| Vicutaaa a întrebat:

Puteti sa-mi dati niste sfaturi ma intilnesc cu un baiat si chiar il iubesc cu adevarat si el imi spune asta, insa sunt cam geloasa si el le atrage atentia mai multor fete de fata mea si asta ma enerveaza nu stiu cum sai fiu putin mai indiferenta cum sa nu mai fiu atit de geloasa, chiar de fat mea a spus unei feet dac vrea so conduca pina acasa`

Răspuns Câştigător
| smilegirl a răspuns:

Salut.Dupa parerea mea el te face geloasa din doua considerente:1-posibil ca flirteaza, si ii place cind esti geloasa; 2- inca nu este sigur de relatia voastra si in genere de ceea ce simte. Unica solutie in acest caz este sa nu accentuezi aceste lucruri catre el, nu vorbi in genere despre gelozia ce o simti, o cale de a distruge emotia de gelozie din tine este de a crea gelozia in el. Uite un exemplu eficace: el te suna, si tu ii raspunzi ca niciodata de vesela, buna dispusa, fericita, si posibil ca el v-a intreba de unde vine fericirea aceasta, sau tu ii zici" stii ce s-a intimplat azi interesant, merge-am pe drum astazi, si cind colo observ privirea unui tinar tintit spre mine, el privea cu ochi asa patrunzatori, ca tinind o cafea in mina, s-a impiedcat si a varsat-o, era foarte amuzant cind s-a inrosit" uite de aici el va intelege ca interesul si altor persoane de sex opus persista chiar si pe strada. Incearca manevra aceasta -e din viata si sunt sigura ca se va primi.P.S Smile Girl.