea, Knightwalker nu-i pasa, spune Lucy şi să nu o confunda cu omologul său Land Pământ.

Erza Knightwalker încearcă să omoare Lucy

Knightwalker suspendă apoi Lucy peste un balcon şi îi spune că este fericit pentru că îi place să se uite la suferinţa altora şi de aceea ea este intitulat Fairy Hunter, ca ea a ucis zeci de membri ai Fairy Tail. Ea, apoi spune sarcastic Lucy că ea se va vedea ei, înainte de a aruncat-o de pe balcon.

Din fericire, Lucy este salvat de Carla şi fericit în ultimul moment. Carla încearcă să exploateze lipsa Erza de informaţii şi se prezintă ca printesa Extalia si o fiica a Reginei Shagotte. Ea apoi Erza trucuri să dezvăluie locaţia de Natsu şi Wendy, apoi încearcă să se elibereze de Wendy şi Natsu, care aproape reuşeşte.

Lucy este salvat de Carla.

Din păcate, restul de gărzile regale ajunge şi Pantherlily informează Erza Carla şi fericit că sunt "căzut" (tradatori). Toate trei încercare de a scăpa. Întreabă carla Lucy dacă e supărat pe ei. Lucy este foarte surprins de această întrebare şi nu ştiu de ce ea ar trebui să fie supărat. Pentru aceasta, Carla afirmă că este vina lor că ea a fost prins, în primul rând. Lucy răspunsurile care au venit să o salveze, apoi adaugă faptul că ea este mai surprins de faptul că, Carla este o prinţesă.

Grupul apoi încearcă să ajungă la turnul de vest, în cazul în care Wendy şi Natsu sunt prinse ambele. Din păcate, trupele Extalia le facă faţă în aer, şi Miliţia Magic este deja aşteaptă acolo pentru ei pe pământ, lăsându-le blocaţi. Cu toate acestea, într-o intorsatura a destinului norocos, Faust decide că acum este un moment perfect pentru a invoca cod ETD, care transformă trupele Extalia într-o pisică gigant lacrima.

Lucy vede Gray şi Erza

Ca Miliţia Magic este distras, pisicile şi Lucy fac drumul lor spre subsolul de turnul de vest, în cazul în care acestea sunt într-o ambuscadă de către Erza Knightwalker şi soldaţi din nou. Aşa cum Knightwalker este pe cale să execute fericit, soldaţii din spatele ei sunt brusc spulberat şi Lucy începe lacrimi plans de bucurie, atât Earthland Erza şi Gray par, care au aderat la luptă.

Lucy, Natsu şi Gray întâlnire Hughes şi Sugarboy.

Ea a mai târziu află că motivul Gray şi Erza a scăpat a fost determinată de Gajeel lui Magic Dragon Slayer. Ea, de asemenea, învaţă că motivul pentru care ea ar putea folosi magia ei în Edolas a fost din cauza Mystogan Fed ei X-Balls, un medicament care permite Magii Earthland de a utiliza Magic în Edolas. Mai târziu, ea se execută în jurul în castel cu gri şi Natsu încercarea de a localiza rege. In acest timp, Lucy comentarii cu privire la modul confuz structura castelului este şi faptul că ea nu ar fi surprins dacă a existat chiar un parc de distracţii în castel. Adevărat la predicţie ei, întâlneşte grupul de fapt, un parc de distractii, impreuna cu Hughes şi Sugarboy. Lucy, apoi se pregăteşte să lupte cu doi căpitani împreună cu gri şi Natsu.

Lucy şi Natsu pe un montagne iad

Hughes apoi prezinta-off arma lui, "Tact Command" pentru a ataca Natsu cu un roller coaster din spate. Lucy strigă la el, înainte de a cădea în capcana Sugarboy lui, ceea ce face atât Gray si chiuveta-o în pământ. După ce a fost aruncat în aer de către Gray, ea încearcă să Natsu gratuit de roller coaster iad, dar nu, ca Hughes în cele din urmă îi face să cadă într-un corp de apă. Ea, apoi scade ca transpira-Hughes râde la o lovitură de sincer de ele pe coaster.

Lucy este gata să lupte împotriva duşmanilor de [ei] cheile!

Prezenţa apei face Lucy seama că ea poate convoca Varsator, pe care apoi ea face. Cu toate acestea, situaţia se transformă sumbre ca Varsatorul nu poate controla apa, deoarece aceasta este controlul Hughes. Lucy se uită la în stare de şoc înainte de a fi inghitit cu apa de atac Hughes. Lui Lucy bufeuri de atac într-un dispozitiv de haine de schimbare. Natsu trapele apoi un plan pentru a seduce Lucy Hughes, cu haine sexy, dar nu atunci când Hughes a ataca folosind monştri situate în atragerea oricum. Mai târziu, Lucy fuge de tezaur de monştri, doar pentru a ciocni în Coco, care a Byro aleargă după ea. Byro apoi cere Coco să dea cheia utilizată pentru controlul Cannon lanţul Dragon la el, dar greşeli Lucy ca Byro cere pentru cheile ei. Ea, apoi se pregăteşte să lupte Byro şi apăra Coco.

Lucy atacat cu lichid Storm.

Ea cheamă Taur, dar el este repede învins de lichide Flame Byro lui. Ea cheamă, apoi Fecioara terenuri care un rezultat pozitiv, făcându-l să cadă în gaura-a făcut. Aceasta esueaza ca Byro consuma lichide lui Octopus, transformandu-l intr-un gigant caracatita-uman hibrid, şi surprinde Coco. Fecioara afirmă că ea nu poate face nimic şi Lucy este forţat pentru a rula. Ea primeşte extinderea bici Fleuve des Etoiles de Constelaţia Eridanus din lume Ceresc, în scopul de a conserva puterea ei Magic.

Lucy şi Natsu bate Byro şi Hughes

Preocuparea Fecioarei stabileşte spiritele lui Lucy şi conduce ei să lupte pentru Coco. Byro păstrează doare Coco, cauzand Lucy să se afirme că protejarea prietenii tăi este cel mai important lucru. Utilizarea Fleuve des Etoiles, ea reuşeşte să lege picioarele Byro şi-l face lovit Academiei Monster, ulterior fiind prins în foc de pumn în Natsu lui Hughes şi, astfel, este învins.

Lucy la salvare!

Înainte de a putea Coco le dai cheia, tobogane de Sugarboy şi ia-l, apoi fiind urmarit de gri pe o motocicletă. Lucy şi Natsu goana după ei. Sugarboy înmoaie podea face Lucy rămâneţi blocat în conformitate cu tentaculele Byro cu Coco. După ce este concediat tun, Lucy reapare cu Coco pe Legiunea ei. Erza, Natsu, hop şi gri pe cap si pentru Insula Lacrima. Ajutând Natsu şi ceilalţi, Lucy este capabil de a cumpăra timp suficient pentru a trimite Mystogan Fairy Tail înapoi la lumea lor. Ea a devenit într-adevăr surprins când a aflat că este Mystogan Printul de Edolas.

Lucy Asemanare citaţie pentru a lupta Edolas Armatei Regale

În timp ce ajuta Depăşeşte scape de armata regală, ea, impreuna cu Erza Scarlet, Gray, şi Coco, au fost într-o ambuscadă de către Erza Knightwalker şi forţa ei. Cele două Erzas lupta reciproc, iar restul le-a lupta împotriva restul armatei. Chiar si cu ajutorul lui Asemanare, numărul mare de armata regala aproape le-a învins până la Edolas Fairy Tail Guild apărut şi egalate lupta. Ea a fost ajutat de către omologul său Edolas, şi a privit restul de luptă. Magic, cu toate acestea, a fost luat de Edolas într-un moment crucial. Deşi armata regala a fugit, a văzut întreaga breasla a fost într-o stare de panică. Lucy a încercat să-i calmeze, dar doar pentru a fi strigat de către omologul său pentru a nu îşi dea seama că o breaslă Magic nu poate exista fără Magic.

Lucy a fi absorbită de Anima.

Lucy este vazuta mai tarziu cu gri, iar altii ca Anima începe să sugă la Magii de Depăşeşte şi Pământ, comentând faptul că, din moment Anima este supt puterea magică din Edolas, ea le-a fost lovituri, de asemenea. Lucy spune apoi la revedere de la Coada Edolas Fairy, şi călătoreşte înapoi în ţara Pamant cu ceilalţi.

Înapoi la Land Pamant!

După sosirea înapoi cu ceilalti, Lucy este uşurat să văd că Magnolia este intact, cu toate acestea ea este, de asemenea, surprins atunci când Depăşeşte arată în sus. Aşa cum toată lumea este pe cale să se întoarcă la Fairy Tail după ce a ascultat planul de 6 ani şi rămas bun de licitare a Depăşeşte, sunt surprins să văd un Pantherlily Chibi. Când Pantherlily arată că el a prins pe cineva suspect, Lucy este văzut cu ceilalţi uita şocat la revelaţia că omologul lui Lisanna Edolas este, de asemenea, în Ţara Pământ. Ea este mai văzut întrebam ce se întâmplă atunci când Lisanna recunoaşte că ea este Lisanna Earthland, şi apoi împreună cu ceilalţi, ea ajută Lisanna a reveni la fraţii ei.
Tenrou Insula arcEdit

Lucy lovit de un Natsu de dormit.

Ca breasla sărbătoreşte sosirea Lisanna, Lucy este surprins să vadă că Evergreen şi Juvia-au schimbat aspectul lor. Momente mai târziu, ea martori cum breasla începe un alt ruckus, spune Juvia nu să se dezbrace doar pentru a impresiona Gray. După încăierare breslei mic este de peste, ea se trezeste toata lumea pentru a găsi încă adormit. Ochii ei, apoi cad pe Mirajane, Lisanna, Elfman şi cu braţele în jurul lor reciproc. În timp ce se uita la ele, ea comentarii despre cât de fericită este pentru ei să poată vedea reciproc din nou. Privind în jurul valorii de nou, ea vede Natsu. După ce ea îl vede, ea se apleacă şi se uită la faţa lui întrebam dacă a simţit vreodată singur din cauza el fiind în imposibilitatea de a vedea Igneel. Lucy, apoi comentarii despre cum poate fi drăguţ Natsu în timp ce el doarme.

Lucy decide pentru a ajuta la Cana

După câteva secunde, ea este lovit în faţă de către Natsu şi se zboară prin acoperiş breslei şi în râul de casa ei. Zile mai târziu, ea a dus de ea şi devine un şoc atunci când ea descoperă că Cana este dus cu ei, Cana vorbeste apoi un pic cu Lucy, comentând că vrea să plece Fairy Tail. În breasla, Lucy se spune şi ceea ce Mirajane Cana intenţionează să facă, apoi Mirajane comentariile pe care se întâmplă în fiecare an, Lucy se întreabă de ce aproape toţi membrii breslelor care doriţi să o ia de locuri de muncă atât de multe. A doua zi după, Lucy asista la anuntul de Trial S-Class Promovarea Expertul şi este foarte surprins de faptul că a existat un astfel de eveniment. Capitol, de asemenea, sugerează că ea poate juca un rol important în viitor.

Victorie Echipa Cana!

Mai târziu, după ce a fost merge acasa sa întâlnit Cana situată într-o zăpadă. Ea a luat-o acasă şi Cana, i-a spus de ce ea trebuie să devină un Mage S-Class, astfel Lucy a decis ca ea ar deveni partenerul ei. Ca capul participanţilor spre insula, Lucy se plâng de căldură de băşici şi se plânge de faptul că ea se va topi în timp ce se intindea pe un scaun, gazon, în ceea ce Levy numeşte un mod neglijent. La scurt timp după ce comandantul ajunge pentru a explica normele de primul proces. Când a început primul proces Cana şi Lucy a lovit o întârziere, deoarece Freed a folosit o runa pe barca, care împiedică toată lumea de la plecarea de 5 min. De îndată ce runa a fost lansat, Lucy a dat seama că ea şi Cana, sunt la fel în spatele şi ajunge pe insula ultimul. La scurt timp după realizarea că toate, dar o cale este lăsat, Lucy a încercat pentru a stimula încrederea Cana de către spunând noroc, de obicei, se întâmplă în situaţii ca aceasta.

Ar putea fi Mirajane ...

Dar, de îndată ce acestea intră, îşi dau seama că sunt într-o cale de luptă, iar adversarul trebuie să bată dacă doresc să continue şi este eliberat Bickslow. Lucy are acum pentru a înfrunta Bickslow din nou, dar de data aceasta ea poate avea un dezavantaj major, deoarece ea nu se poate apela Loki contractul lor a fost suspendat pentru proces. Freed le spune el va fi cel care va avea loc Laxus ca un magician S-clasă şi sugerează Lucy şi Cana, atât a pune nişte haine pe, spunând că este prea distrag atenţia.

Cana, realizând că slăbiciunea lui este de femei, se profita de acest lucru prin joc cardul Sexy Lady care înconjoară Eliberat la femei sexy şi ia-l de comision pentru lupta. Lucy, apoi citaţie Fecioara (purtarea de lenjerie numai) pentru a adăuga mai multe femei pentru a se amestecă, dar Fecioara este usor de luat de păpuşi Bickslow lui. Păpuşi lui continua să atace, şi Cana face o încercare de a lovi cu papusi folosind cardul Rugăciunea lui Fântâna. Apa nu a lovit păpuşi, dar văzând apa, Lucy se misca spre ea şi Varsator citaţie. Lucy sfătuieşte apoi Cana de a organiza pe ceva ca atacurile Varsator si infrangeri eliberat şi Bickslow. Cana si Varsatorul au apoi un argument în cazul în care Lucy ia act de modul în care acestea sunt similare.

Văzând că Freed şi Bickslow sunt jos, calea se deschide şi se merge la următoarea parte a procesului. Freed şi Bickslow vorbi apoi despre modul în care să le câştige; Freed simte că le datorează (de la Festivalul de Lupte). Ei au observat cat de norocoasa sunt Lucy şi Cana, pentru a rula in ele în proces.

Doar Ce este aceasta?!

Lucy şi Cana, împreună cu câştigătorii de la celelalte primul proces de bun venit şi toate Gray Asemanare atunci când sosesc. Makarov începe să se anunţa, care a invins, care, în primul proces. Gri devine şocat atunci când aude Lucy şi Cana bate Bickslow şi eliberat. După ce le-a annouces, Lucy şi Cana seama că Evergreen şi Elfman a trebuit să fie lăsat cu Mirajane. Presupunând că au pierdut, ei sunt şocaţi să vadă, de fapt le-a reveni sustinand ca bate Mira. Când Natsu spune fericit că nu e doar deprimat şi gândire, fericit este şocat, ascultarea Natsu se gândesc la ceva. Lucy se întreabă în cap cât de umil fericit crede Natsu.

Apoi, se Natsu şi contestă toate Trial S-Class remainding participanţii la cine va câştiga. Atunci când procesul de a găsi mormântul lângă Mavis Vermilion incepe, Lucy şi Cana se urmarit de un gigant ca Gecko-creatura. Ei au în cele din urmă reuşesc să scape de creatura, şi Lucy se gandeste despre cuvintele masterat despre al doilea test fiind de aproximativ inteligenta. Ea îşi dă seama, cu un soc, care ştie în cazul în care Maxis grav "este, şi ea se grabea sa plece, cu Cana chiar în spatele ei şi aplauze ei, ar fi gri si Asemanare urmaţi începe în urma lor, fără a le observe.

Lucy spune Asemanare că a trebuit să sprijine la ei

Mai târziu, Lucy a fost văzut cu Cana observarea semnal de avertizare care a fost lansat de către Erza, care este de toată lumea trebuie să intre în formaţia de război. Când Cana a devenit supărat despre examen a fost anulată, ea spune Lucy că ea va continua examen, Gray şi Asemanare ei calmat. Când Cana şi Lucy Gray a cerut şi Asemanare ceea ce făceau, a spus Asemanare aproape fetele care au fost pe urmele lor, dar a