| dragonu3 a întrebat:

Buna sa incepem cu inceputum am o fata in clasa pe care o iubesc de aproape un an. prima oara cand i-am spus ca o plac a fost in noaptea de revelion dar a zis ca e prea mica si de la revelion tot o imbratisez am reusit sa o si sarut pe furate dar ea tot nu vrea sa fim impreuna. duminica ne-am intalnit si am vorbit cu ea si a zis ca mi-a dat o sansa dar am exagerat si ca ea nu da o a doua sansa. stiti eu o iubesc mai8 mult ca pe mine dar nu stiu cum sa fac sa ii demonstrez i-am luat flori, bomboane, i-am facut complimente dar ea tot nu vrea sa imi spuna daca ma place si daca vrea sa fim impreuna mentionez ca si ea m-a iubit dar nu mi-am dat seama nu o iubeam atunci. ce sa fac sa reusesc sa o cuceresc ca simt ca innebunesc fara ea. va rog sa ma ajuti mai zis ca ea are 14 ani si 11 luni si eu am 15 ani si o luna si ea nu e o fire normala sa zis asa e putin mai nebunatica mai salbatica. Dau funda celui mai increzator raspun dar astept cat mai multe si va rog fara mistowinking

6 răspunsuri:
| casian_6565 a răspuns:

Salut.E bine daca ea te a iubit dar nasol ca nu ti ai dat seama. Daca ea nu vrea nu prea ai ce sa faci, dar eu as zice sa petreci foarte mult timp cu ea: sa va plimbati, sa va distrati, sa radeti sa petrceti clipe frumoase impreuna si ar trebui sa ii arati ca ti pare rau ca nu ai acceptat o la momentul potrivit si convingeo ca esti demna de iubirea ei. Sper ca te am ajutat

| Cigarettă a răspuns:

Heiii ^_^
Aşa sunt şi eu mai "sălbatică" şi uneori urăsc acest lucru dar nu mă pot schimba...Rănesc sau "alung" persoanele dragi mie fără să vreau straight face...
Poate că fata nu are niciun sentiment pentru tine şi prin această "indiferenţă" încearcă să-ţi spună să o laşi în pace. Poate nu eşti genul ei, poate încă nu vrea să înceapă o relaţie sau poate are iubit[multe spun "nu am iubit" deşii au.]
Eu ţi-aş sugera să discuţi cu ea şi s-o întrebi de ce nu vrea să aibă o relaţie cu tine... Aşa poţi să-ţi faci mii de "iluzii".
O fată nu o poţi cucerii cu flori, ciocolată, ursuleţ de pluş... ci prin vorbe, fapte, complimente, gesturi...
Baftă!

| dragonu3 explică (pentru Cigarettă):

De avut iubit sigur nu are si eu sunt foarte apropriat de ea o imbratisez mai toata ziua dar faza e ca in urma cu o luna i-am propus sa fim in preuna si a acceptat dar a zis da asa in sictir si eu am crezit ca o face sa isi bata joc de mine si duminica cand am intrebat-o a zis ca mi-a dat o sansa cred ca la aceea se referea ce as putea face sa o conving cat de mult o iubesc?

| dragonu3 explică (pentru Cigarettă):

Imi poti spune nuste vorbe cu care as putea cuceri o fata mai salbatica ca ea? si complimente si ce fel de fapte ca imbratisari am incercat deja sad

| dragonu3 explică:

Hei am incercat ce mi-ati zis dar nimic imi puteti spune niste replici ceva?

| RoxanaZuzoo a răspuns:

Hei ^^.
Eu sunt fata, pot sa-ti dau un sfat :3
Mie de exemplu nu imi place sa primesc flori \ ciocolata, mie imi place cand iubitu' meu este alaturi de mine, imi da sfaturi, dimineata cand ma trezesc tot timpul am cate un mesaj foarte dulce de la el ^^. Parerea mea este ca ar trebui sa incerci sa te apropii de ea, sa ii dai mesaje dulci, sa ii iei apararea, sa o faci sa se simta protejata si crede-ma ca va merge happy sper ca te-am ajutat te pup si spor cu fata big grin