| Night a întrebat:

scuze ca postez unde nu trebuie dar aici sunt mai multe vizualizari.As dori un sfat de la voi.asa de tare ma doare sufletul in acest moment cred ca daca ar putea s-ar rupe in mii de bucati.pai incepand de la faptul ca m-am certat cu mama rau inainte de a pleca la scoala doar pentru simplu motiv ca am tipat la ea si imi pare rau, dar m-a facut sa ma simt intr-un mod mizerabil de nu am mai fost in stare de nimic. apoi sunt suparata ca nu am o persoana iubita cineva pe care sa ma pot baza, sa ma iubeasca sincer si s il iubesc si eu, mentionez ca am 18 ani si de 2 ani nu am avut pe nimenisad. ma doare asa de tare cand vad cupluri pe strada eventual la scoala fete baieti impreuna...eu am un mic defect la nas adica e putin mai mare si mi-e frica sa ma bag in seama cu cineva pentru a nu ma respinge, nu stiu nici cum sa fac acest lucru.totusi sunt draguta, si eu ma consider asa(chiar si cu acest defect)si imi spun si mie mai multi, dar nu asa cum li se spune colegelor mele.si cand m-a sunat prietena mea sa mi se planga ca s-a despartit de pr ei...adica ar vrea sa faca cunostinta cu alt baiat din liceu care ii place, dar imi place si mie totusi e cu un an mai mic ca noi, si sigur s-ar uita la ea pentru ca ea e mai frumusica ca mine si mai inalta.cu toate ca imi iau tocuri tot nu ma schimba la fata(nas) cu nimic. Ce as putea sa fac ma simt asa de trista? funda pentru cel mai bun raspuns.multumesc.

Răspuns Câştigător
| scumpete a răspuns:

Pai. si eu am aceeasi problema cu nas'ul. Bine nu este exagerath de lung, dar mi se pare acceptabilhappy si pnm. am ochii frumosi toata
lumea spune si nu trebuie sa fi obsedata de marimea saw forma nasului. Si nu te mai subestima ca poate poti s ail cuceresti tu pe acel baiat.
Hay femeielove struck Ce naiba'.
uiti ca femeile sunt minunatelaughing

nu conteaza cum dar se remarca ele prin orice :X

si incearca sa vbesti si tu cu acel baiat si poate reusesti ceva

de multe ori mai cont si felul de a fiwinking

6 răspunsuri:
| Zumbalaarebeca a răspuns:

Ai putea sa incetezi sa te mai compari cu prietena ta, si eu am avut o prietena si o vedeam mult mai frumoasa decat mine dar in realitate era o fata normala ca si mine, sunt baieti carora le plac fetele care sunt mai micutze fragile, nu toti baieti au aceliasi standarde, cat despre nas sunt sigura ca nu e chiar asa mare cum ti se pare tie sti de obicei ne place sa facem din niste mici defecte ceva tragic de parca lumea se invarte in fata acelui lucru sunt sigura ca oameni nu te vad asa cum te vezi tu.ai putea sa ii spui mamei ca iti pare rau ca ai tipat la ea. te-am pupat

| Gabriella_1938 a răspuns:

Acest defect il am si eu dar la mine e mai naspa. baietii fac misto de mine si ma doare chiar daca nu ii las sa imi strice buna dispozitie. Daca ai acest defect incearca sa nu ii acorzi atata atentie.
Asta este asa te-ai nascut u nu ai ce sa faci. Si daca cuiva ii la placea de tine cu adevarat nu va observa acest defect.
Incearca sa intri in vorba cu persoane dragi tie sunt sigura ca va aprecia si sufletul tau si nu sa abserve doar defectele.
pa

| blabla5532 a răspuns:

Pai... in cazul in care nu reusesti sa urmezi sfaturile celorlalti, te sfatuiesc sa mergi la psihologul scolii sau unde vrei tu, sa vorbesti, altfel intri intr-o depresie din care iesi foarte greu, daca nu iti este greu sa vorbesti despre tine ai face foarte bine sa mergi, eu unul nu prea am vorbit despre mine mai deloc si in depresie iti e F greu sa vorbesti cu psihologul, e ca si cum ai pune un peste pe pamant si i-ai spune sa se adapteze, iti spun asta pentru ca eu am avut simptome asemanatoare cu ale tale.

succes.

| CosminVladu a răspuns:

Buna! pai cred ca trebuie sa fi un pic mai increzatoare in tine si sa te gandesti ca mai devreme sau mai tarziu vei intalni baiatul pe care-l visezi. Simte-te mai bine cu tine si accepta-te asa cum esti, va fi bine ai sa vezi... bafta!

| Night explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi! chiar m-au facut sa ma simt mai bine! O sa le iau in considerare.

| reniii a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu te mai compari cu nimeni si ar trebui sa ai mai multa incredere in tine. daca totusi nu e de ajuns incearca si asta http://lifestyle.bzi.ro/trucuri-pentru-a-masca-un-nas-mare-2378 :-?