| Florys a întrebat:

Am avut o relatie cu fosta mea iubita de un an si ne-am despartit acum 5 luni, eu intre timp mi-am facut o noua relatie, dar i-a tot singura a ramas. Azi m-am intalnit cu ea si am stat de vorba si am inceput sa discutam despre relatia pe care am avut-o. Si am stat de vorba aproape 2 ore si apoi mi-a spus ca ma iubeste si inca tine la mine si vrea sa fim din nou impreuna. Si eu o iubesc foarte mult si imi doresc sa fiu din nou cu ea, dar am o relatie cu o alta fata pe care o iubesc dar nu asa de mult. Nu stiu ce sa fac. Nu stiu ce sa-i spui iubitei mele actuale... Nu vreau sa sufere din cauza. Voi ce spuneti sa fac?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, din moment ce te-ai despartit de fosta de 5 luni, atunci ar cam trebui sa o lasi in trecut fiindca nu e corect fata de actuala prietena.Se pare ca tu esti cam confuz, crezi ca le iubesti pe amandoua, acum nu stiu ...intr-un fel as zice sa iti asculti inima si daca o iubesti mai mult pe fosta sa te impaci cu ea, dar intr-un fel ar fi aiurea sa o faci pe actuala prietena sa sufere... din moment ce te-ai despartit de fosta, inseamna ca ceva a fost intre voi, ceva neintelegeri, greseli poate din partea ta, sau a ei, voi stiti, odata ce v-ati despartit inseamna ca ceva nu a mers bine si daca atunci n ua mers, poate nu va merge nici acum, ar trebuie sa te gandesti si la asta.
Oricum te sfatuiesc sa nu iei o decizie pripita, asculta-ti inima dar si ratiunea. Fa cum crezi ca e mai bine dar ai grija la alegerea facuta sa nu regreti mai tarziu.
Cine si-o face, si-o face cu mana lui, ori ramai cu prietena ta si incerci sa o uiti pe cealalta, ori risti sa ai o relatie cu fosta si sa iti lasi actuala prietena balta.
Pana la urma e viata ta si decizia ta dar fi atent ce si cum ca aparentele de multe ori inseala.Ai grija ce alegi si iubeste ce ai ales! Tu esti singurul care poate hotari ca tu iti cunosti sufletul.

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Boala lunga, moarte sigura. Te impaci cu fosta, mai stati vreo 3 luni impreuna si apoi iarasi va certati si va despartiti. Poate de fapt tu ai nevoie de o intalnire cu Dumnezeu. El a facut pe om si femeie sa fie impreuna, te poate lamuri ce, unde si cum ati gresit.
Domnuls sa fie cu voi.

| Hmmmm a răspuns:

Eu zic sa te indepartezi de amandoua cateva zile.
pur si simplu ai nevoie de cateva zile in care sa te gandesti la ceea ce ai de gand sa faci.nu trebuie sa iti spunem noi care ar fi solutia.deizia va veni de la sine in momentul in care te vei simtii linistit, in momentul in care te vei gandi singur in linste. tu esti cel care hotaraste, nu noi!
oricum i-ai zice iubitei actuale va suferii putin.eu zic ca ce mai bine ar fi sa stai de vorba cu ea despre asta, cu calm si sa ii explici, sa ii zici exact ceea ce simti.adevarul e mai bun decat 1000 e texte zise numai ca sa nu sufere cineva. o sa aprecieze sinceritatea.

| andradat a răspuns:

Fii sigur intai pe tine cu care ai vrea sa ramai dintre ele. Gandeste'te cu care te intelegeai mai bine.
Si fa o alegere, regret, dar pe una dintre ele tot va trebui sa o ranesti, si va trebui sa o faci cu adevarul. Ia o mica pauza de la amandoua. Vezi la care te gandesti mai mult. happy
Si dupa ce vezi ice si cum ii zici la una din ele adevaru si cam atat.
Succes si sper sa iei decizia corecta!

| Rebecca a răspuns:

Fa'ti ordine in ganduri. Nu ne'ai spun de ce v'ati despartit, dar este clar ca inca o iubesti. Vorbeste cu noua ta prietena. Roag'o sa te inteleaga. Dar gandeste'te bine daca sunteti pregatiti amandoi sa va impacati. bafta

| Contrast a răspuns:

In primul rand sa-ti lamuresti tie ce inseamna "o iubesc", pentru ca nu poti sa iubesti doua persoane la fel, in fiecare dintre cazuri va fi vorba de alt tip de iubire, de alte sentimente...
Cand vei fi inteles cat de mult o iubesti pe fiecare, si cand vei reusi sa fii foarte sincer cu tine insuti cu privire la sentimentele tale pentru ele, inima iti va spune ce trebuie sa faci!

| jolie a răspuns:

Urmeaza-ti inima pe care o iubesti mai mult fosta ti-a spus-o dar ti-a si demonstrat ca te iubeste si a suferit mult in urma despartirii pentru ca daca nu ar fi facut si ea ce ai facut tu o noua relatie dar ea a tot sperat si a suferit cu actuala poti gasi cel mai mic motiv Succes

| pacalici a răspuns:

Frate cam ancurcata faza cu iubitele dar eu zic sa faci un test.
Te duci la un prieten al tau care crezi ca e mai smecherasi asa si de nul cunosc ele si al pui sa se ia de ele sa vezi daca se baga cu el si vezi si u care a-ti e fidela. Eu unul asa asi face.

| Ros3Blu3 a răspuns:

Pur si simplu sa ii spui adevarulbig grin Nu ii spune minciuni, sau sa pleci fara sa zici nimicbig grin Ii zici ca ai incercat sa iti continui viata si nu ai reusit pentru ca ex-a ti-a ramas in minte si ca nu vrei sa o faci sa sufere punctbig grin. Si impaca'te cu fosta iubita ca merita:* Hai bafta si i-ati inima in dintibig grin:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu o sti pe fosta daca ai incredere in ea atunci impacate cu ea cat despre actuala ori asigurate ca te vede undeva cu fosta sarutandute ori fai lipeala cu unu mai misto ca tine smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut printr-o situatie similara.sunt fata.am fost despartita de prieten 5 luni, dar nu l'am putut uita si nu l'am inlocuit cu nimeni. el incepuse o relatie, dar tot pe mine ma iubea.acum ne'am impacat si e mai bine ca inainte si au trecut 4 luni. daca a fost dragoste, nu a disparut. merita sa te intorci la ea. parerea mea. bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti inima an dinti si spune-i ce este

| Mya15 a răspuns:

Trebuie sa alegi una dintre ele. Nu poti cu amn2. Gandeste-te pe care o iubesti mai mult. Una dintre ele tot va suferii daca tine la tine. Ai grija doar sa faci alegerea corectawinking. Fundabatting eyelashes?