| ad3_2816 a întrebat:

Saptamana trecuta mi-a venit ciclul. Dupa 2 zile am fost la prietenul meu acasa. Am facut dragoste si a doua zi de dimineata m-am trezit cu sange pe lenjerie. Mentionez ca am si probleme cu ovarul drept, si in ultima zi de ciclu am fost la Aqua Magic si acolo era apa foarte rece si am stat toata ziua in apa. Imi este teama. Poate fi vorba despre o sarcina!? Rog seriozitate, Dau funda. Multumesc

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi vorba de o sarcina daca nu ati folosit prezervativ. Nu are legatura cu sangerarea dupa contact sexual. Insa sangerarea dupa contact sexual impune consult ginecologic repede-repejor. Marea majoritate a acestor sangerari sunt semnul unor afectiuni grave (de obicei rani pe col). Ar fi fost de preferat sa ajungi la ginecolog in primele 24 de ore de la sangerarea anormala, dar daca nu s-a intamplat, trebuie sa o faci cat mai repede (luni dimineata). Acest gest iti poate salva viata.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Daca ati facut protejat, sigur nu este vorba de sarcina.Fixarea sarcinii in uter este insotita de o mica sangerare, care apare exact in perioada in care trebuia sa iti vina menstruatia, si asta pentru ca fixarea embrionului se face cam la 2 saptamani dupa ovulatie, cand se presupune ca ai ramas insarcinata. In niciun caz dupa o zi. E vorba de rana pe col, sau vreo infectie. Control ginecologic cat mai repede! Bafta!

pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Pai.atsi folosit prezervativul? Daca nu poate fi vorba despre o sarcina.Ptc. atunci cand esti la menstruatsie si faci sex e cel mai mare risc de a ramane insarcinat.Mai bine du'te la un ginecolog ca sa fii sigura.

| Elena_4924 a răspuns:

Daca ati facut dragoste in timpul menstruatiei nu, nu ai ramas insarcinata. Daca ati facut dupa perioada menstruatiei, sunt sanse sa fi ramas insarcinata, asta daca nu v-ati protejat

| Fanel_4115 a răspuns:

Pentru un raspuns medical am avea nevoie de... 1 la cate zile iti vine ciclul 28-33 zile, regulat sau neregulat? la cate zile dupa ciclu ai avut contact sexual?
Ce probleme ai cu ovarul drept? antecedente personale, sarcini, operatii, alte afectiuni sau in familie de afectiuni similare.