| eleonorr a întrebat:

Buna scumpilor, ajutati-ma si pe me pls. vreau sa ma iubeasca mai mult ubitu meu, si sa l fac fericit, cum pot face sa fie totul bine in relatia >noastra? suntem de 3 ani impreuna dar parca totul se duce de rapa. help pls.va multam din sufletzel. kiss ya

Răspuns Câştigător
| troxanici a răspuns:

Inteleg prin ce treci deoarece sunt si eu intr-o situatie asemanatoare ca a ta. Sunt intr-o relatie de aprox 3 ani de zile si simt parca s-a ajuns la un fel de rutina, si ca totul se rezuma la munca si somn. Dar il iubesc foarte mult si incerc sa ma bucur cat mai mult de clipele petrecute impreuna, si uneori simt ca il iubesc mai mult decat la inceputul relatiei. Cateodata sunt suparata pe el incat cred ca ar trebui sa ne despartim dar ma calmez si ma gandesc cum ar fi viata fara el, si imi dau seama ca nu as putea trai fara el, chiar daca uneori ma enerveaza. Deci daca va iubiti nu renuntati la relatie, incearca sa-l surprinzi intr-un mod placut astfel incat sa te iubeasca si mai mult. IAR DACA NU LOCUITI IMPREUNA, MUTATI-VA IMPREUNA! Bafta, si iubiti-va mult... happy

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-i simplu: trebuie sa-l iubesti, sa-l respecti, sa nu fii geloasa, cicalitoare, istericoasa, plangacioasa, sa-i oferi confort psihic, sa-l asculti, intelegi, sfatuiesti, sa stii sa aplanezi conflictele, sa ii faci din cand in cand cate o surpriza frumoasa, sa-l faci sa se simta rasfatat, dorit si iubit.

| CevaNormal a răspuns:

Poti sa-i faci cit mai multe surprize, momente placute, sa fii gingasa cu el, toleranta, si evident sa-i demonstrezi cit de mult il iubesti, si ca numai alaturi de tine va fi fericit si implinit pe acest pamant. Mult succes, Pawinking

mlm
| mlm a răspuns:

Draga mea, vezi ce nu merge in relatia ta cu partenerul de viata si incearca sa schimbi acum cat mai poti face ceva, vezi unde scartaie acea rotita si ia masurile necesare, fii mai tandra, mai afectuoasa si incearca sa mai dai dreptate din cand in cand si bietului tau partener.Bafta multa.

| liz23 a răspuns:

Ca relatia sa mearga bine...nu trebuie doar tu sa-ti pui aceste intrebari.si el. Cand simti ca totul se duce si nu sti cum sa faci sa o pastrezi de cele mai multe ori unul se agita iar celalalt doar priveste. Nu incerca sa fi ceea ce nu esti, te iubeste asa cum esti... o alta varianta de a ta ar fi ceva ce cu siguranta va duce in directia nedorita. Eu cred ca ideile de a iesi din monotonie sunt cele care le gasiti amandoi... u ii poti face diferite surprize.depinde de el ce face mai departe.

| EUSIATIT a răspuns:

Avind 3 ani deja a devenit obisnuinta si de aceea ti se pare ca nu te mai iubeste la fel cind va ve ti casatori si vor trece 10 ani vei vedea ca este ceva normal ca si cum ai avea ceva demult o mica rutina. dar asta e viata flacara se mai si micsoreaza uneori nu numai mare este.

| emi a răspuns:

Eu cred ca te iubeaste la fel de mu7lt, insa cum aveti 3 anisori, relatie este mai linistita, numai exista atatea scantei...sau poate chiar a devenit monotona, insa nu-ti fa griji sunt etape urate insa perfect normale intr-o relatie lunga, in primul rand trebuie sa crezi in voi soi ca si la inceput alunga toate gandurile negative...chiar daca dupa acest timp nu-l mai vezi perfect, ai avut destul timp sa-i vezi defectele, aduti mereu aminte de ceea ce te-a indragostit de el... apoi ai putea sa incerci si sa petreci ceva timp cu el, fara sa discutati de grijile de zi cu zi...asa 10 min.seara in bratele lui, rasfatandu-te si demonstrandu-i ca inca esti a lui si el protectorul tau...niciodata sa nu adormiti sau sa va despartiti fara un'te iubesc'.ba chiar incearca sa-l distrezi, sa-l trezesti putin la viata:cu tandrete, sau cu glume, sau cu iesiri, un dans erotic, sau chiar prostesc intre voi doihappy...depinde de fiecare.
Insa in orice moment aduti aminte ca te iubeste si ca singura problema este nesiguranta ta(noua ne place mult sa ni se zica chestiile care le avem in fata noastra) happy
mult noroc...si putin pesimismhappy

| emi a răspuns:

Eu cred ca te iubeste la fel de mult, insa cum aveti 3 anisori, relatie este mai linistita, numai exista atatea scantei...sau poate chiar a devenit monotona, insa nu-ti fa griji sunt etape urate insa perfect normale intr-o relatie lunga, in primul rand trebuie sa crezi in voi doi ca si la inceput alunga toate gandurile negative...chiar daca dupa acest timp nu-l mai vezi perfect, ai avut destul timp sa-i vezi defectele, aduti mereu aminte de ceea ce te-a indragostit de el... apoi ai putea sa incerci si sa petreci ceva timp cu el, fara sa discutati de grijile de zi cu zi...asa 10 min.seara in bratele lui, rasfatandu-te si demonstrandu-i ca inca esti a lui si el protectorul tau...niciodata sa nu adormiti sau sa va despartiti fara un'te iubesc'.ba chiar incearca sa-l distrezi, sa-l trezesti putin la viata:cu tandrete, sau cu glume, sau cu iesiri, un dans erotic, sau chiar prostesc intre voi doihappy...depinde de fiecare.
Insa in orice moment aduti aminte ca te iubeste si ca singura problema este nesiguranta ta(noua ne place mult sa ni se zica chestiile care le avem in fata noastra) happy
mult noroc...si putin pesimismhappy