| AureliaBEST a întrebat:

s. o. s. va rog ajutati-ma intr-o problema mai delicata, in momentul cand vrem sa o facem ii se inmoaie penisul sotului meu adica exista preludiu, este tandru dar in momentul cand vrea sa introduca penisul ii se inmoaie, se chinuie mult pana sa se intareasca. nu este prima data cand ii se intampla asa ceva. ce poate fi? are probleme cu partea asta? ce se intampla cu el? stiu are probeme stres cu serviciu, afaceri. oare sa fie asta? este obosit munceste mult. oare asta sa fie?

Răspuns Câştigător
| Alec a răspuns:

Eu zic sa detensionezi atmosfera, unui barbat i se mai intampla si din astea (mie mi s-a intamplat odata si cand aveam 16 ani - din fericire prima si ultima data pana acum). Ideea cu lenjeria e foarte buna, putina muzica in fundal, niste betisoare parfumate, un vin rosu, poate niste lumanari sunt lucruri care intotdeauna o sa ajute chiar daca nu este o fire chiar romantica. Poti face un streaptease, nu stiu chestii din astea, incearca ceva nou fara sa il pui pe el sa faca ceva, nu stiu ulei, schimba parfumul, parul (mie unul prins in coada imi place cel mai mult). Poti schimba pozitia si fara sa il intrebi, cum ar fi sa te urci pe el sa preiei tu initiativa. Sau incearca sa il scoti in oras, abia apoi sa il aduci acasa, asa ar mai scapa putin de stres, ca daca vine direct obosit nu mai are chef si din cauza asta se intampla chestiile astea. Sper ca ti-am fost de folos, as putea sa iti mai dau sfaturi dar sunt mai neortodoxe si nu cred ca ar fi bune aici. Oricum incearca sa il faci sa uite de experienta asta neplacuta - nici nu o mai aduce in discutie vreodata.

13 răspunsuri:
| zeeeeeex a răspuns:

Nimeni nu vrea sa destrame casnicii aici, da oboseala e un factor definitor a performantelor lui sexuale, dar si cantitatea si calitatea preludiului, cum este si felul in care te afisezi tu lui (atractia care o are pentru tine)... iti spun asta ca si eu am muncit 3 zile incontinuu cu maxim 3 ore de somn si cand am venit acasa am rupt patul cu ea. "Draga mea sunt obosit" sunt doar cuvinte "dulci" sa te duca de nas... daca sclipirea nu mai e, i se inmoaie!

| AureliaBEST explică (pentru zeeeeeex):

Si atunci ce pot face eu? este sotul meu totusi

| zeeeeeex a răspuns:

O lenjerie intima mai... neconventionala sa zic, niciodata nu ar strica, lasati preludiul lung, fi cat mai spontana posibil, fai si oral daca nu i-ai facut inca!

| AureliaBEST explică (pentru zeeeeeex):

De cand il stiu asta face el se duce la baie se spala apoi eu si incepem cu preludiu da amandoi facem oral dar el este altfel am vorbit cu el sa mai schimbam si tot asta face, sau aceiasi pozitie misionarul m am saturat si eu nici el nu face nimic sa schimbam atmosfera, zice da si tot asa se trezeste. sa vezi maine sera este tare cool il cunosc asa face. dar cand era tanar la 22, 23, 24, ani nopti pierdute, betii grele, acum sa potolit.

| zeeeeeex a răspuns:

Atunci ia tu controlul asupra situatiei si spune-i tu ce sa faca... ca mie mi se pare ca o face doar asa anost numai sa fie facuta si gata, ca acum sa fim sinceri cand iti doresti pers de langa tine nu incerci intr-o partida sexuala numai o pozitie, le iei pe toate la rand si mai inventezi cateva daca e nevoie.

| AureliaBEST explică:

La varsta lui de 34 ani batran? nu stiu ce sa mai cred dar daca nu ar mai avea atractie fata de mine nu mai imi oferea preludiu, sex oral, atatea, alta? nu se pune problema daca are probleme cu mine dar alta. am uitat sa specific este la 103 kg dar este inalt si nu se vede ca este gras.

| AureliaBEST explică:

Nu mai ma inteleg cu el ma jigneste spune lucruri f urate de parintii mei se poarta f ciudat azi ne am certat rau si dupa 2 ore imi da sms ca vrea sa fie bine. sunt vrajeli nu stiu ce sa fac ce are?

| Alec a răspuns (pentru AureliaBEST):

E frustrat. din cauza stresului si a situatiei create de stres. Daca va iubiti cu adevarat o sa treceti peste asta. Succes!

| coliflor a răspuns:

Stai linistita doamna ca o sa treaca asa ceva se intampla in toate cuplurile la un moment dat,ca nu vrem si nu avem curajul sa recunoastem e alceva iar cuzele sunt diverse, dar putina schimbare nu ar strica si la voi, bafta.

| pepy63 a răspuns:

Poate e numai temporar si isi revine,pana l urma,ai spus de oboseale poate fi si asta,incearca si fi alaturi de el, poate il determini sa mearga la un doctor, eu zic sa lupti in continuare nu ceda asa de usor

| TimMocan a răspuns:

Se pare ca nu esti BEST la tot ce faci. Poate e nemultumit de dintii tai ascutiti pentru ca zgarie. Sa fii in pat cu un rechin nu-i o placere.

| AureliaBEST explică (pentru TimMocan):

Dragul meu timmocan nu sunt un rechin in pat si nu zgarrii cu dintii stiu sa l fac sa fie barbat adevarat. dar pana acum nu mai avea problem de exemplu saptamana trecuta era cool la pat acum s-a intamplat dar nu este prima data.

| TimMocan a răspuns (pentru AureliaBEST):

Poate ca sta crezi tu. A spus el ca ii bine? NU! ce esti tu? Aspirator?