| Dσℓℓу a întrebat:

Scuzaţi categoria.Am o problemă ca să`i zic aşa.Am părul lung aproape pană la fund cănd e desfăcut.Eu la şcoala il ţin foarte rar desfăcut pentru că e şi cald şi se incurcă. Daţi`mi o idee.Cum să`l fac măine? Nu conteaza dacă e coafiura desfăcuta sau strănsă. Avem premierea si poimaine o mica petrecere. spuneti-mi la premiere cum sa-l fac? Dar la petrecere? Va rog ceva simplu să se poată face acasă făra placă. Dacă aţi putea da şi nişte poze ar fi okhappy. Va multumescwave! funda +voot la totihappy

Răspuns Câştigător
| Alessia_1036 a răspuns:

Ceva frumos ar fi. Daca ai parul lung si breton pe o parte.
1.iti lasi bretonu pe o parte
2.il tapezi putin sus ca sai dai volum si il prinzi intr-o coada simpla.Frumos s-ar vedea daca tiai prinde parul jos la ceafa tot cu o suvita din parul tau.
3.inainte sa-l prinzi in coada lasa-ti doua suvite cat degetul de gros intr-o parte si in alta acolo unde sunt perciunii si prindele frumos la mijloc ondulantu-le putin dupa. Daca vrei poti sa iti prinzi coada cu astea 2 suvite.Si coada poti sa ti-o faci intinsa sau creata cu bucle foarte mari.