| Anonima22042020 a întrebat:

Revin cu o întrebare. Așa cum am mai zis, iubitul meu nu prea mă caută. Dar chestia e că dacă eu nu i-am dat mesaj 2 săptămâni, efectiv nu a făcut nici el pasul. Când vorbesc cu el răspunde repede și când l-am întrebat dacă e sigur ca vrea sa fie cu mine a zis ca da, ca tine foarte mult la mine, doar ca nu e obișnuit sa caute lumea. Partea proasta e că mă simt prost ca și cum as fi ignorată. Nu se interesează niciodată ce fac sau dacă sunt bine și cumva mă doare faptul ca nu ii pasa. Am zis cumva că renunț să mă mai zbat pentru atenția lui, fie ea și prin mesaje pentru ca acum suntem la distanta. Însă as vrea totuși să văd dacă a fost sincer și a simțit cu adevărat ceva pentru mine. Deci, rugămintea mea ar fi: îmi puteți da câteva sfaturi despre cum sa îl fac sa regrete ca nu îmi da atenție? Indiferenta ar funcționa? Nu vreau sa mă întâlnesc cu alte persoane. Nu consider ca are rost și el de fel nu e o persoana geloasa. Cum l-as putea face sa mă aprecieze mai mult? Sa simtă nevoia sa mă caute și sa inițieze și el o conversație nu doar sa astepte căutat. Vreau sa îmi demonstreze ca tine la mine, nu doar sa o spună.

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu e un sentiment placut sa te simti ignorata, dar totodata calea care vrei sa o iei nu e ok, in sensul ca nu trebuie sa "il faci sa regrete ca nu iti da atentie", daca simte ti-o ofera, daca nu, nu, indiferent de actiunile tale, stai de vorba cu el inca odata si spune-i ca te deranjeaza, dupa priveste in liniste ce face, ori iti da atentie ca asa simte, ori inseamna ca nu simte nimic, faptul ca a zis ca nu e genul care sa caute e un pretext, sa incerci tu sa il schimbi fara ca el sa vrea sa se schimbe fata de tine, e ca si cum ai vasli la titanic.

| Sofer a răspuns:

Dai și tu mesaj dacă îți place de el. Nu te aștepta ca o sa facă pasul sa îți dea mesaj el primul tot timpul.

| Nemessys a răspuns:

Sa te duci la alta persoana care îți oferă atenția de care ai nevoie. De la el oricum nu o sa primești indiferent ce ai face.

| Valentina8 a răspuns:

O persoana care " tine foarte mult la tine" dar nu ti-o demonstreaza e falsa! Sunt doar cuvintele de el, fapte 0!
"Cum il fac sa regrete ca nu imi da atentie" De ce esti orgolioasa? De ce vrei sa te razbuni? Nu poti direct sa te desparti de el fara nici o explicatie si sa fie sanatos fiecare pe drumul sau? De ce trebuie sa complici situatia? Nu doar situatia, iti complici viata cu asemenea ganduri si decizii iresponsabile si lipsite de respect practic.
"Sa simta nevoia sa ma caute" Ca sa ce? Sa-l poti evita si tu sau sa te iubeasca? Vrei ca o persoana sa te caute cu forta/obligat/manipulat? Asta iti doresti? Ca daca da, e un pic trist!
Respecta te un pic fato si lasa l sa plece doar timpul ii va demonstra ce a pierdut, cand va intalni o parasuta care il va lasa sa vezi ca se intoarce la tine, atunci va fi momentul sa l refuzi
Fiecare pe drumul lui si gata, asta daca nu-ti place sa pierzi timpul ca daca-ti place, bafta!