| Anonim1234567891012131415 a întrebat:

Buna seara, am avut ultimul contact neprotejat pe data de 9 aprile. Am facut astazi 23 aprilie 3 teste de sarcina, toate fiind negative. Doar la unul dintre ele a aparut o linie foarte slab vizibila, aproape nesesizabila. Mentionez ca linia aceea a aparut dupa aprox 10-15 min. Menstruatia trebuia sa-mi vina in 20 aprilie. Mi a intarziat practic 3-4 zile. S ar putea sa fiu insarcinata? Va rog sa ma ajutati. Mentionez ca am 21 de ani. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate testele facute pana acum sunt ERONATE si INUTILE, pentru ca au fost facute cu mult-mult timp mai devreme si este imposibil ca hormoniul unei sarcini sa fie prezent in urina.

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala
In cazul tau 9 aprilie +21 zile = 30 aprilie.

Asadar, un test corect de sarcina se poate face numai DUPA 30 Aprilie, fiindca tot ce faci inainte de 30 aprilie vor fi teste inutile neputand sa arate ceva ce nu exista inca in urina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim daca esti insarcinata sau nu, cert este insa ca ai facut prea repede testele de sarcina ca sa fie relevante.